Svētki

svētki foto attēls

Svētki - jautājumi un diskusijas

Ziemsvētku gaidīšanas laiks! ir tajā kaut kas īpašs! tāpēc arī piemērots jautājums! (15)
Mūsdienīgas dzīves moto, kāds tas varētu būt?? Un vai ir, kaut viss mazākā varbūtība, īstenot šādu atklāsmi no Svētajiem Rakstiem: Tev būs ēst nevis no laba un ļauna, pareiza un nepareiza, bet gan no Dzīvības koka augļus!!! Kā Tu to...
neko netaisos iistenot un turos pie parlieciibas, ka tic nevis tie, kuri runa un sludina, bet tie, kuri kluse. Man Ziemassvētki ir saulgriežu laiks, un gaidu tos tikai tāpēc, ka pēc tam diena atkal kļūst garāka. Pasaku tēli mani neinteresē. Nekā īpaša tajā nav, bet nav jau liegts, kam tas patīk, pielūgt žīdu folkloras sižetus un tēlus. Mūsdienu Eiropas un Amerikas kultūrtelpā šis laiks ir visai veiksmigi komercializējies - par lielu prieku vajadzīgu, un vēl jo vairāk - nevajadzīgu, lietu ražotājiem un tirgotājiem.... Bljin, veel ir Novembris...un OHO.lv jau katru dienu kaads iecep pa Hristmas teemai... Man patīk Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Patīk mājas dekorēšana, Ziemassvētku dienā pīrāgu, raušu cepšana. Tas dod mājai svētku sajūtu, svētku smaržu. Pēdējos gados atsakāmies no dāvanām, jo ģimene liela, bet toties atrodam kādu citu izklaides veidu. Pagājušajā gadā katrs gatavoja kartiņu un no vaska tina svecīti. Tad lozēja - kuram uzdāvina. Ziemassvētku laiks ar piparkūkām. Vienalga- pirktām vai mājās ceptām. ··· Svētki: Ziemsvētku gaidīšanas laiks! ir... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Vai jums ir aktuāla Masļeņņica? (30)
Vai cepat pankūkas, dedzināt biedēkli/lelli, maskojaties, dejojat ap ugunskuru? Un nekādi nevaru saprast, kāpēc visi stūri pilni ar ziņām par Masļeņņicu (man nav nekas pret slāvu/ pareizticīgo tradīcijām)? Mums te kā - jau kā norma tas...
Vispār jau visas tās svinamās diena manā gadījum pirmkārt ir dzimtas tradīcija; labs iemesls satikties cilvēkiem kam ikdienā tam nekad nepietiek laika, darīt to ka katrs no mums no bērnības atceras. Pie viena var arī praktiskas dabas lietas izrunāt un dažu labu lēmumu pieņemt aiz kam tas viss patiešām pārvēršas arī par sava veda atskaites punktos.
Pastalās nestaigāju, tautas dziesmas arī nedziedu (jo vispār nedziedu); bet nekad prātā nav nācis kaunēties ka dzīvoju pēc tādām tradīcijām kādam nu dzīvoju. Man domāt jebkuru tradīciju svarīgak ievērot pēc būtības un "formas tērps" - prievītes, pastalas utt. tanī visā ir pakārtotas dabas jautājums.
Par kopīguma sajūtu runājot - to rada apstāklis, ka ir ari cita kas rīkojas līdzīgi. Bet ne otrādi - darīt kāt citi, lai veidotu kopīgo... jau reiz ... tā tāda māžošanās vien ir. Ir jēga sēdēt pie viena galda un ēst vienu un to pašu ēdienu, ja tas saistās ar tradīcijām, atmiņām (var būt pat sava veida nostaļģiju pēc bērnības izjūtām). Bet ja šo sajūtu nav, tad tā ir tikai forma bez satura... un forma nevar radīt saturu un nekas kopīgs tur nekad neradīsies.
Nepatīk masļennica - svini Meteņus :) Kas pēc dabas kalendāra principā ir viens un tas pats. Nav laika Masļenicu sivinēti, man te visi aizņemti ar Meteņa svinībām (kas ir šajās brīvdienās). Vispār jau latviešiem šitais saucas meteņi,ja nekļūdos. Man Masļeņņica nav nekas. Drusku gan kaitina, jo ir skaidrs, ka tās svinēšana Rīgā ar Domes atbalstu ir mazs, varbūt ne visai nozīmīgs, elementiņš "krievu pasaules" idejas uzturēšanā šeit. Bet tad jau labāk Masļeņņica nekā 9.maijs.... Vismaz šie gadskārtu svētki nav saistīti ar uzkundzēšanos citiem, vardarbību un laupīšanām.... ··· Svētki: Vai jums ir aktuāla Masļeņņica? lasīt visu diskusiju (30 atbildes) –»
Kādi būtu latvietim svinamie svētki? (26)
Kādi tad tie būtu? Vai reliģiski, vai pagāniski? Padomju laikā radītie, vai no Rietumiem pēdējās desmitgadēs pārņemtie? Kādi rituāli un tradīcijas svētku sakarā būtu jāievēro? Kas tad ir latviski svētki, kas ir pareizi? Ko svinam?
Šķiet nevar uzskaitīt vidējā, standarta LATVIEŠA svinamos svētkus un pārējos svētkus un atzīmējamās dienas. Jau par tiem pašiem Ziemassvētkiem ir jūklis - citi svin, citi labāk Jauno gadu atzīmē, citi latvieši ir pareizticīgie. Līgo diena šķiet standarta svinamā diena. Ļoti daudzi atzīmē 8.martu, 23. februāri, bet daudzi tik noliedz. Tāpat ar 11. un 18.novembra svinēšanu, daudziem pat sapraššanas nav par šiem svētkiem, bet citi apzinīgi, svēti svin. Man šķiet svētku nekad nav par daudz, ka tik prot svinēt un kāda starpība kas ko svin. Var nosvinēt ziemassvētkus, jaunogadu, pareizticīgo ziemassvētkus un veco jauno gadu un nekas par to Tev nebūs, kaut arī esi Latvietis parastais standarta. ...svini kaut katru vakaru,kas tev liedz!? :)) Līgo, Ziemssvētki, 11 un un 18 novembris pārējais atkarīgs no vēlmes "ārpus kārtas pieliet ģīmi", tādam nolūkam noderēs pat Taizemes neatkarības diena. Pareizi ir svinēt to, ko gribas svinēt un ko ir ar ko kopā svinēt. Da i viss. Cik var par to latviešu pareizīgumu, nepareizīgumu? Ne jau pēc nacionalitātes svētku svinēšana vien būtu jānodala. Katram svētki ir tad, kad viņš jūtās kā svētkos - kam tas ir 14. februāris, kam 24. decembris. Es labprāt atbalstu visus svētkus, kad vien cilvēki ir priecīgi. Vienīgie svētki, kurus vispār redzu kādu jēgu svinēt, ir Jaunais gads - pārējais viss ir no pirksta izzīsts un garlaicīgs ··· Svētki: Kādi būtu latvietim svinamie... lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Ziemassvētku vecīša adrese (5)
Varbūt kāds zin Ziemassvētku vecīša adresīti? :))))Būtu priecīga ja man to atsūtītu:)))
hvz..kaut kur aiz polaaraa loka..manam domaat, ka vieglaak piezvaniit uz Latvijas Pastu pavaicaat, kur lai beerni suuta veestuliites..to tel.nr var uzzinaat piezvanot 118...

Joulupukin kammari, 96930 Napapiiri, Rovaniemi, Finland. tu piezvani uz 118 tur pateiks pati tur esmu bijusi, bet nu adresi nezinu ! a tu tur raxti angliski ! LMT un Okartei tjip ir savs z-sveetku veciits :) (kaut kad redzeeju reklaamu) Santa Claus Greeting Center
Lapinkavjantie 1
96100 Rovaniemi
Finland
··· Svētki: Ziemassvētku vecīša adrese lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Zvejnieku svētki pierīgā? (12)
Vai Carnikavā svin zveinieku svētkus?
Protams ka tur svin. Turp tūlīt arī došos :)
sp69 nu gan Tev nūģiski spriedelējumi.
svin ,,,,, Un pēc 2 nedēlām tur svinēs nēģu svētkus atkal :) Ingaxx, ko tu tur darīsi? Svinēsi? Tu esi zvejniece? Tev vīrs varbūt? Iesi skatīties ka citi svin? Šovs? Vai arī sevi parādīt un uz citiem paskatīties?
Kur ir fiška tādu pasākumu apmeklēt cilvēkiem, kas nekādā ziņā nav saistīt ne ar svinētajiem, ne svinību iemeslu? Ja iemesls nav pieradums, jo LV zvejošana ir likvidēta kā suga.
Kāpēc svētkiem vajag datumu? Kāpēc ir vajadzīgs pūlis, lai svinētu?
Būtu jau forši, ja tie būtu ZVEJNIEKU svētki, bet zvejnieki diemžēl Latvijā tika iznīdēta kā šķira, lai "ielīstu p@kaļā" Eiropai :( Tagad tas ir tikai šovs par jūras tēmu.

Vot pirms gadiem 10-15, Salacgrīvā vai Rojā ....
··· Svētki: Zvejnieku svētki pierīgā? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kur svinēt dzimšanas dienu? (14)
Sveiki, vai varat padalīties ar kādām idejām, kur svinēt dzimšanas dienu. Mājas burziņi apnikuši, kompānija nav liela, bet dažādu vecumu.. Paldies, jau iepriekš par atsaucību...
nesvinēt vispār... Man nav konkrēta ieteikuma. Tā kā Tu pazīsti viesus, mēģini virtuāli iedomāties kāda atpūta/atpūtas veids viņiem visiem kopumā patiktu. Sasprindzini smadzenes!!! :D Ok, ieteikšu arī divas galējības - 1) vienkārš aizejat uz boulingu pamētāt bumbas. 2) Nedaudz iešmigojat jautrībai un pa Vanšu tilta vantēm uzkāpjat augšā! (joks) Tici man tā būs neaizmirstama dzimšanasdiena mūžāāāāā. :D iesaku Rundāles vai Mežotnes pilī :) ļoti skaisti. uz plosta ezera vidū... Līgatnē, Vienkoču parkā. Var pastaigāties, apskatīt objektus, sabildēt suņusēnes (lai pēcāk mājās ar palīglīdzekļiem censtos atminēt, kas tās ir) un pēc tam turpat patusnīt bariņā pie ugunskura vai grila. Vecie ļaudis var atvilkt elpu sēdot, bet bērni var paskraidelēt pa pļavu un izpētīt ciešāk objektus. Tik jāatceras, ja brauc uz turieni un grib sakurt ugunskuru, tad jāņem pašiem sava malka līdzi, jo uz vietas tas prieks ar saimnieka malku maksā 8 Ls. ··· Svētki: Kur svinēt dzimšanas dienu? lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Svētki un vientulība (36)
Vai svētki ir raditi, lai vientuļie cilvēki justos vēl vientuļāki?
··· Svētki: Svētki un vientulība lasīt visu diskusiju (36 atbildes) –»
Valentīndiena un citi svētki. (28)
Cik daudziem līdz šim visus svētkus ir nācies pavadīt bez otrās pusītes? Ieskaitot Valentīndienu, protams.
Mārtiņdiena vai tomēr Helovīni? (34)
Kādas jūsu domas viedokļi par šīm dienām? Esmu pret helovīniem un citām ārzemju drazām. Jā, jā. Kāds teiks vecmodīga. Bet kā īsta latviete helovīniem saku nē. Mums savi veļu un ķekatnieku rituāli, svētki. Vai ar bērniem svinat un kuru...
Mūsdienās vairs nesanāks ne īsti Mārtiņi, ne īsti Helovīni. Nav vairs tas dzīvesveids, palicis tikai mārketings. Senos laikos un arī ne tik senos Mārtiņos dzīve radikāli izmainījās. Beidzās vieni darbi, sākās citi, beidzās vieni ēdieni un pārgāja uz citiem, beidzās viena dienas kārtība un sākās cita. Tagad tas ir tikai datums kalendārā. ne es, ne mani bērni,ne arī krustbērni nesvin,ne vienus ,ne otrus svētkus.Un ,ja vecāki zinātu,kas ir helovīns un mācētu bērniem to izskaidrot,tad diez vai arī bērni paši gribētu tos svinēt.Helovīns ir nāves svētki..un diez vai kāds svin ,ja viņu mīļos pieveic nāve:( Helovīnus ģimenē nesvinam, bet helovīnos atdzimst ideja par ciemos iešanu, un man Ļoti patīk, ka bērni atnāk, klauvē pie durvīm un prasa končas!! Te ir iespēja papļāpāt ar “sīčiem”!, un es redzu, ka lielākajai daļai no šo bērnu končas nav ikdienā uz galda, un cik patiesi viņi priecājas! Tieši šis bērnu Patiesais Prieks mani uzrunā un Apbur!
Un ja ir šādi svētki, kur es bērniem varu dāvāt prieku, tad man tie patīk!
Pārējā neiedziļinos!
Lielos vilcienos abi svētki ir par vienu un to pašu, mazliet dažādībā izpildījumā un uzslāņojumos. Veļu laiks mums un mazliet koķetērijas ar viņsauli rietumos, ķekatas ar nāvi, salmu veci, lāci, dzērvi, maskas un baisi mošķīši. Saldumus vai izjokosim- ja nedosi pīrādziņus, aplauzīsim ābeļzarus. Tik tā vāvuļošana, ka viss, kas nav senlatviešu, viss ir briesmīgi. Reāli Mārtiņdiena jau arī pielāgota Lutera dzimšanas dienai vai kam tur no kristiešu svinamajām dienām. Un lielākā daļa nemaz nesvin neko.
Pati esmu gājusi gan ķekatās, gan terasi rotājusi ķirbjiem, sataisījusi biedēšanai bērniem, kas nāk konfektes diedelēt. Un patīk uzcept ko veselīgu, bet garšīgu. Šogad bija asiņaini pirksti, pagājušo gadu biskvīts kā zeme ar ēdamiem tārpiņiem no sulas. Forši!
Kāpēc piepūlēt smadzeņu rievu, ja mēs no katra jaunieviesuma varam izlobīt to patīkamāko. :) jā varam kunkstēt, ka viss slikti, visi apkārt stulbi.
Diemžēl Latvieši ir skumji, nopietni, mazliet depresīvi ne tikai veļu laikā. Savus tuvos mēs atceramies tik un tā, un Tā nav publiska lieta. Mārketings - jā, bet tikai dzīvojot naturālajā saimniecībā nav mārketinga. Un ja es dzīvoju dzīvoklī - kādas saknes?, kurš senais latvietis dzīvoja dzīvokļos? Internets?-senajiem latviešiem arī tā nebija, bet vai tāpēc tas ir kas slikts? Atšķirība ir tikai lietošanas veidā.
Ejot pa ielām, pavērojiet latviešus ikdienā - cik daudzi no tiem ir labā noskaņojumā un smaida, piemēram, braucot no rīta uz darbu sabiedriskajā transportā. Tas nav par šo tēmu, bet man garām aizbrauc autobusi ar “skumīgiem” cilvēkiem . Aicinu saskatīt apkārt labo.
No Kaķīša dzirnavām: Kāpēc vairot sāpes, labāk lai vairojas prieks
··· Svētki: Mārtiņdiena vai tomēr Helovīni? lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Ziemassvētku koks. (5)
Kā angļu valodā runājošie sauca egli pirms kristietības? Cik zinu no vēstures tad pirmo egli sapušķoja Rīgā kaut kādā tur 1200 gadā. Līdz tam egles neesot pušķotas, bet kā tad angļi sauca egli, ja nebija Ziemassvētku?
Incants jautaajums...pagoogleeju un atradu veel interesantaaku vaarda veesturi.

Christmas three botaniskais nosaukums ir Spruce, kas ir ceelies no Polijas,Kaljingradas apgabala un poliski noziimee z pruce..."no Pruusijas"
fir tree Sanaak, ka pirms Kristitietibas eglju vismaz Lielbritaanijaa nebija...taas ienaaca 17-18.gs...un taa arii ir...Lielbritaanijaa nav skuju koku mezhu vai arii to ir mazs...

Ja Tu domaa ASV eglju veesturi, tad es nezinu..:)
Senlatvieši Ziemssvētku kociņu , par bluķi sauca un vilka striķī ... vel tagad pa Rīgu viens otrs velk bluķi ap saulgriežiem . Pirmā oficiāli pieminētā ir Rīgā 1510. gadā publiskā vietā pušķotā, pie Melngalvju nama - tajā vietā ir piemiņas rimbulis. Igauņi apstrīdēja šo faktu, bet viņi bija pušķojuši telpās. Līdz ar to, neviens to faktu nebij´ fiksējis :)

Cik zinu, angliski to sauca par "Christmas three". Tā mums reiz rakstīja arī viens kanādietis: "šogad, pārmaiņas pēc kā Ziemsvētku koku greznosim egli". Bieži viņi greznoja ābeles :)
··· Svētki: Ziemassvētku koks. lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu