Baznīca

baznīca foto attēls

Baznīca - jautājumi un diskusijas

protams. domā, ka uz valsts budžetu vajadzētu pārvietot? Ko tad gribēji,lai valsts budžetā iekļautu bazniicu uzturēšanu?!:)) Jā. Vienīgais strīdīgais jautājums ir kultūrvēsturiskie objekti, kuru uzturēšana prasa lielus līdzekļus un kuri ir publiski pieejami. Jā, un tikai. No to cilvēku ziedojumiem, kuri Dievu spēj atrast tikai baznīcā.
Ja baznīcu uzturētu valsts, zombēšana notiktu arī no kanceles. Būtu tāpat kā ar oligarhu nopirktu presi.
··· Baznīca: Vai mūsdienu sabiedrībā... lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Kāda pieredze ar laulībām baznīcā? (28)
Kādreiz šķirto lauleņu laulāšanās Dieva priekšā ar citu partneri nebija iedomājama. Par ieganstu bija pants Mt 19: 9 "Bet Es jums saku: kas no savas sievas šķiras, ja ne netiklības dēļ, un prec citu, tas pārkāpj laulību; un, kas atšķirtu...
Ne jau ļautiņi dievu zaimo, bet to dara paši draudzes gani. Pats neesmu baznīcā laulājies, bet divi mani brālēni to ir darījuši. Pēc tam ir dzirdēti tādi stāsti par tiesībām laulāties kad vairs uz to pusi pat skatīties negribu. Proti jau vēlies baznīcā, tad obligāti jāstājas draudzē, un pofig ja jau esi kautkur citā vietā iepriekš izdarījis. Plus vēl baznīckungam par šo prieku uz ķepas jāuzliek. Tā nu viņi mūs ar varu spiež dievu mīlēt, kaut pēc būtības baznīcai par to nebūtu jāprasa kad draudzē iestājas. Vēl jo vairāk ar varu spiest.
Tas tikai pierāda to kad baznīca pēc būtības ir bankrotējusi (tas domāts ideoloģiskā plāksnē).
piekrītu Polus - kāpēc baznīcai kas tāds būtu jādara?
Baznīca nav izmeklēšanas birojs, tai ir citas funkcijas.
Tas ir katra pāra galvā, kā uztver visu to lietu, baznīcai nav nekāds sakars, vai nu Tu tici vai nē...basta..:) ĻAutiņi-Nezaimojiet Dievu!
Tām,kurām dzīve sastāv no lēkāšanas svešām gultām -tām gan nevajadzētu Dievu ķengāt!
Iespējams, ka kāds principiālāks "draudzes gans" arī painteresējas par iepriekšējās laulības iziršanas iemesliem - bet nu nav īpaši dzirdēts. Pieļauju, ka tas arī atkarīgs no konfesijas.
Manā paziņu lokā gan parasti ir sanācis tā - pirmās laulības lielākoties ir bijušas baznīcā, bet, ja nu sanāk otrreiz vai pat trešoreiz iestūrēt "laulības ostā", tad parasti tiek izvēlēta Dzimtsarakstu nodaļa.

Bet vispār par to laulāšanos baznīcā (nedaudz novirze no tiešās tēmas) ir interesanti. Cik zinu, lai šodien laulātos baznīcā, abiem topošajiem lauleņiem ir jābūt iesvētītiem un mana izpratnē (varbūt kļūdos) tas nozīmē, ka viņi ir ticīgi. Tai pat laikā 1.vēst.korintiešiem 7:12-13 saka, ka ticīgai sievai var būt neticīgs vīrs un otrādi - tātad sanāk, ka laulāt var arī tad, ja tikai viens ir iesvētīts?
Un tālāk - atkal gandrīz par tēmu - (7:15) tiek pateikts, ka ja neticīgais šķiras - tad ticīgais nav saistīts, respektīvi, Dieva priekšā ir tīrs. Un tātad sanāk, ka ticīgais, no kura ir šķīries neticīgais, netiek uzskatīts par šķirteni un attiecīgi var atkal ar tīru sirdsapziņu laulāties baznīcā.

Kaut kā tā.
··· Baznīca: Kāda pieredze ar laulībām... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Kādu baznīcu ieteiktu ticīgam cilvēkam ? (73)
Vienā no tēmām tika nonicinātas tradicionālās baznīcas Kādu baznīcu izcēlēties un kāpēc ?
A viņš tā kā pats nesaprot, kam tic? Iesaki Saeimu tad jau. Man skiet, pofig...ja jau gribi piesleegties...iipashas atskjiriibas nav, kuram tieshi broker kantorim...vai...massu atziitam egregoram...kas pasham skiet tuvaaks? Luterāņu,kas ir vieglāka grēku piedošanā. Katoļu,ja esi gatava iet priesterim stāstīt savus grēkus aci pret aci, es laikam to nevarētu, jo grēku nasta pārāk smaga,ka ausis nenovīst priesterim klausoties. Citu neko neatzīstu kā pareizu,piemērotu. Ar bazniicaam ir taapat kaa ar partijaam vai hobijiem.kas sirdij tuvaaks,kas vairaak atbilst pasa ideaaliem,tas arii jaaizveelas.
Mana vecaamaate,katoliete buudama,reiz teica,ka luteraani labaaki,jo tur neesot obligaataas greeksuudzes,bet tik un taa palika pie katoliem,jo bazniicas smukaakas un sveetkus svin smukaak.
ticīgs cilvēks, mandomāt, jau ir izvēlējies baznīcu ··· Baznīca: Kādu baznīcu ieteiktu ticīgam... lasīt visu diskusiju (73 atbildes) –»
bazniica ir lielaakaa firma pasaulee :( nesperu tur savu kaaju, bet tas nenoziime, ka Dievam neticu Moderna pasaule, nav svētdienās jāiet uz baznīcu, grēkus var izsūdzēt internetā:) nav dziedāts. nu njemot veeraa shiinedeeljas sarunu ar vienu aptrakusho onkuliiti Veermaniiti, tad kraamee chemodaanus celjam uz elli!!!!
:))))
Un visas paareejaas konfesijas, kur netiek piemineets Jeezus Kristus ir saatana varaa!!!
:)
nē. ··· Baznīca: Ja es neizjūtu vajadzību iet uz... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Ūdens baznīcās (17)
Pārmaiņas pēc nebūs par seksu! Vai kāds zin, no kurienes piegādā ūdeni baznīcām? Teorētiski es it kā saprotu, no kurienes vajadzētu to piegādāt, bet vai faktiski tas nenāk pa ūdensvada caurulēm, pa krānu? Es jau mājās mierīgi dzeru no...
:)Jau romas impērijas laikos bagātie, kuri dzēra to pašu ūdeni no sudraba blašķēm, ko parastie karavīri no lētāka materiāla traukiem, daudz retāk mocījās ar mikroorganismu izraisīto šķidro iedarbību uz kuņģa saturu...;) :)baznīcas izmanto sudraba īpašību nedaudz izšķīst ūdenī, radot mikroorganismiem indīgu vidi uz ilgu laiku..., vēl izmanto infraskaņu, lai radītu pārdabīgas iedarbības efektu, vēl psiholoģiski iespaido ar svētuļu sejām melojot, ka viss, kas ir redzams, tas nekur neder, bet neredzamais ir tas labākais un tāpēc visiem jāmaina baznīcās nauda pret ūdeni, kurā ir neparasta neredzama´ svētība´, un svētuļu neredzamo svētību, kuru izdala pēc ziedojumiem, un neredzamu svētību, kura neredzama atnāk pēc baznīcas labā strādātiem redzamiem darbiem... Varbūt iepērk ko Evian vai Perrier :D /arī tikai minējums/? No iesvētīta artēziskā urbuma :D no krāna, tiesa, ziņas ir no vienas Rīgas pareizticīgās baznīcas, iespējams, ka citās ir savādāk... ··· Baznīca: Ūdens baznīcās lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu