Patriotisms

Patriotisms - jautājumi un diskusijas

Vai tas, ka esmu latvietis (30)
un atrodos vēl šeit,automātiski nozīmē,ka esmu lojāls LV valdībai? Man šķiet tā ir rupja kļūda.
Manuprāt Latvijā lojāli valdībai ir tikai ... Saeima. Un otrādi... Roka roku mazgā, bet abas ir sūdos līdz padusēm... Valdības un iekārtas nāk un iet,bet Tēvzeme paliek. Ja mīli kādu cilvēku,tev taču nav obligāti jāmīl arī viņa cepure.😀 Te tiek jaukti dažādi jēdzieni: lojalitāti valstij un valdībai. Neviens nekad nevar prasīt lojalitāti personālijām- tad tas ir autoritārisms vai pat diktatūra.
Demokrātiskā izglītības sistēmā (saprotu, ka jautājums kā turpinājums iepriekšējai PA diskusijai) kritiskā domāšana ir viena no vērtībām un tā tiks iestrādāta arī nakamajā izglītības koncepcijā kā norma. Kritiskā domāšana nav kritika pati par sevi, bet situācijas analītiska izvērtēšana, lēmumu pieņemšana, cēloņsakarību apzināsānās u.tml. (tas tā - skaidrībai)
milu so zemi,bet esmu opozicija valdosai sistemai. 13.12 Ir cittautieši un ir krievi. Krievi kā liela nācija , kura jūtās omulīgi šeit savā informatīvā un sociāla vidē, vēl morāli pabalstīti no Krievijas ir lepni savā lielumā un nemaz netaisās ko mainīt. Amerikā iebraucēji taču arī neapgūst indiāņu valodu. Rīga ir skaista pilsēta , vienīgais tikai vēl te kaut kādi latvieši palikuši . Skatoties kā ļauj te ņemties krieviem - nejūtu lepnumu par valdību. Gatavi bez pretošanās atdot savu tēvzemi svešiniekiem- krieviem , arābiem un t.t. ··· Patriotisms: Vai tas, ka esmu latvietis lasīt visu diskusiju (30 atbildes) –»
Jebkura Latvijas pilsoņa pienākums ir aizstāvēt dzimteni... (51)
...intervijā Latvijas Radio teica aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS). Viņš gan uzsver, ka militāru draudu Latvijai patlaban nav. Viņš norādīja, ka cilvēki ļoti labi zina savas tiesības, bet aizmirst par ...
Bergmanis nekorekti izteicās, vajadzēja teikt ko domā: "Jebkura Latvijas pilsoņa pienākums ir aizstāvēt ministru kabinetu, kamēr tā darbinieki un to ģimenes tiek nogādāti drošā vietā - ārzemes..." Es tādu zvērestu neesmu devusi!
Par mani un manu ģimeni valsts nedomā,kapēc man par valsti būtu jādomā!
Es arī tā domāju, esmu savas zemes patriote un ar to lepojos. Kauns lasīt dažus "krutos", bet primitīvos komentārus... Ja sāktos karš, es pieteiktos brīvprātīgi, kur vien varētu būt noderīga.

Militāru uzbrukuma, agresijas gadījumā, iespējams tiktu izsludināta vispārējā mobilizācija. Ja šejienieši nebūtu tik aizņemti paši ar sevi, iespējams būtu dzirdējuši par to, ka Latvijā ir pieņemts (pirms 10 gadiem!) Mobilizācijas likums, kura 3. un pēdējais pants nosaka to, ka nevienam nebūs izvēles... gļēvuļi varēs emigrēt, ja būs kur. Bet mēs taču bēgļus savā valstī neielaižam, kādēļ lai afrikāņi vai austrāļi ņemtu pretī latviešus, ja lomas mainītos. II pk laikā ebrejus un citus, neviena sevi cienoša mūsdienu demokrātijas valsts neņēma pretī bēgļus. Kuģi slīka...

Lasiet grāmatas, Satversmi un beidziet izlikties par stulbākiem kā patiesībā esiet.

Nacionālās drošības likuma 5. pants nosaka Latvijas pilsoņu pienākums un tiesības, proti: "Katra Latvijas pilsoņa pienākums ir aizstāvēt valsts neatkarību, brīvību un demokrātisko valsts iekārtu."
Vispār atgādina padomjaikus, kad tukša klabēšana un saukļu skandēšana bija ikdiena. Ne nu pieaugušus cilvēkus kādam mācīt - ko viņiem aizstāvēt un ko ne. Deputātu un ministru pienākums - būt tautas kalpiem, vai ne? Cik no viņiem to dara kā pienākas? Ko palīdz tukša zeme, kad tautieši apsisti? Lai pēc tam palikušās tautumeitas saprecas ar Murratiem, Akilbekiem u.c. Puperbekiem?

Motivācijas nav...Ģimeni pasargāt - to, protams, svēta lieta, bet dzimteni, ar ko būtu tā kā jāsaprot Latvija kā valsts - tā vienkārši būtu pašdestrukcija - kalpot par lielgabalu gaļu. Mūsdienu laikmetā varēja jau līdzekļus ieguldīt arī lokāli aizsardzības sistēmu izstrādei, kas neiesaista cilvēku tiešu klātbūtni kaujas misijā. Ir Latvijā kompānijas, kas ražo korpusus militārajiem droniem, bet kāpēc nav valsts programmas šādā sakarā? Kāpēc 21. gs ir tāds pats arhaisms kā viduslaikos? Ja visus līdzkeļus tērē itkā uz "ārējā aizstāvja" garantu un iepērkot novecojušu kaujas tehniku, tad, protams, nekas cits neatliek kā sūtīt gaļu pretī modernākajai tehnikai. Ja "augšā" ir idiots - tad man nav jādzied viņam līdzi.
··· Patriotisms: Jebkura Latvijas pilsoņa ... lasīt visu diskusiju (51 atbildes) –»
Ko jūs galvenokārt izjūtiet pirms valsts svētkiem un 18. novembrī? (42)
.. vai tās ir tikai gaišas patriotisma izjūtas, jeb tomēr vilšanās, ka toreiz pēc šī patriotisma sekoja divkosīga valsts izlaupīšana, kura līdz pat mūsdienām ir novedusi pie tautiešu emigrācijas un pašu zemes ...
Kad tikko atguvām neatkarību,prieks par Latvijas valsts svētkiem bija neaprakstāms. Tagad,apzinoties tik muļķīgā veidā atkal zaudēto neatkarību,brūkošo ekonomiku un bēgļu pūļus,gluži kā īstā karā,pārņem tikai skumjas. Garīgu pacēlumu un vēlmi iegādāties bazuku. Un tad silti un ilgi "salutēt" uz Rīgas domi, Saeimu un MK ēkām... Neko. 18 nov, Laachpleesha diena diena man nenoziimee neko.
Viegli kaitina paarmeeriigaa sveetku atributikas izmantoshana ielaas un tirdznieciidzas centros.
ja neskataas LV TV, nelasa lV medijus, tad var mieriigi paarlaist sho nedeelju kaa parastu novembra nedeelju.
Priecee, ka ir sniegs, vairaak priecaajos par to :)
man liekas, salīdzināt otro republiku ar 40. gada izsūtīšanām ir ļoti netaisnīgi. latvija pēc iedzīvotāju pirktspējas atrodas krievija, čīle vai grieķija. nav labākā kompānija, jā, bet 40. gads?!?
jūs ko, cilvēki?
kopš 91. gada neviens cits kā latvijas republikas pilsoņi BRĪVPRĀTĪGI ievēl savu valdību vispārējās vēlēšanās. paši, neviens cits. nav ne marsiešu, ne masonu, kuri slepeni, vēlēšanu naktī samaina pilsoņu pašrocīgi nodotās balsis pret kropļiem un izdzimteņiem.
un ar bazuku šaut uz rīgas mēriju vai saeimu? pašu ievēlētu? es šito nesaprotu. vispār.
es saprastu ja te būtu dienvidāfrika vai kaut kāda lunātiķu parvaldīta venecuēla, bet nav. nav arī ķīseļa upju un medus krastu, bet nemist uz ielām badā cilvēki. nav klaiņojošu bērnu masveidā.
pašu valsts. citas nav. un tādi parspīlējumi negatīvismā it kā te mēris plosītos un bads būtu apkāvis trešdaļu un vecāki pārdotu bērnus.
cilvēki dzīvo daudz, daudz labāk kā padomju laikos. es tos atceros. skaidri jo skadri. neviens ar vācu mašīnām nebraukāja un pa portatīvajam datoram katrā otrā dzīvoklī nebija. kad ieslēdz wifi, tur pa desmit privātajiem tīkliem uztverami. es, piemēram, neatceros veikalos gaļas, desu, maizes, piena produktu, augļu, dārzeņu, nemaz nerunājot par širpotreba sortimenta kaut 10 daļu.
un nevajag stāstīt ka kāds staigā iz bada grīļodamies.
nē, otrā republika nav paraugvalsts. bet tas nav čūsku midzenis, kādu ir krietns vairākums valstu pasaulē. valsts virs-viduvējība. nekā izcila, nekā traka.
Izjūtu ne pārāk spēcīgu, bet žirgtu un mundru svētku sajūtu. Labprāt noskatīšos salūtu.
Katram laikam savas problēmas un savi grūtumi. Dzīve iet uz augšu lēni, toties neatlaidīgi. Cerams, ka tā turpināsies.
Daudz laimes Latvijai!
··· Patriotisms: Ko jūs galvenokārt izjūtiet ... lasīt visu diskusiju (42 atbildes) –»
Kas tas ir par zvēru - "patriotisms"? Kāds gad. nezina? (26)
Mūsu ciema vietējā avīzītē ielikta aptauja: _Kam jauniešos būtu jāaudzina patriotisms? Ģimenei Izglītības iestādēm Sabiedrībai Sabiedriskām organizācijām Tas nav vajadzīgs_ Es tik domāju, ka kā var ieaudzināt ...
Nepareizi saprati; tas nav kā just līdzi bet gan kā aktīvi līdzdarboties komandas sastāvā. Bet lai līdz tam nonāktu tev iesākuma jāatrod tā šmaugā būtne ar zirgasti un komanda vismaz ar viņu jāizveido. Ja nu brīnumainā karā jums vel parādīsies kopīgi bērni kas tev pat neriebsies un kuru nākotne tev rūpēs sāksi nojaust ko tas viss nozīmē. Kas ir savējie un kā par viņiem kopīgiem spēkiem rūpēties. Līdz tam vari par tādām lietām pat nedomāt...:) Patriotisms ir spēja argumentēti pamatot to, kāpēc mums ir jādzīvo sliktāk par visiem pārējiem. Nekādā gadījumā nevajag mācīt patriotismu - patrioti ir bīstamai, jo mēdz dumpoties pret valdību. Jo mazāk patriotu, jo vieglāk valdībai. Uz barikādēm vēl bija pa īstam.
Tagad Latviskais tiek cisrsts pie saknītes...
Mīlēsim viens otru!
Tādas izjūtas rodas ģimenē, no tā ko bērni dzird no vecākiem, sākot no tā, kādā formā runā par citiem, beidzot ar valsti.Un to nevar iemācīt, vai nu rodas dabiski, vai nerodas vispār. ··· Patriotisms: Kas tas ir par zvēru - ... lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Valsts apdraudējuma gadījumā, cik % trauktos uz lidostu? (46)
Kā Jūs domājat? Valsts apdraudējuma gadījumā, cik cilvēku paliktu aizstāvēt savu valsti un cik dotos prom ar pirmo iespējamo transportu? Cik esmu dzirdējusi viedokļus, pārsvarā paliktu vecākā paaudze.................Pati uz ...
Es aizbrauktu uz būvmateriālu veikalu, nopirktu plēvi un makgaivereni, lai būtu ko likt kad logi izbirs. Šī ir Nato valsts un buferzona, Eiropas ārējā robeža. Nato tie ir amerikāņi un reāla konflikta gadījumā būs bumbošana. Ja kāds netic, lai ieslēdz TV.
Nesen kāds zemeņusargs no NBS paskaidroja, ka prioritāte ir Rīga, tātad es laukos varu sēdēt uz jumta un mest tankiem ar āboļiem, labi, ka tāds ražens gads, bet mazi gan šogad:)
Katram kārtīgam letiņam mājās jābūt šmaiserim, galējam risinājumam, ne bravūrai.
Savu sētu aizstāvēšu,bezgodmaņbanda un pārējie sūdi,kas peld pa virsu notīsies,kamēr nav novākti pirmie. Pirmkārt prom dosies tie,kuri to var atļauties finansiāli.Vai mūsu ekonomiskās veiksmes stāstu valstī maz cilvēku,kuri pat tramvajā ne katru dienu var atļauties braukt? Apzinos, ka man nebūs vairāku tūkstošu pie rokas kā sīriešu bēgļiem, kuri samaksā pārcēlājiem, lai nonāktu Eiropā...Nefilozofēšu tāpēc pa tukšo. ... uz lidostu un pievienoties to "sisto un nīsto" nožēlojamajam baram kas tā dara? Kaut kā nepievilcīga perspektīva. ··· Patriotisms: Valsts apdraudējuma ... lasīt visu diskusiju (46 atbildes) –»
Patriots un/vai Tēvzemes Sargs.... (14)
Kā Mēs uztweram abus šos apzīmējumus? Vai pieņemam,ka starp Tiem ir Atšķirība ,vai ar Vienas Medaļas -->divas Puses? (Vai Patriots IR Tēvzemes Sargs...,tāpat kā Tēvzemes Sargs=>Patriots)?
Es šos terminus (mūsdienās) uztveru, kā tukšus lozungus, jo klasiski patriotisms ir abstrakts jēdziens, kas nozīmē - cilvēks, kam ir spēcīga (principā neracionāla) emocionālā saikne ar tēvzemi - tautiešiem. (cilvēkam tādai ir jābūt - pa līmeņiem - ar ģimeni, ar sociālo vai interešu grupu, ar tautu (valsti), ar cilvēkiem, ar šīs planētas dzīvbūtnēm utt - tam ir dažādi līmeņi). Uzreiz svarīgi aplūkot būtu antonīmu, kas varētu būt kosmopolīts vai globālists.
Tagad rodas baigi interesantā situācija....Latvija=nacionāla valsts - mēs izjūtam spēcīgas jūtas pret to, bet vienlaikus mēs esam arī Eiropā. No vienas puses Pasaules mērogos mūs interesē Eiropas intereses, bet Eiropas ietvaros-Latvijas. Kas tad mēs varētu būt? Eiropas patrioti, vai Latvijas patrioti? Kā tas ir iespējams?
NATO u.c. aliances - tas ir kolektīvisms, kur nav vietas patriotismam - nacionālās intereses nav primāras. Šobrīd mēs vienkārši esam pārejas posmā - un neviens to tā kārtīgi nepiefiksēs, kā tas notika, ka būs izzudušas nacionālās robežas un peldēsim mēs visi vienā putrā, kur patriotismam nebūs nozīme, jo visa planēta tiks uzskatīta kā tēvzeme. Dažas paaudzes vēl vajag pagaidīt...
...patriotu te nav ...ir naivulīši ,kas par visu kliedz un ir ...savu naudasmaku uzpildītāji ...:) Patriots ir tas, kas ir spējīgs pats un patstāvīgi saprast, no kā un kuriem tiešām ir jāaizsargā Latvija. Patriotam Latvijas intereses ir svarīgākas par savienību uzspiestajām svešajām. Latvija ir bijusi un būs daudznacionāla valsts - lai arī ko mums manipulatori mēģina iestāstīt, bet dzīve visu liek pa savām vietām, kaut vai tāpēc, ka mazai un nabadzīgai valstij nav pietiekošu finansiālu resursu sistemātiskai dažādu mītu uzturēšanai, bet ārzemes finansē tikai kampaņas par kuru sekām Latvijas "patrioiem" pēc tam jāmaksā no pašu kabatām jau. Man ir barins kandidaasu TEVZEMES SUPERSARGU vienibai tipa Jagwerband Ostland . Visas sitaas vecaas kloaakas mezaa ar biseem un pats butu gatavs aiz muguras vinas uzmundrinat ar patriotisku dzeju ,lai kaada nepardomaa veel nemirt varona navee pedejaa bridii . Tas butu milziigs ieguldiijums Latvijas genofonda uzlabosanaa (lai nedzimtu idioti ) . Un viela Latvijas oficialajiem pasaku teicejiem vismaz 50 gadus apdziedaat 4 peedu jambaa so episko varondarbu ! Koloniju patrioti ir tikmeer atbalstami ,kameer viņi pilnibaa lojaali metropolei un saimnieku deel gatavi piegadaat sugasbraalus ,kaa vergus un vinu aadas kaa suvenirus . Tie patrioti kuri kaut slepenibaa domaa par sipaju sacelsanos un pielauj domu ka metropole tos laupa ir krievi ,lumpeni ,nelojali suni ,kuri nekavejoties jasauj nost . Vislabak ar lojalo patriotu rokaam ! ··· Patriotisms: Patriots un/vai Tēvzemes ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Labāk manu galvu ņēma (28)
Klausos tagad Skyforger dziesmu ar šādiem vārdiem: "Labāk manu galvu ņēma, Nekā manu tēvuzemi" Jūs arī tā domājiet? Jūs atdotu savu galvu par tēvuzemi? A ja nu nav bijis tēva vai tas pamucis un nav maksājis alimentus, tad ...
kad cilvēks ir pats sevi nolicis universa centrā, viņš neizbēgami zaudē jebkādu jēgu savai eksistencei. kad pasaule esi tu pats, tad tā izbeidzas līdz ar tevi. šis stāvoklis saucas morālais bankrots(the state of being devoid of morality and ethics). ekstrēmā egoismā eksistējoši indivīdi nonāk eksistenciālā nihilisma stāvoklī. tā ir tāda kā garīgā pašnāvība.

un tad ir tā, kā šeit bieži var lasīt, ka cilvēks ir zaudējis ticību jebkam. tas, kas citus cilvēkus stiprina, motivē, var būt par iemeslu pašaizliedzībai, šādai personai ir nesaprotams.
Ja runājam par Latviju, kas ir mana tēvzeme, tad pie mūsdienu tehniskajām un tehnoloģiskajām iespējām, mēs nepaspēsim ne attapties, kad būsim vai nu noslaucīti no zemes virsas, vai iekaroti ar visām panckām...Tad rodas jautājums vai civilajam vispār vajag filozofēt par šo tēmu... Jēdziens "Tēvuzeme" pēdējo 20 gadu laikā ir ļoti būtiski nocenots un kļuvis nelikvīds.

Atbildot uz jautājumu - pirms 20 gadiem - varbūt. Šodien - ļoti šaubos.
iepriekshejas dziives Tarpeda un Mavs bija Titanika pasazhieri, kuri, atgruzhot sievietes un bernus, leca laivas. :) dziesmās dzied par visu ko ..kas dzejniekam aktuāls , vārsmas:) sacerot ..par to arī dziesma..gavu pacelt ,nolikt ,atdot ,noliekt,saliekt.. utt..varbūt... ne to galvu ,kas uz pleciem ?..:) ··· Patriotisms: Labāk manu galvu ņēma lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Ko šodien esi darījis/usi Valsts labā? (31)
Vai izdarīji pārkāpumu par ko saņēmi naudas sodu, vai darba automašīnu izmantoji personīgām vajadzībām, vai dāvanas saņēmi? Neapzodz valsti!
Nostrādāju pilnu darba dienu, par ko valsts saņems nodokļu veidā apmēram 25 Ls. Devos darba meklējumos uz ārzemēm, lai nav jāpieprasa bezdarbnieka pabalsts Latvijā. šodien ražīgi pastrādāju, lai nopelnītu ienākumus, no kuriem valstij samaksāt nodokļus! :) Es šodien valsts labā izdarīju ļoti daudz laba, un kas pats galvenais, par padarīto neizrakstīju čeku ! Es apsveicu priekšnieku dzimšanas dienā. Un tas arī faktiski viss. Pilnīgi tukša diena. Tagad stundiņu pastrādāšu...nado že sovesķ imeķ. ··· Patriotisms: Ko šodien esi darījis/usi ... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu