Par tām ID kartēm?

Vakar pa TV rādija, ka tiek izgatavotas tās vēlētāju apliecības lai varētu nobalsot.
Varbūt tie kas neiet vēlēt vnk nedara to dēļ tās vēlētāju apliecības?
Jo jānokārto lai var novēlēt.
Varbūt tas ir vnk lieks čakars, labāk neiet vnk vēlēt, lai nav jākārto nekas tāds un viss.
Un tā rodas tie, kas neiet vēlēt...

fargo (2018-09-22 14:41)    2 bet var nobalsot ar pasi, kā vienmēr. vai tad ne?

kokote (2018-09-22 15:01)    5 Te laikam doma bija, ka ir tādi, kuriem ir tikai ID un nav pase.

fargo (2018-09-22 15:14)  1 9 nu, ja cilvēks nespēj nokārtot ne pasi, ne id(un vispar būt patstāvīgs, atbildīgs, ar adekvātu izglītību), tad es dotu priekšroku, lai tāds neiet vēlēt vispār.

janisb (2018-09-22 15:18)    2 Vēlētāja apliecība ir jāizņem, nevis jānokārto, problēmas var rasties tiem, kas neseko informācijai līdzi, un nav pamanījuši ka apliecības var saņemt iestādē, kas izdeva ID, nevis kurā katrā (termiņš, kurā varēja izvēlēties saņemšanas iestādi, jau ir pagājis)...

AivarsN (2018-09-22 15:23)  6 5 Tikai nedaudz pacietības! Drīz visus nočipos,kā lopiņus fermā un nekādus dokumentus vairs nevajadzēs. Vai tad vēl būs vajadzība turpināt spēlēt to vēlēšanu teātri,tas jau ir cits jautājums.😄

afrodithe (2018-09-22 16:20)      jānib papildinot - vēl 25. sept. varot pieteikt vēlētaja apliecības pārsūtīšanu uz vēlamo pmlp iestādi.

Epifanija (2018-09-22 16:30)  1 2 fargo daudziem mūsdienīgiem cilvēkiem nav pases vispār, viņi ir izdarījuši izvēli par tikai ID karti, savukārt balsojot, cik sapratu, ID karte netiek uzskatīta par personas apliecinošo dokumentu, par ko es arī pabrīnījos, jo, lai nobalsotu vēl ir jāizņem kaut kāda tur vēlēšanas apliecība, uzrādot ID karti.. ID kartes īpašniekiem ir elektroniskais paraksts, nē maldos, tas šķiet bija jākārto par atsevišķām naudiņām un viss kā pienākas, bet vēlēt ar to bez vēlētāja apliecības nevarēs, kur loģika, tā kā tiem kam nav pases vēl papildus izdomātas problēmas tērēt laiku un tad vēl izdomāt ai neiešu velēt, man tam nav laika, po!

siikaa16 (2018-09-22 16:38)  1 1 No 2023. gada ID karte būs galvenais personas apliecinošais dokuments. Ar nākamo gadu tām tiek pacelta cena. To, ka jāizņem vēlētāja apliecība jau iepriekšējās vēlēšanās runāja. Laikam jau ļoti grūti ieviest pa četriem gadiem elektronisku balsošanu.

Milda51 (2018-09-22 16:48)    1 ID kartē nevar zīmogu iespiest, tāpēc tā vēlētāja apliecība, ja nav pases.

fargo_pa (2018-09-22 16:51)  2 3 "fargo daudziem mūsdienīgiem cilvēkiem nav pases vispār, viņi ir izdarījuši izvēli par tikai ID karti"
slikta izvēle. nevaru iedomāties nevienu argumentu, kapēc kārtojot personas apliecinošus dokumentus atteikties nokārtot arī pasi. mājās plauktos vietas par maz?

tālāk, ja tomēr pases nav, bet vēlēt grib, zinot, visās vēlēšanās ir tikusi izmantota pase, tad cilvēka spriedumi ir klaji neloģiski. tāpēc, palieku pie sava, ja cilvēks nav spējīgs nokārtot tādu lietu kā pase, turklāt laicīgi, ņemot vērā vēlmi balsot, tad pirms izdarīt mēģinājumus kārtot valsti ar vēlēšanu palīdzību, sakārtot viselementārākos vēlēšanu priekšnoteikumus, t.i. nokārtot pasi. moderni vai nemoderni, bagāti vai ne. tik daudz izdarīt var, ja cilvēkā ir parliecība, ka viņš zina, kas valstij labāk.

Epifanija (2018-09-22 16:52)  1 2 un kur pēc tam to vēlētāju apliecību liks? izsviedīs vai atstās sev par piemiņu, ka ir balsojis?:))
a tas tā kā domāts, kur uzlikt zīmogu, lai nenāk velēt atkārtoti, tak uz ID kartes zīmogu neliks vai arī uz pieres!:)) mūsu valstī jau ir ļoti maz IT speciālistu, lai būtu nodrošināta par četriem gadiem elektroniskā balsošana, jebšu valstij atkal neatradās tam līdzekļu?:)

Vaukskis (2018-09-22 17:33)      Viens arguments, kāpēc neizvēlēties pasi, bet tikai elektronisko identifikaacijas karti, ir dārdzība- darbspējīgā vecuma cilvēkiem, ja nekļūdos, apmēram divreiz dārgāk. Tā kā ir pietiekoši daudz taupīgu un skopu cilvēku, nabadzīgu un racionālu gan arī, tad pases kļūst arvien nepopulārākas.

siikaa16, jā, eID kartes kļūs dārgākas, bet izdevīgākas, jo tām ne tikai divreiz palielināsies derīguma termiņš, bet arī tiks piešķirti elektroniskie paraksti par brīvu, kamēr pašlaik pēc zināma to skaita izlietošanas ir jāmaksā papildus ! Protams, līdz tam laikam turpmākā valsts vadība tikšot galā arī ar vēlētāja apliecības vajadzības problēmu un tādējādi padarīs personas apliecību vēl ērtāku lietošanā.

1VERSUS1, noteikti daļa no kādiem dažiem simtiem tūkstošu, kam ir tikai eID karte, šī fakta dēeļ neaizies balsot, it īpaši tie, kuriem politika neinteresē līdz tam, kamēr politika neiejaucas viņu personīgajā dzīvē, kā arī tie, kuri ierakušies savos darbos "līdz ausīm" un piedevām neinformētie.

dzozefinaups (2018-09-22 18:17)  2 5 Sie veletaji,kuriem ID karte ir,bet nav pases,valstij nemaz tik loti nav vajadzigi. Es to skaita! Ja man ID karte der celosanai,finansu darijumiem,un neder vien LV velesanu sistema,automatiski rodas jautajums,cik sasaukumiem vel jamainas,lai kads saktu domat! Jau pagajusajas velesanas so jautajumu paceela,vai tiesam 4g laika nevienam nepieleca,ka sis jautajums janoved lidz galam? Man ir Eparaksts,ir banku kodi,kapec man jaiet janem kautkada mistiska atlauja balsot! Pirms partijas sak sevi reklamet,lai izdara nepieciesamo! Un lemumam-nedoties balsot,nav nekada sakara ar neizglitotibu.Ikdiena stradaju ar klientiem,sanak izrunat sis lietas,un ssii ir ta reize,kad cilveki vairs nesaprot,kapec jatere laiksun ar savu JAA,stimulet deputatu labklajibu?! Ir tik daudz lietu,spriedumu un lemumu,kuri neatbilst nekadai logikai,ar kuru tikai ccakare tautu,un vel platas-cik daudz izdarijusi,un cik daudz vel dariis! Es uz velesanam nedosos.Tada ir mana izvele.Un pardomasu tad,kad deputatu vietas nebus tik pievilcigas,lai uz turieni rautos-Par Jebkadu cenu-pari liikiem! Tur atrasties ir izdevigi,un nav neviena,kurs tiesam butu patriots un stradatu ka tautas kalps...-vienkarsi-izklaide,par kuru sanem algas,pabalstus,kompensacijas,un citus neizsakamus materialus labumus! Bet,ja ietu,balsotu par Kaiminu!

anis (2018-09-22 18:51)    2 Ups! Ko lai dara,ja cilvēki nesaprot...kā var balsot par Kaimiņu! Man ir pase un karte. Ne visās zemēs to karti atzīst. Gan jau arī kartes ampluā paplašināsies.
Man šķiet ,ka ir nevēlēšanās balsojumu sasaistīt ar internetu-drošības dēļ.
Tā arī dzīvojam-atdodam balsi par polšu,nobalsojam par muļķu partiju,Kaimiņu un tad vainojam valdību ko apstiprina šādi aktieri...

rokons (2018-09-22 18:54)  1 3 Ja cilvim nav pases, drīz arī GB, iespējams, būs slēgta.
Pase ie nopietns dokuments - tajā arī bērnus ieraksta, kas ir pierādījums, ka varī rīkoties viņa labā. Piem nodot asinsanalīzi, ja bērnam ID kartes vēl nav
Vēlme bez pases dzīvot ir vismaz nesaprātīga un arī nepamatota dzīvošana.

dzozefinaups (2018-09-22 19:30)    1 18,51 Kaimins? -ja-par stulbumu ir jamaksaa! Ja balsotu par vinu,tad ari nevaretu pikstet,ka valsti viss ir tizli.... Kad balso par izglitotiem cilvekiem-atkal un atkal,tad ari nespeju saprast,kapec jamaksaa-jacies?! Te luk secinajums!

anis (2018-09-22 19:38)      Ir jāprot atšķirt izglītotu blēdi no inteliģenta...kurš arī dažkārt "iebrauc auzās" jo nav spējis saskatīt speciāli organizētas vājās vietas. Tas pats "oik" pamatojums jau izklausās simpātiski,bet...

DanaL (2018-09-22 19:42)    2 Manai pasei arī drīz beigsies derīguma termiņš un es netaisos viņu formēt no jauna. Atkal un atkal nākas smagi nopūsties, - atkal šī valstiskā bezspēcība, nespējot nodrošināt vēlēšanu procesu ar ID karti. Pasi pēdējos gados izmantoju tikai vienu reizi, šķērsojot ES robežu. Un tas ir vienīgais iemesls, kur redzu tās izmantošanu.
Vēl paradoksālāk ir tas, ka ārpus Latvijas manis identifikācijai daudzās iestādēs pilnīgi pietika ar manu autovadītāja apliecību, kamēr tepat Latvijā, E. Gulbja laboratorijā to pieņemt atteicās, pieprasīja pasi. Absurds!

Samurs (2018-09-22 19:56)  1 1 Tas gan. Pa Eiropu var braukt, bet savā pagastā nepietiek! :) Nebrīnos, ka pēc kāda laika balsot varēs tikai ar pasi un medicīnisko izziņu un izziņu par nomaksātiem nodokļiem. Balsošanu padarīs par privilēģiju! Vot tā!

etc (2018-09-22 20:16)      Kāda vispār nozīme šādām vēlēšanām? Salasās vesels lērums sīkpartiju kandidātu - un pēc vēlēšanām tad sākas ķīviņi, kura partija ar kuru kooperēsies, lai būtu vairākums. Sviests. 5% barjera? Kam gan? Uzlikt 10% - būtu 2-3 lielās partijas, vieglāk vienotos, kā sadalīt vietas turpmākajiem 4 gadiem, mazāks kašķis, ātrāk sāktu kaut ko darīt.
Tad labāk kā UK vai USA - 2 partijas, kaut kad viena pie varas, kaut kad otra.

Līdzīgi jautājumi
Anglijā pazaudēta ID karte (1 atbildes)Vai ID karte ir alternatīva pasei? (13 atbildes)ID karte (16 atbildes)Ceļošanas dokumenti ceļojot uz Horvātiju (6 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu