Ziedosiet deputātiem?

Viens mans paziņa, humoru mīlot nesen teica tā: vajadzētu mana balss elvē uzlikt uz balsošanu šādu ierosinājumu: Saiemas budžetu novirzīt smagi slimiem bērniem utt., bet Saeimas deputātus lai uztur ziedojumi. Ziedotu? Un cik?

langstinsh    1 Saeima kļūtu stāvus bagāta...!
To arī novēlam,

neko  1 9 Vēl patiešām ir saglabājušies tik naivi cilvēki, kas domā ka politikā kāds iet algu pelnīt?:)
Viņi jau pārtiek no ziedojumiem (lasīt sponsoru naudas).

kvarts    1 20% atkatu...

AivarsN  1 1 Kā labā valdība strādā,tie arī turpinātu ziedot.

andrisz  1 2 Es nesaprotu, kāpēc tik daudziem cilvēkiem smadzenes ir sagājušas sviestā. Politiku taču veidojam mēs paši un esam par to atbildīgi - 100% ATBILDĪGI.

Pats esmu iestājies nesen dibinātā partijā. Tā nav kārtējā sīkpartija, jo - atšķirībā no viena jautājuma mazajām partijām - tā cer aizpildīt centriski kreisās politikas nišu, kas Latvijā ir stāvējusi tukša kopš Atmodas. Līdz ar to šai partijai vajadzētu augt un augt - pie nosacījuma, ka Latvija savā sirdī un būtībā ir Eiropeiska valsts un pie nosacījuma, ka tajā ir kādas saprāta paliekas un kādas Eiropeiskās politiskās kultūras paliekas.

Bet, diemžēl, lietas iet uz priekšu daudz lēnāk, nekā gribētos cerēt.

Un, manuprāt, ir vainīgi cilvēki, kas kā suņi raugās uz bagātajiem un viņus apkalpojošiem varas pārstāvjiem un kā veco laiku vergi, viņi cer uz bagāto un viņu pakalpojošo politiķu želsirdību.

Bet demokrātijā nav tā jābūt. Ikvienam ir gan iespējam, gan arī pilsoņa (un ticīga cilvēka, laba vecāka, humānisma) pienākums veidot un vadīt politiku. Tā tas notiek vecajā Eiropā, tā tas ir noticis vecajās demokrātijas valstīs, kur katrs labums ir streiku un vēlēšanu cīņās izcīnīts. Un savādāk tas nevar būt Latvijā,l citu variantu vienkāŗši nav.

AivarsN  1   Balsodami par mazāko no ļaunumiem un redzot tos pašus spēkus valdībā, cilvēki ir zaudējuši ticību,ka tiešām spēj ko mainīt. Visus šos gadus muļķoti,ar lielu neuzticību skatās uz jaunajām partijām. Nevienā Eiropas valstī nav tāda noslēgta vēlēšanu sistēma,kur drīkst kandidēt tikai lielās partijas. Savākt tik daudz biedru un noorganizēt priekšvēlēšanu kampaņu var tikai tās partijas,kurām ir ļoti bagāti un ietekmīgi sponsori,kuru intereses partija būs spiesta pārstāvēt pēc ievēlēšanas. Un atkal ne tautas intereses. Apburtais loks. Lai kas mainītos, ir jāatjauno Satversmes likumi,kuri neatbalstīja vadošo partiju monopolu.

valmierietis333      23:34 ,
Pie Sudrabas vai Viņķeles iestājies ?

andrisz    1 Ne pie Sudrabas, ne pie Viņķeles. Ir vēl viena opcija. Par Sudrabu komentāri lieki - gan bagāti sponsoru, gan arī Viestura Tamuža grāmatā var palasīt, kādas pshiotehnikas partijā tika lietots. Un pie Viņķeles arī nē, jo tā ir Centriska partija ar ļoti daudziem labējiem politiķiem, par Viņķele brauks uz ASV pie labējo politiķa līdera McKaina kaut ko studēt. "Par" nav nekāda sakara ar centriski kreisu, sociāldemokrātisku politiku.

Par savu dalību partijā maksāju 12 eur mēnesī biedra naudu, partijas noteikumi paredz mazāku maksājumu, bet es tā esmu izlēmis. Pat ja Latvijā partijā iestātos tikai 10% no vēlētājiem, tad partija biedra naudās saņemtu vismaz 1 miljonu eur mēnesī vai 12 miljonus eur gadā. Nevienai labējo partijai nekad nav bijis tāds budžets. Labējie politiķi Latvijā ir pārdevušies par daudz, daudz mazākām naudām. Un mēs esam atļāvuši tam notikt.

Kas traucē šeit un tagad pilsoņiem stāties partijā, maksāt biedra naudu (1-3 pusdienas) un reāli kaut ko darīt tā labā, lai beidzot politikā tiktu aizstāvētas arī vienkāršā strādājošā intereses, lai tiktu aizstāvētas studējošo intereses, lai tiktu aizstāvētas to intereses, kas grib mācīties, pārkvalificēties, vai mācīties ko papildus, kas grib strādā labāku darbu un pelnīt vairāk, kas grib, lai Latvijā būtu attīstīti, droši, moderni biznesi, kuriem vajadzīgi gudri un radoši cilvēki un kas ir gatavi ieguldīt gan cilvēku izaugsmē, gan maksāt algas. To visu var panākt, tikai jādara maz, bet visiem kopā.

valmierietis333  1   Tādēļ jau nav jāstājas partijā - pietiks ,ja mani par diktatoru iecels - ātri kārtību ieviesīšu ! ;D
Brīvības un demokrātijas aizsegā cilvēki ir pārāk izlaidušies , prasās viņus pieskatīt ,lai sūdus nesavāra , citādi to vien dara un mēra sajūtas nav !

AivarsN  2 1 Ne jau cilvēki pie kā vainīgi. Oligarhu patvaļu gan kādam jāierobežo. Paskat kā Lukašenko savējos audzina. Demokrātiskā ceļā tautas vara nav realizējama. Vai varat nosaukt kādu valsti,kur tas ir izdevies?

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu