Ekonomika

Ekonomika - jautājumi un diskusijas

Reliģija un ekonomika? (24)
Vai Jūsuprāt ekonomiskā izaugsme/valsts attīstība (joprojām) IR saistīta ar reliģiju, kas valda attiecīgajā reģionā (mūsdienās)? Spriežot pēc datiem Latvijā tikai 50% cilvēku reliģijai ir nozīmīga - ja procents radikāli paaugstinātos vai...
Protams, ka ir saistīta un arī nozīmīga... :) protams ka ir pozitivi noziimiiga. protams!
labklājība ir tieši saistīta ar racionālo un morālo sabiedrības stāju. vienas vai otras esamība vai trūkums tieši ietekmē ne tikai vispārējo, bet arī personisko labklājību. kamēr šīs vērtības ir augstas, labklājība tiek akumulēta un nodota nākamām paaudzēm, kad šīs vērtības mazinās vai zūd, vērtību uzkrāšana mazinas vai apstājas pavisam un iekpriekš uzkrātās tiek tērētas, lai segtu morālo vērtību krituma efekta radīto materiālo deficītu. mūsdienu ekonomiskā situācija pasaulē ir brīnišķīgs uzskates materiāls.
Viennozīmīgi ! fargo precīzi to definēja. Neredzu nekādu īpašu saistību. Arī "morālās sabiedrības stājas" saistību ar reliģiju ne. ··· Ekonomika: Reliģija un ekonomika? lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Latvijas tirdzniecības paritāte ar Ķīnu ?! (28)
Es nebeidzu ekonomikas fakultāti, bet zinu no agras jaunības ka preču tirdzniecības jomā valstīj jābūt paritātē ar citām valstīm. Gandrīz viss rupnieciskais ko es redzu apkārt ir "made in China". Tiem jābūt miljardu ASV dollaru vertībā...
tas tā nestradā valstī, kuras ekonomika tiek eiropas subsidēta. daudzi cilvēki nesaprot, ka var eksistēt īstenībā nepelnot. var. ja maksā kāds cits vai ir aizņēmumi.
eiropas fondi, eiropas naudas. aizdomājies, kādi ir apmēri latvijas subsidēšanai. un tā, normāli paritātes principi nestrādā.
bet arī eiropai nestrādā. ķina tapēc ir lielākais trešo pasaules valstu aizdevējs. ķīna ir praktiski īpasnieks d-amerikai, āfrikai, mazāk attīstītai da-āzijai.
viņi neviedo armijas bāzes. viņi padara par paradniekiem.
šodien bija interesants raksts par afganistānu. ķina ir lielākais investors afganistānā. un veidojas paradokss, kurā asv un eiropa investē afganistānā pasakainus līdzekļus, bet pretim saņems tikai lāstus. bet ķīna padara afganistānu par parādu vagaru. rietumiem neatmaksāt varēs, bet ķina dabūs izrakteņu koncesijas. kurš rīkojas tālredzīgāk?
Edgar- Latvijā jau 20 gadus ražo mēbeles priekš IKEA ar 28 miljonu apgrozījumu gadā. Sēdi vien UK un lasi savas sēnes, par Latvijas rūpniecību maza saprašana. Man kā ekonomistei pat negribas neko te rakstīt. Jurij, nav ekonomika tavs lauciņš, nemoki galvu, nodarbojies ar savām lietām. Tu vispār saproti vārda "paritāte" nozīmi? To nekā nevar piemērot uz ārējo tirdzniecību. Varu tikai pateikt, ka Ķīna nav pat lielāko Latvijas importētāju piecniekā, tāpēc neuztraucies. Tas, ka tev mājās viss ir made in China, un tu iepērcies tikai lētos veikalos,vēl nenozīmē, ka tā ir visur un ar visiem.Ja tiešām tev interesē šie jautājumi- internetā pieejama visa statistika. Ķīna ir daudzpusīga - tur ražo preces gan pēc rietumu kvalitātes standartiem gan tieši tādas pašas, kuras izjūk jau pēc pirmās pieskaršanās.

Made in China, nenozīmē, ka tas ir tas ir ķīniešu.
Daudzi pasaules brendi ražo un vai komplektē savas preces Kīnā, bet pēc tam pārdod visā pasaulē.

Piemēram tas pats iPhone, ko ražo Ķīnā, izmaksas laikam bija 100 usd, bet tālāk jau visu pārējo savāc Apple un citas kompānijas, kas nu galīgi vairs nav ķinieši. UN tā ir ar ļoti daudzām lietām.

Jā mums nav daudz, bet ir. Tas pats MicroTik, kurš pazīstams visā pasaulē. SAF tehnika. Valmieras stikla šķiedra.

Tāpat ir kaudze ar uzņēmumiem, kas ražo konkrētām kompānijām - mēbeļnieki IKEA, apģērbu ražotāji utt...
Pats atbildēji. Neko neražojam, tikai pērkam pa lēto Ķīnas mēslus un par dubultcenu pārdodam. Liela daļa naudas ir sapelnīta ārzemēs, kuru sūta uz LV. Otra daļa, kredīti. Vēl kāds procents no atgūto īpašumu pārdošanas ārzemniekiem. ··· Ekonomika: Latvijas tirdzniecības paritāte... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Kas ir ekonomika? (16)
Kas ir ekonomika? Sokrāta un Platona apzīmējumā ekonomika ir mājturība.. Viss , kas nav saistīts ar mājturību (lasi hrematistika) ir spekulācija ar aktīviem ārpus savas “komforta zonas”, t.b. “piramīdā” iesaistīt jaunus spēles...
Kapeec Kjiina ir speletaaja?

Par piemeeru iphons razhoshana izmaksas 100 usd, bet pardod par 600 usd.
500 savaac ASV... Kjinai paliek mazaak par 100, lsi gan reaali vinji to uztaisa:)
Cik izdzēri un cik vēl jāizdzer...?
Ekonomika - brīva improvizācija par tēmu: kā apmierināt ar ierobežotiem resursiem neierobežotās vajadzības!!!
Austrumos Ekonomika ir ;KURŠ KURU........

Rietumos Ekonomika ir KURŠ KURAM!......
:D
Ekonomikai jäbüt ekonomiskai!... kä teica dizhais Brezhnjevs. :)) Planpratinjiem..izlasiet 9.klases ekonomikas pamatus un spriedelejiet talak....ekonomika ir valsts parvalde...protams neceru ka sheit kads kko sapratis...turpiniet savas gudribas rakstit...bus interesanti;) ··· Ekonomika: Kas ir ekonomika? lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu