Nodokļi

Nodokļi - jautājumi un diskusijas

Ko domājat par finanšu ministrijas jauno nodokļu reformu? (15)
Ko domājat par jaunu nodokļu reformu? Sevišķi par to, ka Pasaules Banka ir uztaisījusi gandrīz 300 lpp garu pētījumu, kura secina, ka Latvijā ir jāievieš progresīvie ienākuma nodokļi ar mazāku likmi mazajiem ienākumiem un ...
Tas viss ir sīkumi, vislielāko kaitējumu nodara nodokļi, kas mainās biežāk kā gadalaiki. Šādos apstākļos nav iespējams neko plānot un attiecīgi vairums ieņem nogaidošu nostāju vai, ja ir tādas iespējas, pārorientējas uz darbu/ražošanu citās valstīs kur ir prognozējamāki apstākļi. Latvijas nummur viens probleema ir taa, kaaa tiek izlietota nodokllos iekaseetaa naudinna. Un tas, ka pus-valsts iestaazzu vadiitaaju algas ir 30x lielaakas par minimaalo algu valstiii. Zog aciis skatiidamies. Pretiigi.Valsii pensijas nenosedz cilveekam pat zaales, bet taadiem purniem preemijas miljonos....;(( Tas var buut tikai post-psrs un ziemellkorejaa.
Un veel, kaa var buut nozares ministri, kas neko nesaprot par....doto nozari, par razzossanu dotajaa nozaree , par biznesu, kaa taadu? Cik aplamus leemumus taadi piennem , jo neko nejeedz ko dara.
Mani vairāk uztrauc RD plānotās izmaiņas labāko skolēnu skaita smazināšanai Rīgas ģimnāzijās un vēlēšanās saglabāt vājākās skolas...ja to izdarīs, tad nebūs arī kas maksās tos nodokļus.Sen jau vajadzēja izdarīt radikālas reformas šai jomā, tāpat kā nodokļu sistēmu normalizēt...no runāšanas nekas labāks nepaliks. DanaL ... nozākāt nevajag. Par to bardaku, bezatbildību un naudas izšķiešanu - valsts iestažu darbiniekus (ne visus protams) vajadzētu pārvietot uz citu valsts iestādi. UK ir progresiivaa nodoklju sisteema...kur visbiezaakiem ir paredzeets maksaat nodoklos 45%.

Un pie kaa ta noved? Tas noved to, ka visi, biezie registreejas/deklareejas visaados offshoros un salaas...un nemaksaa UK neko. Un liidz ar to UK shobriid domaa, ka vajag samazinaat nodoklju likmi, jo labaak, lai biezie ir regusteeti UK un maksaa kaut ko..nekaa neko..

Nabagie atkal ir ieintereseeti mazaak straadaat, lai tikai nepaarsniegtu to ienaakumu summu, kas ljauj vinjiem buut nabagiem, jo..jo vairaak straadaasi, jo vairaak jaamaksaa nodoklos.

Taa kaa viss ir koks ar diviem galiem..idealas nodoklu sisteemas nav.
··· Nodokļi: Ko domājat par finanšu ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma nodokļa palielināšana (15)
Vai tās ir tikai manas izjūtas un domas......... ...ka paaugstinot nodokli uz īpašumu, daudzi pārstās maksāt savus kredītus un atteiksies no īpašumiem? Tas vairāk par juridiskām personām, kam īpašums kredītā.
Nulles zin ko runā, labāk lai nauda aiziet aizdevējiem un resnajiem mūļiem, nevis cilvēks savu godīgi nopelnīto naudu nodzer. Nākošgad paprasīs vēl konsolidēt budžetu, pacels vēl nekustamā īpašuma nodokli, jo ja cilvēkam ir nekustamais īpašums, tātad viņš ir maksātspējīgs. Ko nozīmē - atteiksies? "Atteikšanās" (laikam jau domāta īpašuma pārdošana) neatbrīvo no kredītsaistību izpildes un tas nodoklis salīdzinājumā ar kredītsaistībām tāds nieks vien būs. kas nevar vilkt, tas nevar nest!!!
prātīgi cilvēki jau 2 gadus atpakaļ pārtauca jebkādas kredītsaistības
Kredītus nemaksājot saistības no tā mazākas nepaliek,t sk. arī pret bankām! tik tavas domas ··· Nodokļi: Nekustamā īpašuma nodokļa ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
PVN palielināšana (32)
"Valdībā tiks izvērtēta iespēja jau šogad pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi palielināt līdz 23% un atteikties no ar iedzīvotāju ienākumu nodokli neapliekamā minimuma, liecina valdības e-portfelī piējamais ...
Man zb domaat!Apzveereeju vakar peec Domburshova vairs par politiku neintereseeties.
p.s. interaktiivaa aptauja vakardienas raidiijuma laikaa uzskataami paraadiija, ko domaa tauta.Un tas ir-iet ielaas un aizstaaveet savas tiesiibas.
man domat,ka valdiibu ir verts palaist kada paliela veikala ar lielu prechu daudzumu,lai pa nakti visu parceno-atkal no 21 uz 23%!!beidzot,pastradas vaiga sviedros!
bljin,kapec Lietuva un Igaunija nekas tamliidziigs nenotiek?!
,,,mani vairāk satrauc mātes pensija,,,, viņai tagad jājūtas vainīgai,ka aizgāja pensijā PĒC 1996 gada...:((((
un par beāļa dēlu jāpiedomā,,,tas ar ,,NELAIKĀ,, piedzimis :(((((
Domburšovā biju patīkami pārsteigta, ka ir 4 cilvēki - sociālie partneri, kam pietiek dūšas neparakstīt valdības uzspiestos sviestainos lēmumus, tā teikt turēties pretīm.
A vispār riebjas pat domāt. Ietekmēt tak neko nevar tikai šausmināties. Biju jau nomierinājusies, kad uzzināju par to pusmiljardu, un atkal depresija klāt. :(((((
/rokas neviljus stiepjas peec cirviisha, domaajot par pensionaaru un ivaliidu jau taa smago situaaciju/
Nu ja vinju naudai veel liks rokas klaat, es par sevi neatbildu!
Lai paskataas, kas ir sociaalais spraadziens!
Kompenseejamie medikamenti jau taa klusinjaam kjuva par daljeeji kompenseejamiem.
Dzunglju likumi ir klaat.
··· Nodokļi: PVN palielināšana lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Nodokļi no slimības pabalsta! (11)
šajā zagļu pārvaldītā valstī, pat no slimības pabalsta atvelk nodokļus !!
´Dzirdēju Vid izskaidrojumu.paņemtais kredīts ir ienākums:D jozolsen- es par kredīts ir ienākums riktīgi pasmēju, nav brīnums, ka LV ir tik daudz biezo:) kā gan citādi var iznīdēt iedzīvotājus?... vaina ir nevis nodoklos bet algaas :)
buutu pamaacosi deputaaatiem no minimaalaas algas padziivot :D
Uz priekšdienām ņem vērā,no pensijām un pabalstiem arī. ··· Nodokļi: Nodokļi no slimības pabalsta! lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Izmaksas, pērkot nekustinātu auto. (23)
Gribu pirkt no paziņas auto, kurš nav kustināts trīs gadus. Šajā laikā, protams, ka nav maksāts ceļa nodoklis un arī skate nav ieta, nerunājot par apdrošināšanu. Tātad mans jautājums ir. Vai, ja es no viņa šo auto pērku, ...
Kāda starpība, kurš maksā nodokli? Tāpat tu samaksāsi vairāk ka pārdevējs dabūs - badīgā valsts un CSDD savāks daļu.
Es vairak satrauktos par ko citu. Ja auto tiešām 3 gadus nav kustināts, augsta iespējamība, ka jau pirmaja pusgadā pēc pirkšanas dabūsi nomainīt 50-90% no mašīnā esošajām gumijām. Ja dzesēšanas šķidruma caurules un piedziņas siksnas (atkarībā no modeļa) ir pilnīgs sīkums, tad kloķenes blīvslēgs, vārstu saļņiki - tas ir vesels piedzīvojums. Ar iespēju, ka var būt arī nosēdušies gredzeni.
Riepas, protams, pats par sevi, ja vien auto nav stāvējis uz bluķīšiem, bet riteņi ar daļēji izlaistu gaisu, smuki sakrāmēti plakaniski vēsā, nedaudz mitrā tumšā vietā.
Ja autiņš nav bijis noņemts no uzskaites tad būs jāsamaksā ceļa nodokļi par tiem gadiem, ko aparāts nostāvējis. summu var noskaidrot īpašnieks iereģist6rējoties CSDD lapā
Nodoklis būs jāsamaksā pirms pārrakstīšanas, ieskaitot arī par šo gadu. Kurš maksā, tas jau ir no drījumja atkarīgs. 3 gadi stāvējušu vecu miskasti diez vai atmaksājas pārdot, izdevīgāk ir nodot šrotā, jo ceļa nodoklis var sastādīt 150..400ls atkarībā no mašīnas parametriem
Nepeerc to mashiinu, ja vien tas nav kaut kaads exkluziivs auto! Vairaak redzeesi kaa nauda ripo, nevis auto! Es kā sieviete tādu nekad nepirktu. Ļoti varbūt, ka par velti paņemtu, bet arī domātu pirms tam.
Parēķini pati: nopirksi kaut vai par Ls 100 mašīnu, maksāsi (ceļa nodokļus, pārrakstīšanas utt. Ls 100 aptuveni), tad sāksi remontēt - motors izkritīs, zili dūmi nāks un kas tik vēl ne... Paskaties, ss-ā par tādu naudu jau var dabūt ar vismaz kaut kādu apskati un zināmu garantiju, ka kustēsies uz priekšu :)
Ar lielām šaubām un daudzām konsultācijām nopirku brauktu mašīnu. Bet jau... saraksts tiek stādīts :( Tu nezināsi, kāda rūkšana un kāda klabēšana kurā galā ko nozīmē.

Varbūt kļūdos, ir dzirdēts par sievietēm automehāniķēm :)

Ps. Tikko pati visam tam izgāju cauri :)
Nepērc! Pilnīgi piekrītu sp69 teiktajam. Pat, ja pieņem, ka auto ir bijis pilnīgā kārtībā pirms tiem trīs gadiem, nāksies mainīt gumijas detaļas un tā ķēpa, kreņķi, pazaudētais laiks, nauda... Tas neatmaksājas! ··· Nodokļi: Izmaksas, pērkot nekustinātu ... lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Ceļa nodoklis jaunam auto (5)
Sveiki jauns auto tehniskā uz 2 gadiem bet ceļa nodoklis ir jāmaksā katru gadu vai ne?
:D- Tikai tad, ja lieto sabiedriskos ceļus! Ja brauc tikai pa savu īpašumu aiz sava žoga, tad nē. daimond joko. Jāmaksā jebkurā gadījumā, pat tad, ja neizbrauc no garāžas. Jā. Nu protams,ka katru gadu. Jāmaksā par katru gadu! ··· Nodokļi: Ceļa nodoklis jaunam auto lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ceļa nodoklis (15)
Cik saprotams , ceļa nodoklis jāmaksā par visiem gadiem, sākot no 2010 gada, ja tas nav bijis maksāts visu šo laiku. Vai ceļa nodoklis pēc kaut kāda laika dzēšās?
numuri jānodod un nodoklis apstāsies vai jānoraksta autiņš kā maiņīsi tiesības tā maksāsi ... Loģiski būtu-ja nav tehniskā ieta,tātad ar autiņu nav braukts,ceļi nav lietoti.Bet no otras puses,kājām gāji,tātad maksāt vajadzēs.Tā domā mūsu likumdevēji. Jāsamaksā savādāk aizmisti braukšanu Kas TU no mēness nokriti.
Ja negribēji braukt vajadzēja noņemt uz to laiku no uzskaites un punkts.
Kaut kam jau dzīvē vajaga sekot līdz.
Agrāk padomju gados visu priekšā pateica, tie laiki ir beigušies.
a kā Tu vari nesamaksāt, ja ejot TA, to uzreiz pierēķina? ··· Nodokļi: Ceļa nodoklis lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Var. tikai algai netiks piemërots neapliekamais minimums un netiks piemēroti atvieglojumi - par agādību, invaliditāti u.c. Vnk sakot visu algu “apliks” ar nodokłiem MU darbinieki (nejaukt ar īpašniekiem, kas arī reizē ir darbinieki) laikam ir visdiskriminētākā darba ņēmēju grupa Latvijā. Par strādāšanu valsts viņus soda, ja nestrādā, var saņemt pabalstus. Protams, ka var strādāt algotu darbu. Protams. Protams, ka var. ··· Nodokļi: Vai mikrouzņēmuma darbinieks ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Nodoklis ogotājiem, sēņotājiem, tēju vācējiem un vīngliemežu lasītājiem (33)
Tad nu ogotāji, sēņotāji, tēju vācēji un vīngliemežu lasītāji - vai esat morāli nobrieduši maksāt valstij viņas tiesu? Vai arī nemaz tik daudz salasīt/ievākt/novākt nespējat? Godīgi atzīsieties? Jeb valsts lai iet ...
Nafig man pārdot. Es sev tikai lasu un atdāvinu draugiem to, ko pašai negribas. Uz tādu summu meža veltes domāju nesavākšu..jebkurā gadijumā kurš tad kontrolēs, kurš ko un cik daudz...
Domāju, ka nākotnē būs jāpērk 1as dienas vai sezonas atļaujas ogotājiem, sēņotājiem...līdzīgi kā makšķerniekiem...
Laiks rādīs...
Lielākie un ašākie lasītāji ir džauri. Un viņu 10 bērnu ģimenes nodos katrs uz sava vārda, ka nemetas. Un viņi jau nodod ne tikai iepirkšanas punktos, bet tirgū arī. Jūs pērkat no mīlīgas tantiņas, pat nenojaušot, ka ogas nāk no KraučPaučPutrašēvič klana. manuprāt, peļņa no meža veltēm ir tāds kā motora remonts caur izpūtēju. cik litru melleņu jāsalasa, lai 3 000 eir?
no trešās puses, riebj šitie profesionālie lasītāji ar mašīnītēm. pēc tam uz tā krūma neaug ne mellenes, ne brūklenes. gandrīz labi, ka ērces izretina viņu skaitu
Visiem lasītājiem un sēņotājiem novēlu salasīt tos 2999 evrikus. Un lai romēni ar lasa. Un katram - to pašu summiņu. Man nav žēl! ··· Nodokļi: Nodoklis ogotājiem, ... lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
LV rezidents nodarbinats pie nerezidenta (5)
Situcija. Uznjemums registrets cita valsti. Darbiniekam tas skaititos ka ´´Latvijas rezidents ir nodarbinats pie arvalstu uznjemuma , nerezidenta´´. Kas ir negativie aspekti sadai sadarbibas formai? Saprotu, ka darbiniekam pasam ...
Kaut nav sīkāku paskaidrojumu, bez augstāk minētajām vēl ir situācijas, ka vienīgais, kas atrodas un strādā Latvijā, ir darba ņēmējs. Uzņēmums - ārvalstnieks, reģistrēts ārvalstī (LV filiāles vai citas LV juridiskas personas nav), pakalpojums tiek sniegts ārvalstu klientiem. Fineses ar nodokļu likumdošanu nezinu, kaut ar ko līdzīgu šad tad potenciāli sanāk saskarties, kaut klasiskajā variantā man tie ir tikai ārvalstu klienti, kam ar LV nav nekāda sakara izņemot manu personu. Nodokļu grāmatiņa jau vispār vairs neeksistē.
Nodokļi jāmaksā kā tanī valstī paredzēts. Dabiski, ka par tur nostrādāto laiku LV Tev pensiju nemaksās, tikai rēķinās no tiem nodokļiem ,kurus maksāsi no 2. darba, kurš LV.
Kāda atšķirība kur uzņēmums reģistrēts? Ja saimnieciskā darbība tiek veikta LV, td arī nodok;lus uzņemums maksā LV. Tā ka ja Tev ir normāls darba līgums, tad nevajadzētu būt problēmām ar slimības lapām utt. Kas tev ir iestāstījis ka tev pašai ir jāmaksā par sevi nodoklis? Tevi uzņēmumā nodarbina kā IK, vai kā vnk darba ņēmēju? Paskaidrojums ir galīgi neskaidrs lai šite varētu ko jēdzīgu izlobīt. Zvani uz VID, VSAA un prasi tur. Izlasiet metodisko materiālu "Iekšzemes darba ņēmējs pie darba devēja ārvalstnieka" https://www.vid.gov.lv/lv/informativie-un-metodiskie-materiali-17 Ja darba līgums ar ārvalstnieku, kurš nodokļus pats neietur, tad IIN un VSAOI jāmaksā pašam. Tam nav sakars ar to, ja vēl cits algotais darbs Latvijā. Es kā VID darbinieks iesaku vērsties tur, Jums izskaidros. Katrā ziņā, tad pašam līgumu jāreģistrē VID,- IIN maksā katru mēnesi, VSAOI pa ceturkšņiem un līdz sekojošā gada 1.februārim pašam jāiesniedz VID paziņojums par fiziskai personai izmaksātām summām kā arī nākamgad gada ienākumu deklarāciju. Sociālais nodoklis, ko maksā Latvijā, protams nākotnē ietekmēs Jūsu pensijas apmēru. Latvijā IK un pašnodrbinātais maksā sociālo no minimālās algas, bet darba ņēmējs pie darba devēja ārvalstnieka lielāku likmi no visas saņemtās algas. ··· Nodokļi: LV rezidents nodarbinats pie ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu