Teorijas par mūsu Zemi.

Ir izvirzītas vismaz 4 teorijas par mūsu Zemes izskatu, uzbūvi un darbības principiem. Apaļa, plakana,kā atsevišķa šūna,vai vispār virtuāla. Nevienu no šīm teorijām parasts cilvēks nav spējīgs pārbaudīt. Ņemot vērā šo teoriju aizstāvju pamatotos argumentus,kā arī kosmosa aģentūras neskaitāmos krāpšanas mēģinājumus,ik viena no šīm teorijām var izrādīties patiesa,vai arī neviena no tām neatbilst patiesībai un viss ir pavisam savādāk,nekā mums pūlas iestāstīt kopš bērnības. Vai tiešām esat par visiem 100% pārliecināti,ka dzīvojam uz apaļas Zemes? Mani sāk mākt šaubas.

DanaL (2018-01-28 14:51)    2 Mani vairāk uztrauc, cik ilgi tā pastāvēs. Un cik ilgi pastāvēs dzīvība uz šīs planētas. Skaidrs, ka to neviens nevar pateikt, bet, ja pateiks, tad tā būs kārtējā spekulācija.

brivaunprasiga (2018-01-28 14:52)  1 3 Nu Zemei nemaz nav apaļa forma, Tev slikta ģeogrāfijas skolotāja bijusi bērnībā...ir tāds termins ģeoīds...

Drole (2018-01-28 15:04)  2 2 Teejkannaam un ameebaam : https://www.popsci.com/10-ways-you-can-prove-earth-is-round#page-12

riebekle (2018-01-28 15:06)  5 6 Mani uztrauc tikai mana smilšukaste. Lai smiltiņas nepiekakā kaķi, lai neizkasa kāda apkārt klaiņojoša lapsa, lai man pietiek mantiņu un rotaļbiedru, ar ko mantiņas dalīt, lai visiem incanta spēlēšanās. Kosmoss lai paliek Gagarinam&Co un pasaules problēmas lai riņķo savā orbītā. :))))

RRAGANA (2018-01-28 15:39)  2 5 😸😸😸
Aha, dzīvojam zem kupola. Mūs novēro un miegā pārprogrammē, ja sākam domāt patstāvīgāk. Bet 2x gadā tiekam visi obligātā kārtā pārstartēti-tad, kad tiek pāršķelts laiks, nu pulksteņus kad pārstellē...
Patiesībā, mums līdzās ir cita dimensija, mēs visi esam divi un darbojamies vienlaicīgi divās pasaulēs. Tāpēc suņi dažreiz uz mums jocīgi skatās, a kaķi skatās garām ar ieplestām acīm, jo mums apkārt ir mūsu otrais fantoms, kurš darbojas tajā otrā dimensijā.

neko (2018-01-28 15:47)  2 10 Vispār jau pietiek iekāpt lidmašīnā un lidot lai pārliecinātos. Arī par to, ka nav īsti apaļa:)

neko (2018-01-28 16:17)  2 6 Šinī pasaulē vispār nav nevienas formulas/matemātikas/metodes/loģikas kas darboties ārpus savas visnotaļ šaurās vides/konteksta. Sākot ar to vai 2x2=4. Mūsu ikdienas kontekstā parasti ir. Bet arī tad ne vienmēr.

Tāds samērā vienkāršs piemērs; mēs viss dzīvojam mājas kuru celtniecībā aprēķinos izmantoti aprēķini kas balstās Eiklīda ģeometrijā (tā pati ko bērniem skolā māca). Tanī pat laika ja uz šīs mājas jumta mēs mēģināsim uzstādīt un nopozicionēt satelīta antenu lai skatītos TV nāksies izmatot Lobačevska ģeometrijā bāzētus aprēķinu kas ir pretrunā ar klasisko Eiklīda ģeometriju. Teorētiski šie aprēķini ir pretrunā viens ar otru un tikai vienai no lietām vajadzētu strādāt. Praktiski gan māja stāv, gan TV rāda. Jo abi ir patiesi, tikai katrs savā kontekstā.
Tieši tā pat klasikā matemātiskā loģika nav piemērojama runājot par kvantu mehāniku. Bet tu gribi tieši loģisku atbildi:))

coldlands (2018-01-28 16:18)  2 4 Tev taisnība autor. Īstenībā mēs neesam cilvēki, bet puķes, un dzīvojam puķupoda uz palodzes.
Vispār esmu dzirdējis valodas, ka esot tāda krievu programma Rentv, kuru Tava vecuma ir kaitīgi skatīties.

Bazhix (2018-01-28 16:47)  1 7 Aivars jau arī uzvedās atšķirīgi, vai viņu kāds novēro, vai nē :D Man liekas, ka Aivars ir kvants :)
VW dīzeļdzinēji arī uzvedās atšķirīgi, vai tos novēro (mēra) vai nē.. :D Iespējams, ka VW dīzeļdzinēji arī ir kvanti.. :D
Patiesībā jau visu, ko mēs mēģinām nomērīt, mēs kaut kādā veidā iespaidojam :) Kā tajā senajā aņukā - lai noteiktu, cik sievietei gadu, pietiek viņu pārzāģēt uz pusēm un saskaitīt gadskārtas :D

P.S. Es domāju, ka ja jau baznīca pēc 500 gadiem beidzot (1980. gadā) ir atzinusi, ka zeme ir apaļa un tā kustās ap sauli, tad arī Aivaram vajadzētu to pieņemt. Pat, ja pats ir pārāk stulbs, lai par to pārliecinātos pats :)

andrisz (2018-01-28 17:00)  4 1 Raksts "China Is Now The World´s Biggest Publisher Of Scientific Articles, Overtaking The United States" par to, ka Ķīna tagad ir pasaulē lielākā zinātnisko rakstu peer-reviewed producētāja, apsteidzot ASV. Ķīna investīcijas R&D - zinātnē un pētniecībā - katru gadu aug par 18%, Ķīna arī saražo daudz vairāk augstākās izglītības absolventu zinātnēs un inženierijā nekā ASV un spriežot pēc Ķīnas industrijas un trilojniem vērtajiem infrastruktūras projektiem, Ķīnas abosolvenit galīgi nav slikti savās nozarēs. Nesen arī bija raksti par milzīgiem Ķīnas mākslīga intelekta projektiem un par Ķīnas līderības jomu arī šājā nozarē, kuras uzvārētājs, pēc Putina vārdiem, būs arī pasaules kārtības noteicējs.

Kur ir Latvijas vieta šajā globālajā ciņā? Kā Latvija spēs konkurēt zināšanu un tehnoloģiju radīšanā un izmantošanā.

Kamēr mēs šeit, Latvijā, ākstāmies, tikmēr ķīnieši mācās, strādā, rada, konkurēt un uzvar.

Un tas notiek balsototies uz zinātni. Nekādi māņi, nekādas plakanās zemes teorijas nespēj radīt tos tehnoloģiju un ārstniecības sasniegumus, kurus ir radījusi zinātne.

Ir tik skumji, ka LV ir daudz tumšu ļautiņu, kuru aprobežotības dēļ Latvijā nav normālas zinātnes, tehnoloģijas ir primitīvas un sabiedriskā iekārta ir putiniska un regresīva. Latvijai vajadzētu būt kā ziemeļvalstija - ar zinātni, tehnoloģijām, attīstītiem biznesiem un labklājību, solidāru valsti, kurā augst visiem, kuras ir pasaules konkurētspējas indeksu absolūtās virsotnēs.

Jurijs55 (2018-01-28 17:31)  3 2 Jocīgi ka temperatura Zemes centrā ir tāda pati kā Saules virsmā. Par 4.5 milljardu gadiem savas pastavēšanas Zeme maz atdzesējusies. 4.5 miljardi gadi ir nieks priekš Visuma.

RRAGANA (2018-01-28 17:54)      "izskaidrojums ir kvantu atšķirīgajai uzvedībai, "- domu spēks. Ja Tu vēro, Tu iedarbojies ar domām. Kad nevēro-šie darbojas pēc saviem likumiem.

andrisz (2018-01-28 18:20)  6 1 Vēlētājiem ir visas tiesības mainīt zinātnes, tehnikas un ekonomikas attīstības augļu sadalījumu. Rietumvalstīs sākotnējais Gini koeficients no Gini koeficienta-pēc-nodokļiem-un-pabalstiem var atšķirties pat 30% robežās, jau tagad ir pietiekoši liela redistribūcija noteikta Rietumvalstu likumdošanā.

Un redistribūciju var noteikti vēl lielāku. Ja agrāk redistribūcija paredzēja, ka kādam cilvēkam ir jāstrādā vairāk priekš otra, tad musdienās redistribūcija paredz, ka MAŠĪNAI vai PROGRAMMAI ir jāstrādā vairāk priekš labumu saņēmēja, neviens nav cietējs. To var ieviest pilnā mērā šeit un tagad. Bet jautājums ir - vai cilvēki stājas partijās un atbalsta, balso par partijām, kas šādu kārtību ir gatavas aizstāvēt?

Visa solidaritāte, sociālais taisnīgums atduras pret cilvēku nevēlēšanos to visu ieviest. Un visvairāk to nevēlas tieši tie, kuri visvairāk iegūt, kas ir sabiedrības apakšā.

Tomēr ir cerīgas tendences. Eiropā t.s. labējās populistu partijas ievieš labklājības valstu elementus, skat. šīs sestdiens The Economist rakstu "In Europe, right-wing parties are offering bigger handouts than traditional ones". Piem Polijā sākot no otrā bērna pabalsts ir 128 eur par bērnu! Ja ir atspēriens, tad bērns var mācīties, augt, viņam ir iespējas dzīvē!

Viss ir vēlētāju pašu rokās!

Tessa (2018-01-28 18:38)  9 7 apriinojami, ar ko tikai netiek nodarbinati cilveku prati. ta vieta, lai aizvestu izstaiginat, piemeram, patvermes sunjus, vinji lasa un skatas visadas muinjas, lai pec tam sviistu, domatu un ceptos par lietam, kuras vinji nu nekadi nevaretu mainiit, kur nu vel ietekmet.
man ir pilniigi vienalga. vot pilniigi. ja kkas sprags, grus vai ripos nezinamaja, es turpat vien bushu ij gala beigas visiem bus vienalga, ko es daru, da cik es zinu. sviests.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu