Baznīca

Baznīca - jautājumi un diskusijas

protams. domā, ka uz valsts budžetu vajadzētu pārvietot? Ko tad gribēji,lai valsts budžetā iekļautu bazniicu uzturēšanu?!:)) Jā. Vienīgais strīdīgais jautājums ir kultūrvēsturiskie objekti, kuru uzturēšana prasa lielus līdzekļus un kuri ir publiski pieejami. Jā, un tikai. No to cilvēku ziedojumiem, kuri Dievu spēj atrast tikai baznīcā.
Ja baznīcu uzturētu valsts, zombēšana notiktu arī no kanceles. Būtu tāpat kā ar oligarhu nopirktu presi.
··· Baznīca: Vai mūsdienu sabiedrībā ... lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Kāda pieredze ar laulībām baznīcā? (28)
Kādreiz šķirto lauleņu laulāšanās Dieva priekšā ar citu partneri nebija iedomājama. Par ieganstu bija pants Mt 19: 9 "Bet Es jums saku: kas no savas sievas šķiras, ja ne netiklības dēļ, un prec citu, tas pārkāpj laulību; ...
Ne jau ļautiņi dievu zaimo, bet to dara paši draudzes gani. Pats neesmu baznīcā laulājies, bet divi mani brālēni to ir darījuši. Pēc tam ir dzirdēti tādi stāsti par tiesībām laulāties kad vairs uz to pusi pat skatīties negribu. Proti jau vēlies baznīcā, tad obligāti jāstājas draudzē, un pofig ja jau esi kautkur citā vietā iepriekš izdarījis. Plus vēl baznīckungam par šo prieku uz ķepas jāuzliek. Tā nu viņi mūs ar varu spiež dievu mīlēt, kaut pēc būtības baznīcai par to nebūtu jāprasa kad draudzē iestājas. Vēl jo vairāk ar varu spiest.
Tas tikai pierāda to kad baznīca pēc būtības ir bankrotējusi (tas domāts ideoloģiskā plāksnē).
piekrītu Polus - kāpēc baznīcai kas tāds būtu jādara?
Baznīca nav izmeklēšanas birojs, tai ir citas funkcijas.
Tas ir katra pāra galvā, kā uztver visu to lietu, baznīcai nav nekāds sakars, vai nu Tu tici vai nē...basta..:) ĻAutiņi-Nezaimojiet Dievu!
Tām,kurām dzīve sastāv no lēkāšanas svešām gultām -tām gan nevajadzētu Dievu ķengāt!
Iespējams, ka kāds principiālāks "draudzes gans" arī painteresējas par iepriekšējās laulības iziršanas iemesliem - bet nu nav īpaši dzirdēts. Pieļauju, ka tas arī atkarīgs no konfesijas.
Manā paziņu lokā gan parasti ir sanācis tā - pirmās laulības lielākoties ir bijušas baznīcā, bet, ja nu sanāk otrreiz vai pat trešoreiz iestūrēt "laulības ostā", tad parasti tiek izvēlēta Dzimtsarakstu nodaļa.

Bet vispār par to laulāšanos baznīcā (nedaudz novirze no tiešās tēmas) ir interesanti. Cik zinu, lai šodien laulātos baznīcā, abiem topošajiem lauleņiem ir jābūt iesvētītiem un mana izpratnē (varbūt kļūdos) tas nozīmē, ka viņi ir ticīgi. Tai pat laikā 1.vēst.korintiešiem 7:12-13 saka, ka ticīgai sievai var būt neticīgs vīrs un otrādi - tātad sanāk, ka laulāt var arī tad, ja tikai viens ir iesvētīts?
Un tālāk - atkal gandrīz par tēmu - (7:15) tiek pateikts, ka ja neticīgais šķiras - tad ticīgais nav saistīts, respektīvi, Dieva priekšā ir tīrs. Un tātad sanāk, ka ticīgais, no kura ir šķīries neticīgais, netiek uzskatīts par šķirteni un attiecīgi var atkal ar tīru sirdsapziņu laulāties baznīcā.

Kaut kā tā.
··· Baznīca: Kāda pieredze ar laulībām ... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Kādu baznīcu ieteiktu ticīgam cilvēkam ? (73)
Vienā no tēmām tika nonicinātas tradicionālās baznīcas Kādu baznīcu izcēlēties un kāpēc ?
Kristietiiba mums atnesa civilizaaciju, pasargaaja no latvju tautas nodeveeja Nameja un vinja ragavaam ar nocirsto letinju galvaam, deva pirmo Latvijas valsti - Liflandi vai Livoniju. Zeltiites aprakstiitais tik naakamo latvju zemju okupantu propaganda. Baznīca vispār manā skatījumā ir starpnieks starp cilvēku un Dievu.
Izveidota priekš tam, lai palīdzētu valsts varai kontrolēt lielas stulbu cilvēku masas (jo agrīnajos laikos policistu katram nevarēja pielikt, bija vajadzīgs kāds represīvais instruments, ar ko baidīt)
Uzskatu, ka izaugušam (filozofiskā un vēsturiskā ziņā, ne fizioloģiskā) cilvēkam baznīca vispār nav nepieciešama.
Ja jūti vajadzību pēc Dieva - vari "griezties pa taisno", bez starpniekiem.
Bet baznīcas (gandrīz visas) vēstures gaitā sevi ir parādījušas ne no tās labākās puses (krusta karagājieni, inkvizīcija, pedofilijas skandāli, abšaubāmi finansiāli darījumi)
No visām "klasiskajām reliģijām" man vistuvākā ir luterānisms - liberāla, nav agresīva, pieticīga. Neatbalstu katoļus un pareizticīgos, jo šīs baznīcas ir ieslīgušas greznībā, bet "Kristus savu pēdējo kreklu atdeva trūcīgajiem".
Finālā viena frāze, kas man patīk - "Dievs visiem viens, tikai provaideri dažādi"
Vo, vo ... man Aglonā tās pašas emocijas pārņēma ...
No vienas puses - greznība, zelts, dārgas automašīnas, bet kad redzēju vecu sirmu tantiņu, kas knapi varēja paiet, iemetam ziedojumu urnā 10 Ls (kas viņai noteikti nozīmēja to, ka šomēnes viņai būs jāēd plika maize, jo desai vairs nesanāks) - man palika šķērmi :(
Pats esmu kristīts kā luterānis, uz baznīcu aizeju labi, ja reizi pāris gados uz Ziemassvētkiem un patīk tas, ka luterāņu baznīca (vismaz tā, uz kuru es eju) ir maza un pieticīga, da i par mācītāja ienākumiem esmu +/- lietas kursā.
Savukārt viens pazīstams, augsti stāvošs un informēts šīs jomas "speciālists" man privātā sarunā atklāja, ka visas "neformālās reliģijas", jeb tas, ko mēs saucam par "sektām", patiesībā esot foršs bizness - izdomā savu baznīcu, noformē kā "reliģisko organizāciju", sapulcini "lohus", absolūti nekontrolēta finanšu plūsma, VID un citas struktūras praktiski neaiztiek ...
Klasisko kofesiju mācītāji par tādām naudām varot tikai sapņot ...
A viņš tā kā pats nesaprot, kam tic? Iesaki Saeimu tad jau. Man skiet, pofig...ja jau gribi piesleegties...iipashas atskjiriibas nav, kuram tieshi broker kantorim...vai...massu atziitam egregoram...kas pasham skiet tuvaaks? ··· Baznīca: Kādu baznīcu ieteiktu ... lasīt visu diskusiju (73 atbildes) –»
bazniica ir lielaakaa firma pasaulee :( nesperu tur savu kaaju, bet tas nenoziime, ka Dievam neticu Ar Tevi viss būs kārtībā! Diagnoze: Ar vien` progresējošs veselais saprāts! ;)
Ja ir interese - es atlaižu grēkus (lētāk un labāk nekā barznīcās vai pie sektantiem)! Pa atsevišķu samaksu varu sastādīt personiskos 10-20 baušļus!
Cenas adekvātas.
Baznīca ir tikai smali izstrādāts biznesa plāns. Ticībai nevajag vidutājus. Moderna pasaule, nav svētdienās jāiet uz baznīcu, grēkus var izsūdzēt internetā:) nav dziedāts. ··· Baznīca: Ja es neizjūtu vajadzību iet ... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Ja tu laulājies baznīcā, tad vispār Dieva priekšā nevari otrreiz precēties, kamēr tava šķirtā sieva/vīrs ir vēl kkur dzīvi. Tā man ticīgā omīte bērnībā skaidroja, kad jautāju, kāpēc viņa pēc šķiršanās otrreiz neapprecējās un visu mūžu nodzīvoja viena Jā, galvenais ir dāsns ziedojums, tad grēks tiek piedots :S Ak, jēl, es gar zemi! :D Rēcīgi..DDD,gandrīz vai nokritu no krēsla..))Kāda hrena pēc to darījāt,zb/´pazīmējaties radu un citu priekšā,kur baznīcas zvērests palika līdz mūs šķir nāve/ha,ha...vislabāk precēties Dz.nodaļā +ātri var izšķirties Tiesā..DDD.tas tā ,bet lai Tev veicas atrast sakarīgu juristu,kas pārzina baznīcu herņas..))) Vispirms Dievam jāpalūdz piedošana, jāizpērk grēki ar kādu dāsnu ziedojumu baznīcai, tad pa taisno pie notāra. Ja laicīgā pasaulē ir neiespējami vienoties ar laulāto, tad - uz laicīgo tiesu pēc laulātā dzīvesvietas, vēlams ar advokātu. Šķirās visi pie notāra (vai tiesā, ja nevar ko sadalīt). Bet baznīcai savi arhīvi un kārtība - visdrīzāk otrreiz vairs nelaulās. ··· Baznīca: Kur ieniegt šķiršanos, ja es ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Ūdens baznīcās (17)
Pārmaiņas pēc nebūs par seksu! Vai kāds zin, no kurienes piegādā ūdeni baznīcām? Teorētiski es it kā saprotu, no kurienes vajadzētu to piegādāt, bet vai faktiski tas nenāk pa ūdensvada caurulēm, pa krānu? Es jau mājās ...
:)Jau romas impērijas laikos bagātie, kuri dzēra to pašu ūdeni no sudraba blašķēm, ko parastie karavīri no lētāka materiāla traukiem, daudz retāk mocījās ar mikroorganismu izraisīto šķidro iedarbību uz kuņģa saturu...;) :)baznīcas izmanto sudraba īpašību nedaudz izšķīst ūdenī, radot mikroorganismiem indīgu vidi uz ilgu laiku..., vēl izmanto infraskaņu, lai radītu pārdabīgas iedarbības efektu, vēl psiholoģiski iespaido ar svētuļu sejām melojot, ka viss, kas ir redzams, tas nekur neder, bet neredzamais ir tas labākais un tāpēc visiem jāmaina baznīcās nauda pret ūdeni, kurā ir neparasta neredzama´ svētība´, un svētuļu neredzamo svētību, kuru izdala pēc ziedojumiem, un neredzamu svētību, kura neredzama atnāk pēc baznīcas labā strādātiem redzamiem darbiem... Varbūt iepērk ko Evian vai Perrier :D /arī tikai minējums/? No iesvētīta artēziskā urbuma :D no krāna, tiesa, ziņas ir no vienas Rīgas pareizticīgās baznīcas, iespējams, ka citās ir savādāk... ··· Baznīca: Ūdens baznīcās lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu