Šajā laikā sirdis top jūtīgas!

Šovakar "panorāmā" rādīja un stāstīja par trimdā esošajiem tautiešiem, kā viņi gatavo paciņas sūtīšanai uz mājām radiem, draugiem, vai arī trūcīgajiem! Ļoti mīļi un aizkustinoši, protams! Mantiņas jaunas, ļoti kārtīgi iepakotas trauslās lietiņas, cilvēki rūpīgi cenšas iepriecināt savējos un visus! Un to redzot pārņem iedvesma, un jautājums- vai tas ir maksimālais, ko varam darīt, un kas būtu tas maksimālais?? Jūs paši esat tie, kas vajadzīgi mājās, pie bērniem, pie saviem vecākiem, un vispār savā dzimtenē!! Protams, var teikt arī tā: neviens mūs dzimtenē negaida! Tomēr, ticu, ka ir kaut kas pārāks pāri materiālajam, daudz pārāks, tas ir garīgais! Jā, arī baznīcas gaida cilvēkus, jaunus, radošus, iedvesmas pilnus! Nāksim mājās, jo tikkai mājās par mums priecāsies vispatiesāk!!!
Jautā jurks 2017-12-26 21:30

Torpedo (2017-12-26 21:33)  5 3 Es nezinu, mani vnk besī visu decembri gan Panorāmā, gan LNT ziņās tie bērnu sižeti - uzreiz slēdzu citus kanālus pāri. Nu, cik var par tiem bērniem?! Nē, nu, es saprotu, ka sievietēm tas varbūt patīk, bet jādomā tak par vīriešu auditoriju arī!

janisqwerty (2017-12-26 21:38)  2 11 Diemzeel ,ja palaid garaam iespeeju jaunibaa kluut par PSRS varoni peec naaves , naakas dziivot un skatiities uz visu so mauciibu liidz pasaam beigaam !!! Tikai skats uz dziivi kluvis skaidrs un neapmiglots , tapeec tas viss jo tragiskaak !!! lai vel neaizmirst tautiesi arii ViDAm nodoklus atsutiit un lieko apaksvelu ziedot labdariibas fondaa kartejam beernam kam LV neatrodas nauda operaacijai vai arstesanai !!!

LaskovijMerzavec (2017-12-26 21:44)    5 Tas pacinas Alfā dalīja???

/... nav isti saprotams, kadelj jasuta pacinjas, ja lielveikali parbazti ar cilvekiem un tik celj jaunus.../

Lele (2017-12-26 21:47)  1 6 Nu kaada trimda? Iirija, UK, Skandinaavija 2- 3 stundu ataalumaa...visi tusee shurp, turpu...nu kaada Trimda????

Torpedo (2017-12-26 21:47)  5 5 Paciņas vāc un sūta šurp, lai sievietes savu jūtelību apmierinātu. Tas arī ir patiesais iemesls, jo neviens te badā nemirst. Un bērni izaug visos laikos, pat viduslaikos izdzīvoja, arī paši bijām bērni un neko - izaugām. Jo grūtākos apstākļos bērni aug, jo stiprāki un labāki cilvēki izaug

Epifanija (2017-12-26 21:58)    5 es arī tāda kā tāda stulbene saliku drēbes, ko aizvest trūcīgiem un nabadzīgajiem, kuriem it kā nav ko vilkt mugurā, dabūju izmest ārā visas planckas atkritumos, neviena biedrība, kas ar to nodarbojās pretim neko neņem, visi gaida sūtījumus no ārzemēm, es kaut ko nesaprotu, varbūt tiešām vairs nestrādāt un iet uz baznīcu sēdēt - ticot, cerot un mīlot!:D

Felde (2017-12-26 22:03)  3 4 21.33 Zini,te netiek domats par auditoriju,bet gan par sabiedribu kopuma....parsvara par berniem,kuriem nepieciesama palidziba-slimiem berniem.Priecajies,ja tev apkart tadu nav,bet,kaut nedaudz iedomajies,ka ir slims berns,un tu nespej palidzet... -kautkadu naudas papirisu del! un atrodas onkuli,kuriem nosplauties par citu nelaimem.... Ja ta ir,vismaz neizradi savu vienaldzibu vai nicinajumu publiski,pievaldi meli-pakluse! TV kanalu var parslegt,bet tada veida problemas-nee! Tapec,esi tik zolids,un nesudzies par ko tadu...

miglainaa_plava (2017-12-26 22:42)    8 Bija tāda akcija, kur bērns (no nabadzīgas ģimenes) uzzīmē kartiņu un uzraksta savas vēlmes. Bija interesanti palasīties. Sākumā tā iedomājos, nu es arī varētu kādu konfekšu tūtu pa 10 eur noziedot. Bet tad izlasīju kādas tās vēlmes - mammamia! Mūzikas tumbiņa par 250 eur - nu es klausos par 14 eur, bet bērns tā nevar. Pārsvarā veloriteņi, bet ne šādi tādi, arī krāsa norādīta. Viens pat gribēja segveju!!!!! Un tieesot bērni no nabadzīgajām ģimenēm!
Bet jūs te naivi domājat, ka viņi priecāsies par ēdienu un vecām drēbēm!

miglainaa_plava (2017-12-26 22:49)    10 Par emigrantiem - bija ļoti labas dokumentālas filmas, pameklējiet. Par to, kā klājas mūsu latviešiem tur. Aizbraucējus kaut kā nav žēl, un var jau redzēt, ka parasto strādnieku klase, toties tur viņi visi ir arī laimīgi. Vienīgais, kas patiešām bija žēl, kad parādija tos bērnus - tādi skaisti, blondi, gudri latviešu bērni, runā vairākās valodās, smaidīgi, un skaidrs, ka viņi nekad vairs nebrauks atpakaļ uz Latviju. Pazaudētā tauta, zaudētā tautas nākotne. Bēdīgi.
Nākamais, kas biedē, ka tagad no Latvijas izbraucot tieši jaunieši ar profesiju, visvairāk IT speciālisti.

Paula6 (2017-12-27 00:12)    2 Ja kādam nepatīk skatīties sižetus par bērniem, tad var pagriezt citu kanālu TV, bet ir skumji skatīties un dzirdēt, cik daudz pie mums ir slimu bērnu jau no dzimšanas, kur vecākiem ir jāpieliek milzu pūles lai sevi turētu grožos un rūpētos par slimiem bērniem. Tiem ir vajadzīga palīdzība, vairāk finansiāla un medicīniska. Lepnuma balvu saņēma jauns 21 gad. puisis, kurš izdomāja un izgatavoja ierīci ar kuru cerebrālās triekas slims bērns pats var pārvietoties, kuru izgatavoja par saviem līdzekļiem un viņam pasūtījumi, tik trūkst naudas. Bet visvairāk bērniem ir vajadzīga ģimenes mīlestība, lai bērnunamos, esot dzīviem vecākiem, neveidotos jau 10 gadīgo bandas, kas terorizē pat pieaugušos...kas no viņiem būs tālāk? tāpat kā tiem 70 bērniem, kuri ir izņemti šajā gadā no latviešu ģimenēm ārzemēs un tagad meklētas tiek audžuģimenes Latvijā. Ne tik daudz drēbes ir vajadzīgas, cik mīlestība, kuru nepazīst pat daudzi pieaugušie.

JurisK (2017-12-27 07:02)  1 5 Viss ir skaisti! Tik nevajaga vairs latvieshus aarzemees saukt par trimdas latvieshiem. Taa ir vinju pietiekoshi briiva izveele, parasti to valstu imigranti. Dziive tur vinjiem,lielaakoties, nesakaartota, bet taa vienmeer ir bijis imigrantu pirmajaam paaudzeem.

Lele (2017-12-27 08:25)    3 Tiem, kam ir slime beerni tieshi vajag emigreeet piem. UK..tur ir daudz labaaka apruupe, priekshrociibas un materiaalais atbalsts.

UK latvieshus beernus iznjem, taapeec, ka UK beernu liktenji ruup!
LV nevienam neinteresee beerni, kas ir atstaati vienu pashi maajaas, vai gimenes, kur notiek vardarbiiba...LV tas skaitaas normaali. Taakaa beidziet gausties par Emigrantu beerniem. Paskatieties, kas notiek LV uz vietas.

Lele (2017-12-27 09:37)  1 2 Otra lieta skatiishanaas uz lietaam Perspektiivaa...
Jaa, pirmaa emigrantu paaudze dziivo viss sliktaak...bet tieshi taa ir paaudze, kas liek pamatus sava klana naakotnei. Gan UK, gan Vaacijaa, skandinaavijaa beerniem, kas iet taas Valsts skolaas tiek dots lielaaks potenciaals labaakai dziivei naakotnee...

Beerni, kas pabeigs anglju skolu UK ir pieejams viss, lai studeetu UK ausgatkolaas a ar UK diplomu a Tev ir atveerta visa pasaule, tai skaitaas LV, ja kaads izveelesies atgriezties..

Emigracija nav ideala, bet emigreejushi ir cilveeki visos laikos. emigracija ir normaals cilveeces attiistiibas elements, kas neljauj iesliigt pashapmierinaatibaa, bet dzin cilveeku kusteeties, mekleetiespeejas un attistiities.

neko (2017-12-27 12:11)    2 "Skaidrs ir viens! Ne jau mēs kaut ko spējam ietekmēt ar saviem spēkiem!"

Šim nu gan nevaru piekrist - vismaz tos kas ir mums blakus visnotaļ varam iepriecināt. Tur nu viss ir tikai no pašiem atkarīgs. Un ja visi pacenstos parūpēties tikai par tuvākajiem kas ir blakus arī globāli viss būtu labākajā kartībā. Viss ir tieši tik vienkārši- gribi kartību - skarto māju un sakop pagalmu, gribi lai cilvēki laimīgi, neaizmirsti par tiem kas blakus.

Torpedo (2017-12-27 12:12)  1 1 Paula6 un Felde, un cik bērnus no bērnunama tieši tu esi adoptējusi? Viegli jau ir jūtināties, raudāt krokodiļa asaras un norādīt, ko kuram pa TV skatatīties un kā justies. Es domāju, ka tā jums tāda spēle, lai uzsistu sev kādas nebūt emocijas

JurisK (2017-12-27 12:16)  1 2 Kur ir latvieshiem maajas? Vieni saka, ka Dienviduraalos, citi - Volgas upes lejtecee, veel citi, jau ar vietvaardiem pamatojot - visrinjkjii Maskavai. Pashlaik muusu tautas lielaakaa dalja dziivo Daugavas lejtecee pie Baltijas juuras. Kur buus latvieshi peec simts gadiem - pashi izlems. Ne Dievu luudzot, bet Dievu sevii apjaushot. Jo visi mees esam viens kopiigs Dievs, nav nekaada onkulinja debesiis!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu