Policijas darbinieks

Sveiki. Gribeju noskaidrot ko darīt ja uzzināju ka policijas darbinieks ir izsitis cilveku datu bāzē, bez iemesla( netika aizturēts) un kadas sekas šim darbiniekam būs. Policista amats( kārtības sargs)

riebekle  6 3 Un ko tad tas policists iesāks ar to "izsisto"cilvēku? :D Kāpēc lai policists nevarētu pārbaudīt kādu personu datu bāzē? Ja nu tā persona izrādās meklēšanā izsludināta?

edding  5 1 Kā juta tas izsistais, ka izsit? Sajuta kņudoņu. Policija tamdēļ ir lai pārliecinātos, ka tam tur viss kārtībā.
Nekādas sekas nebūs, jo policistiem, tāpat kā VID darbiniekiem ir tiesības ielūkoties dajebkur.

Aukstums    3 Policijas darbiniekiem ir jābūt pamatotam iemeslam,lai ar savu paroli ieietu sistēmā kādu meklēt...jautājums- iemesls ir pamatots???

Tinte    5 Tā nu gluži nav, ka ir tiesības skatīties infu par jebkuru personu. Drīkst tikai tad, ja tas nepieciešams darba vajadzībām, nevis lai apmierinātu savu interesi.
Autore var rakstīt iesniegumu iestādei ar lūgumu sniegt info, kuras personas un kādām vajadzībām ir skatījušās viņas datus.

Maybex  1 1 Ja nu tiešām šķiet, ka darbības veiktas nepamatoti un tas tik ļoti uztrauc, jāraksta iesniegums Personas datu aizsardzības inspekcijai. Viņi pieprasīs paskaidrojumu. Bet reāli sodi nez vai sekos, jo parasti izrādās, ka ir bijis iemesls datus skatīties.

Tinte      Raksti uz tā frukta darba vietu (cik saprotu tā ir Pašvaldības policija), vari arī uz valsts policiju.

DanaL  2   Manis pēc mani varētu "izsist" kaut gar zemi krisdami. Nekā slēpjama man nav un tāpēc neiespringstu. Kāds ļaunums tev no tās "izsišanas" varētu būt?
Starp citu, šāda veida iestādēs pastāv iekšējie auditi, kas kontrolē savu darbinieku rīcību un stingri seko, lai nenotiktu nelikumības. Bankās savulaik pastāvēja pat reāli naudas sodi, ja kāds darbinieks pieprasīja datus bez likumīga pamatojuma.

solvitas  2 1 Neko tu tur nepanāksi! Iemeslu jau nav tik grūti atrast. Manu dzīvesvietu arī vecs paziņa policists atrada pēc kaut kādām policijas datu bāzēm. Tik uz jautājumu kā viņš mani atrada, atbildēja, ka viņš taču strādājot policijā.

LaskovijMerzavec  1 1 Vispār jau sakarā ar Fizisko personu datu regulu visas kompānijas (arī valsts iestādes) ir pamatīgi noraustījušas

janisb  1 2 Policistam sekas nebūs nekādas, policists veica personas datu pārbaudi...
=>Maybex Policija ir iteisīga veikt poperatīvo darbu, piekļūt personas datiem, kā notiekts likumā, un dadu aizsardzības regula uz viņiem tiešā veidā neattiecas. Jautājums vai topiksa autore ieguvusi informāciju par personas datu pārbaudi likumīgā ceļā, un nevar tikt sodīta...

joens  1 2 Nepierāpo, par ko cepiens un kāpēc uzreiz par aizturēšanu. Man objektā pasūtītājs (valsts) katru strādnieku momentā pārbauda, pirms ielaist pa vārtiem.

Maybex    1 Janisb - jau minēju, ka pārbaudei var būt iemesls. Un var nebūt. Vēl var gadīties datu noplūde. Un par to pa kaklu dabū jebkurš.

Oika    3 Policistam sliktākā gadījumā būs krimināllieta pēc KL 319.panta, ja precīzi ciparu atceros... Tas ir atkarīgs no tā, cik pamatotu leģendu pārbaudes gadījumā spēs izdomāt!

janisb  1   =>Maybex Datu noplūdi būs ļoti grūti pierādīt, nāksies pierādīt ne tikai to, ka skatijās, bet aŗi to ka nopludināja. Bet ja policists zin likumus un šīs zināšanas efektīvi pielieto, tad šads scenārijs maz ticams.

=>LaskovijMerzavec Valsts iestādēm tur nav ko raustīties atšķirībā no privātsektora, kur sodi var būt miljardos, valsts iestādēm sodam ir griesti - 1000EUR...

edding      bet paskaidrojiet man, kā tas izsistais zina, ka viņu izsita? Nav jau OHO, kur samaksājot 60 centus, redzi kurš apskatījis.
Vispirms, būs jāpierāda, kā zina, ka izsists. Ka tik tur pats neiekrīt.
Vēl pastāsts. Aizeju uz LMT un prasu izmaiņas līgumā. Dodu savu pasi, to kopē, tad iedod paīru, tipa jaunais līgums, paraksti par tām izmaiņām. Parakstu. Iedod man 1 eksemplāru. Domāju, tas ir tas jaunais līgums par izmaiņām. Atbraucu mājās, domāju, ko tas līgums tāds dīvains, viss teksts lapas augšā, ļoooti sīkā šrifta, apakšā visādi nieki rāmjos. Lasu- tā ir piekrišana, ka es ļauju ar maniem datiem rīkoties, kā ienāk prātā LMT. Bet līguma par izmaiņām pakalpojumā ta nav. Nu bļā, Tessai tūlīt būs ko iekopēt, un atkal trumpis. Jā, stulbi ka uzticējos LMT meičai, kura strādāja Mežciema Maksimā 12. februāra vakarpusē un domāju, ka man dod līgumu par izmaiņām pakalpojumos.

Oika      1) katra persona var noskaidrot, kas publiskos reģistros skatījies šīs personas datus,
2) vrb izdruka aizceļoja neceļos,
3) un cilvēki nemāk turēt muti ciet.

Optimists6    1 ej raksti iesniegumu valsts policijā ar visu to ko viņš izdarījis.

tālāk to iesniegumu pārsūtīs iekšējās drošības dienestam, jo policija iesniegumus par pašiem policistiem neizskata.

tad jau tur būs sods, vai rājiens un atzīmš lietā, viņi diezgan bargi šo skatās, vai arī var palikt bez darba.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu