Kam tad īsti pieder šī valsts?

Tagad jau par ģeneratoriem visiem liek cepties.
Nu un kam tad viņa pieder?
Ja nemaldos, tad Latvijas tautai cik gudri prāti to sprieduši.
Valstī grib ko uzlabot, veikt pārmaiņas, blaukt uzreiz jau vācam parakstus, ka neko nevajag mainīt, labāk dzīvot jau kā ir un sūdzēties, ka mums jau nekā nav, neviens neko neiegulda.
Te pat vēja ģeneratoru nevar uzbūvēt, ka jau tiek vākti paraksti.
Tad lūdzu, ja jau tauta aizliedz būvēt, tad tauta negrib attīstīties un bez tautas nevar attīstīties pati valsts.

Tad jautājums ir pavisam vnk, VAI TU GRIBI LAI VALSTS ATTĪSTĀS????

anis (2018-09-20 15:09)  1 8 Nu,bieži vien valsts vara tiek izmantota kā rīks pilsoņu vairuma slaukšanu dažu "biznesmeņu" interesēs. Ir dažādi risinājumi-mazjaudas ģeneratori,jūrā izvietotie. Bet nē-nav tās peļņas.
Manuprāt,efektīvākais risinājums-likt patiesā labuma guvējam dzīvot lolotajā objektā!
Tad kūtis nesmirdēs un ģeneratori nemaitās dzīvi citiem...

neko (2018-09-20 15:23)    7 Nu aizliegumu ziņa šī vats noteikti pieder tautai, ta jebko aizliegs aizliegs/apturēs.

Ivars_on (2018-09-20 15:49)    2 Lielajiem Brāļiem (daudzskaitlī)

AivarsN (2018-09-20 15:52)  3 2 Katrā ziņā tautai te sen vairs nekas nepieder,jo tad jau nevajadzētu maksāt nodevas pat par vienīgo dzimtas pajumti un zemes pleķīti. Vēlēšanas ir viena no lielākajām krāpšanām,pūļa sirdsmieram. Kāpēc tad nevarētu katrs sev ražot elektrību,lai nebūtu jāmaksā tie neadekvāti uzpūstie rēķini? Bet mafija jau konkurentus necietīs. Atbalstīti tiek tikai tādi projekti,kuri nodrošinās tautai papildus tēriņus,vai tā to gribēs,vai nē. Ir sen jau izgudrotas videi draudzīgas enerģijas ieguves tehnoloģijas,tikai to ieviešana nav atļauta nevienā pasaules valstī un mēģinājumi tiek bargi sodīti. Tāpat kā vēža un citu itkā neārstējamu slimību ārstēšana un viss,kas jeb kā varētu patraucēt globālajai mafijai nodrošināt pilnīgu kontroli par civilizāciju. Kāpēc pasēs vārdus un uzvārdus raksta tikai ar lielajiem burtiem? Pameklējiet paši,ko tas nozīmē un kas mēs te oficiāli skaitamies. Varbūt atļausim arī čipus inplantēt,lai kolonijas uzraugiem vieglāk likvidēt nepaklausīgos?

DanaL (2018-09-20 16:30)  3 8 Man ir gandrīz vienalga, vai tas VĢ parks pieder Andrim, Solvitai, Ivanam vai Abdulam. Es gribu, lai dzīve iet uz priekšu, lai attīstās lauku vide, kur starp citu, VĢ attīstībai ir lielas perspektīvas. Es šogad pirmo reizi redzēju Latvijā tik sakoptus un nopļautus laukus, - sausuma dēļ slikta siena raža. Citus gadus kilometriem neapstrādātu lauku... Un kāpēc tajos tukšanos laukos neierīkot ģeneratorus? Žēl, ka Ainārs vai Muhameds uzbūvēs turpat netālu sev muižu? Nu un?
Lauku cilvēki mūk prom no laukiem, un vairums tālāk aiz Latvijas robežām, un tik un tā pilda kāda cita varenā un ietekmīgā naudas maku.

anis (2018-09-20 16:39)    3 Nu, lauku vides attīstībai no tā gan nekā... Pēdējos aborigēnus pataisīs nepieskaitāmus. Padzīvojies kādu brīdi netālu-būs savādāka attieksme...

rokons (2018-09-20 17:45)    2 Man nav īsti patīkami te rakstīt skarbus vārdus, bet par to, kakatrs sev ražos elektrību -> uz priekšu - vēja radītais trolsnis būs vēl lielāks, ja virs katras ēkas turbīna griezīsies. Arī bezdarbs samazināsies, jo tam lērumam verķu vajadzš gan remontu gan apkopi. Kur šādas idejas var rasties racionāli domājošam cilvēkam?
Kas ir tās aizliegtās tehnoloģijas ko kādas neļauj ieviest? Kas ir tā supermedicīna neārstējamu slimību ārstēšanai?
Prasti sakot - nevajag muldēt!

fargo (2018-09-20 18:02)    5 vēja ģeneratori nav nekāda attīstība, bet parazītisms. ir iemesls, kāpēc vēja ģeneratorus būve atklātā okeāna, pat ne jūrā, bet simts un vairāk kilometrus okeānā. TAD tie kļūst vismaz minimāli izdevīgi un arī tad, tikai mazos apjomos.

bet ikviens nepastāvīgs elektrības avots ir konstants apgrūtinājums energosistēmai, jo:
a. ir jāglabā rezerves, tātad vajadzīgi uberdārgi akumulatori;
b. vēja un saules enerģija ir ļoti dārgas;

un vēl viens, nekam un nevienam(izņemot īpašniekus un atļauju devējus) ekonomisks apgrūtinājums nodokļu maksātājiem tādā valstī ka latvija ir nevis attīstība, bet attīstības traucēšana. patiesībā, kaitniecība.

nekas nav jaaizlies. ja kads ļoti grib, var ražot elektrību kaut ar sēžot uz divriteņa. BET nedrīst šādas nejēdzības subsidēt uz visu iedzīvotāju ienākumu rēķina. gribas biznesu? labi. bet nekādu dotāciju. TAD paskatīsimeis, cik ātri izbeigsies alkas pēc šī "biznesa".

AivarsN (2018-09-20 18:06)  1 3 Neliela spirālveida turbīna strādās klusāk par datora ventilatoru,neaizņems vietu un pilnīgi nekaitēs videi un sāks darboties jau pie nelielas vēja pūsmiņas. Troksni rada lielo vēja ģeneratoru reduktori. Simtiem zinātnieku,izgudrotāju,ārstu jau samaksājuši ar savām dzīvībām,gribēdami kalpot cilvēces labklājībai. Protams,TvPanorāma par to nestāstīs. Kam ir interese,paši sameklēs materiālus,bet kam ne,tie lai turpina mierīgi plūkt zāli.

neko (2018-09-20 19:13)  2 2 "Man ir gandrīz vienalga, vai tas VĢ parks pieder Andrim, Solvitai..."
---
Nu man ir nevis gandrīz, bet pilnīgi vienalga. Lai arī kam tas viss nepiederētu viņiem vajadzēs manus pakalpojums. Un vēl daudzus citu pakalpojumus arī. Tātad daudzi būs nodrošināti.

Fargo: nezinu par saules bet vēja ģeneratori ir pat ļoti rentabli. Paziņu lokā viens lieto savas saimniecības vajadzībām - siltumnīcu apsildīšanai. 3 gadu laikā jau ir sevi atpelnījuši rēķinot cik būti bijis jātērē elektrību pērkot. Neefektīvi tas viss paliek tad ja grib izmatot tikai vēja enerģiju. Ja uzkrāj akumulatoros utt. Bet ja visu ko saražo tūlīt arī tērē shēma ~ 70%paša enerģijas ~30 piepērkam no piegādātāja darbojas labi. Nevajag krist galējībās - tikai vējš, tikai "zaļā enerģija" utt.
Ar valsts projektiem problēma ir vairāk birokrātijā; jaunākās/efektīvākās turbīnas vel nav sertificētas, attiecīgi nevar lietot. Notikumi par to cik ģeneratorus uz 100m2 var izvietot utt. Ja vel tam visam klāt nāk "obligātie valsts iepirkumi" ar neloģiskiem tarifiem, tā patiešam visu var sačakarēt.

"gribas biznesu? labi. bet nekādu dotāciju. TAD paskatīsimeis, cik ātri izbeigsies alkas pēc šī "biznesa"."
Gribas un ir rentabli, bet pašreizējā sistēma ir pārāk nejēdzīga lai to visu lietotu ne tikai savām vajadzībām. Daudz apspriestais OIK nav vienīgā šis nozares problēma/dīvainība. Bet tā ir birokrātijas problēma.
Kaut kādā mērā varētu piekrist ka būvēt to visu atbilstoši "Eiropas normatīviem" ir neefektīvi un nerentabli. Bet ja to visu varētu adoptēt konkrētās vietas/vides īpatnībām aina būtu pavisam savādāka.

fargo (2018-09-20 20:17)    5 ja kāds vēlas veidot biznesu, es ar visām sešdešmit četrām par. izņemot, ja šis bizness ir uz budžeta rēķina.

ar "zaļo" enerģiju ir tā - tā nav rentabla. ar specifiskiem izņēmumiem.
visa "zaļā" enerģija tiek subsidēta, tā sadārdzinot pilnīgi visu valstīs, kurās politisku motīvu dēļ tiek dotēta. vāciā elektroenerģijas cenas ir divkāršojušās. tas pats ar kaliforniju. zemēs ar vislielāko īpatsvaru šai psihozei.
tāds pats efekts ir ar degvielu, kura ir no 40% līdz pat divas reizes dārgāka dēļ obligātā etanola(spirta) piejaukuma. tikai vispusējs skatījums uz ekoloģiju var radīt manīgu iespaidu, ka kukurūzas etanols ir ekoloģiskāks. brazīlijā un indonēzijā izcirsto mežu daudzums dēļ arvien jauniem kukurūzas u.c. etalona avotiem ir pieaudzis lavīnveidīgi.
līdzīga aina ir ar elektromobiļiem. tie nekādā veidā nav ekoloģiskāki. tas ir mānīgs iespaids, ja auto ir bez tieši novērojamām noplūdes gāzēm, tad viss ir baisi zaļi. īstenībā, elektrībā pārveidotā enerģija, kura darbina šīs nekonkurētspējīgās, dotētās rotaļlietas, vairumā nāk no ogļu un mazuda elektrostacijām un atomelektrostacijām.

taizelis22 (2018-09-20 20:22)    5 OIK nav kļūda,bet oranžo bandas unbezgodmaņ/žīdman apzināta afēra!Vara tautai haha,nauda šķēles bandas tautai!

kvarts (2018-09-20 20:41)  4 4 1. Ši valsts pieder man.
2.Jo vairāk darīs(ieguldīs) jo tauta kopumā dzīvos labāk.
3.Skauž tikai"homo sovjetikos", cilvēkiem , kas paši ne uz ko nav spējīgi bet uzskata , ka viņiem kaut kas pienākas.
4. Ja kādam šis nepatīk, var paņemt ziepes un striķi.

borzomi (2018-09-20 21:18)    2 Magnātiem.
Visu var nopirkt un pārdot.

rokons (2018-09-20 21:38)    1 Laikam te nav īsti vietas diskusijai, bet saduros ar acīm redzamu dezinformācijas tieksmi. Sevišķi par elektrostacijām.
Trīsspārnu ģenerātori atzīti par visefektīgākajiem lielo jaudu ražošanā. Troksnis ir spārna kustība gaisā, kas patiesībā ir impulsveida šņāciens.
Ja kādam tuvu pārlidojis planieris, troksnis būs līdzīgs.
Viena politiska lieta ir svarīga - nekādu subsīdiju : elektroenerģija ir biržas prece, tā tur jātirgo.
Vienīgais valsts atbalsts iespējams - savienojumu izvedošana, lai varētu pieslēgties koplietošanas tīkliem

anis (2018-09-20 22:09)      Ja! Nedariet neko. Nedomājiet patstāvīgi. Pērciet visu gatavu-un maksājot pēc iespējas augstāku cenu. Lietojiet reklāmas saukļus un domas...
Ļaudis,kas nav vienaldzīgi,domā kā mazāk lietot... Būvē pasīvos mājokļus,lieto enerģētiski ekonomiskākas ierīces. Mēģina iztikt bez pastarpinātiem risinājumiem-neradīt elektroenerģiju lai sūknētu ūdeni ja var ierīkot trieci un ūdens pats nāks. Tas pats arī par siltumu. Ja nedomā kompleksi -vienā punktā lielas jēgas gan nebūs.
"Zaļums"jātbalsta,bet tikai vispusīgi izvērtēts-pasaule bāžas strupceļā. Nepaātrināsim to!

WYWH (2018-09-20 22:28)    3 regulāri lidoju uz skandināviju. un tur var redzēt ļoti daudz vēja ģeneratoru parkus. gan uz zemes gan jūrā. nezinu kā tur ar OIK, bet nedzīvo viņi tur slikti (daudzi te droši vien gribētu tā) un stulbi arī nav. tā ka sliecos domāt, ka tā ir pietiekoši laba un atbalstāma lieta. ja vien to nesačakarē kaut kādi birokrāti vai mahinatori

AivarsN (2018-09-20 22:38)  1 4 Bet kāpēc nedrīkst iegūt elektrību no ētera un nogādāt līdz patērētājam bez vadiem,kā to piedāvāja Tesla un jau izmantoja visā pasaulē vēl pirms pāris gadsimtiem? Kāpēc automašīnas nevarētu pārvietoties benzīna vietā izmantojot ūdeni,pirms tam to sašķeļot skābeklī un ūdeņradī? Pēdējo 70 gadu laikā ir piedāvāti neskaitāmi šādi izgudrojumi. Populārākais Japānas kompānijas Genepax auto,kurš ar litru ūdens spēja nobraukt ap 80km. Amerikāņa Stena Meijera prototips uzrādīja pat vēl lielāku ekonomiskumu. Kur tad vēl pagājušā gadsimta vidū patentētais vācu inženiera magnētiskais dzinējs,kuram pēc tam patentu birojā izmainīja shēmu,lai neviens nevarētu izmantot. Viens uzņēmīgs latvietis to atjaunoja,bet iekūlās pamatīgās nepatikšanās. Arī Toyotas mēģinājumi ieviest ražošanā auto bez degvielas beidzās visai traģiski. Par medicīnu vispār pārāk garš stāsts. Ir neskaitāmas videi draudzīgas enerģijas ieguves tehnoloģijas,kuras gadu desmitiem varētu darboties bez remontiem,tikai tādā gadījumā cilvēce izkļūtu no energoatkarības un arī no globālās kontroles. Bet to nu mums neatļaus.

jurks (2018-09-21 00:13)    2 Ir pienācis īstais laiks sākt domāt par to kā taupīt enerģiju, nevis vēl un vēl to lēti iegūt un šķiesties ar to, īpaši nesasprindzinot prātu- lietderīgi vai nelietderīgi? Būsim tàlredzīgi un mācīsimies kā no minimuma iegūt maksimumu, pretēji tam kā šobrīd mēs saimniekojam- no maksimuma minimumu! Kas attiecas uz vēja ģen. tad es negribētu dzīvot tā tuvumā!

av2 (2018-09-21 08:07)    1 Nu nav tik traki ar tiem ggeneraatoriem. Viens buutisks miinuss , ir diezgan daarga uzstaadiissana pagaidaam , un passi verkki tur daargi. Bet tehnaloggijas iet uz prikessu, paliek leetaaki, pat vairaakas reizes, trokssnna nav gandriiz vispaar , un, jaaa, ir modernaakas tehnaloggijas kur uzglabaat to sarazzoto elektribu. Piemeeram , tepat muusu kaiminni Tallinaa , ir vieni no liideriem pasaulee, ja kas.

https://www.skeletontech.com/

Taa kaa, es 100% piekriitu tam, ka ir jaamodernizee tehnaloggijas, un jaalieto taupiigaaka tehnika , neviss jaabllauj, ka viss slikti , kaitiigi, ka vissi zzulliki, un mullkki.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu