Vai demokrātija mūsdienas mēdz pastāvēt?
Mūsdienu demokrātija ir spekulācijas priekšmetsv_s_o_p Demos, demokrātija tas ir labi vai slikti.. vai vispar tas ir mīts
marselis
kas tad ir mits-,mitalogiskie teli ?
iedalitie ,noliktie kada planetara sistema ar blokejosu uzraudzibu?
tikai radot funcionari-idejisko instrumentu var kontrolet uzraudzibu
Torpedo 2 spekulacijas prieksmets bija koslenes un ABBAs plates un dzinsi, cik es no bernibas atceros
v_s_o_p marselis-->vertikalitāte ķipa scenārijs?
v_s_o_p marseis--> ja .. Mīts balstās uz patiesām lietām.. Mīts ir reliģiju priekšavots.. Bet tas ir ne par tēmu
marselis
demokratija-, kada tas forma var pastavet?
gruppu interesu?-, nosacita forma?
demokratija lidzinas komunismam-,bet komunismu dazreiz uzskata par utopiju?
nesaubigi tas ir viens no smalkakiem instrumentiem "sava labuma griezejiem"
v_s_o_p demokrātijas principiem nav nekāds sakars ar komunismu.. demos, demokrātijas princips.. virza Dievus, zināmu izcilitāti.. parlamentā .. Mūsdienu parlamentarisms ir atklāta fikcija
limonija 2 Vai tad neatceries, ko Čērčils teica par demokrātiju, - tā ir slikta kārtība, bet labāka pagaidām nav izdomāta...
neko
Demokrātija mūsdienu izpratnē ir banāla pūļa patvaļa kas lielāko tiesu seko tiem, kas sola ērtāku dzīvi viņiem personiski un tam nav nekāda sakara ar grieķu demosu, kas bija sociāli aktīvu cilvēku kopums, kur šis tiesības bija jāizpelnās ar aktīvu darbu polisas labā un kaut mazliet nacās aizdomāties ar par kopējām interesēm.
Bet Čerčils vienkārši liekuļoja, jo UK demokrātija nekad nav bijusi, tur valda konstitucionāla monarhija ar veto tiesībām no aristokrātu puses jebkuram "demokrātiski ievēlētās" apakšpalātas lēmumam.
Katra ziņā tas vis ir pārvērtis farsā un mazākuma diktatūrā sabiedrībā kur vidusmēra vēlētājas ir ar kaut ko jāpielabina un jāiekārdina, lai viņš vispār vēlēšanās piedalītos. Protams šādos apstākļos izvirzās aktīvākā daļa ko veido dažādi marģināļi un minoritātes; respektīvi pie sabiedrības vairākuma nepiederošas grupas, un tas viss pateicoties vairākuma inertumam.
Tikai mūsdienu demokrātija ir spējīga radīt tādu fenomenu kā "pozitīvā diskriminācija".
andrisz 2 Rietumos vispār pastāv, bet Latvijā nekad nesapratīšu, kā tik noslāņojusies un nabadzīga sabiedrība spēj gadu no gada balsot par labējiem. Vai tiešām cilvēki nemaz nedomā par sevi un savu ģimeni?
jozolsen
Demokrātijas pamatpricips-pārstāvji no mūsu vidus..Kuriem deleģējam sevis pārstāvēšanu-balsojam..Demokrātijā valda vairākums,kur opozīcija (arī ar brīvās preses palīdzību,neatkarīgu tiesu..) neļauj aizrauties ar varas realizāciju..
Spekulēt var ar tiem, kuri nesaprot patieso cenu vēļēšanām un klausās demagoģijā..
Katrās vēlēšanās ir kaimiņi..
Postremo
...ja kas, ABBA´s plates (LP) veel tagad ir lloti labaa cenaa, ja veel ir ogginaalaas , lloti labaa kondiicijaa :)
Par teemu - katra valsts modificee to demokraatiju peec savaam vajadziibaam. Taa teikt, kaa tiem, kas pie siles, ir izdeviigaak. Un tur pat nav ko apspriest.
Vaukskis
1
Mūsdienās pastāv galvenokārt pārstāvnieciskā demokrātija, kad tauta ievēl pārstāvjus, kas gatavo un pieņem lēmumus tās vārdā.
Demokrātija un miers ir tas, ko ievieš Amerikas Savienotās Valstis līdz šim Irākā, Afganistānā, Ēģiptē, Lībijā, bijušajā Dienvidslāvijā un citviet pasaulē pretstatā totalitārismam, agresijai un vēl virknei sliktu lietu, ko ievieš Krievijas Federācija līdz šim Gruzijā, Ukrainā, bet pirms tam Padomju Savienība Afganistānā, Angolā u.c. Ļoti būtiska demokrātijas problēma - kurš ir tas, kas izlems, kura viedoklis ir vispareizākais? Galu galā tas vai nu izvēršas nepārtrauktā pļurkstēšanā, kas noved pie ekonomiskās lejupslīdes un galu galā pie kara. Starp citu, tieši šī situācija veidojas Eiropā. Latvijā valda komunistu un čekistu partokrātija.
Rinkulis
Demokrātijai un komunismam ir pat ļoti liels sakars.... Mūsdienu izpratnē, kas ir demokrātija - 51% balstiesīgo ir iespējas uzkundzēties 49% citu dunduku. Vai tas ir taisnīgi? Kā tas nākas, ka 51% vēlmes tiek ņemtas vērā, bet 49% nē? Tas tā kā skaitās tas labākais piemērs, kā organizēt sabiedrību? Piedevām demokrātijas ideja tiek pakāsta brīdī, kad tiek iecelts parlaments...viss - cilvēki savas tiesības ir atdevuši kontrolētai maza apjoma grupai. Vai tur nav sava līdzība ar komunistisko partiju? Ja vēlēšanas kaut ko varētu mainīt - tās aizliegtu! Tā nu tas ir.
Demokrātija tādā izpratnē, kā par to mums stāsta nevar eksistēt.
Ieteiktu drusku papētīt kolektīvisma ideoloģiju...lai labāk izprastu visas ātijas un ismus.
fargo
1
pūlis valdīt nedrīkst. bet notiek tieši tas.
pūļa vara ir fiktīva, to vienmēr uzurpē kāds spēks, kurš dotajā brīdi ir mācējis labāk manipulēt ar pūla vēlmēm.
nākamais ir tas, ka vispārējā demokrātijā, kurā ikvienam ir balss tiesības, valsts vara nav spējīga veidot ilgtermiņa politiku, jo tai ir jāizpatīk pūlim kārtējās vēlēšanās, lai noturētos pie varas. faktiski, vispārējās demokrātījas valstīm nav īstu vadītāju, ir tikai īstermiņa manipulatori.
valsts varai ir jābūt veto tiesībām nepieciešamos lēmumos.
demokrātija nav slikta vai labi, pati par sevi, slikta vai laba ir tās realizācija.
un ļoti slikta demokrātijas realizācija ir vispārējās vēlēšanu tiesības. tās nedrīkst būt pašsaprotamas tiesības ikvienam, bet tām ir jābūt statusa tiesībām, jo tikai sevi pierādījušiem cilvēkiem drīkst būt noteikšana tik svarīgā jautājumā kā valsts nākotne.
vai tas būtu īpašuma cenzs, kā tas bija lielbritānijā un asv pirms 20 gadsimta, vai intelekta, izglītības ierobežojumi, bet es domāju, ka viss kopā. piemēram, asv katram imigrantam prātā nenāca dod automātiski vēlēšanu tiesības. tikai tiem cilvēkiem, kuriem pieder zeme, tātad nodokļu maksātājiem. nevis katram ubagiem vartrūmē ir tiesības noteikt valsts nākotni.
šādi preventīvi mehānismi sagrā valsts varu, lai tajā nenonāktu demagogi(sk. vārda demagogs nozīmi un atcerēties lembergus, čavesus un visu citu pasaules salašņu un atkritumus, kas ir nonākuši vai centušiem nonākt pie varas ar demagoģijas palīdzību)
lapukoks
Demokrātija...
Demoss-tauta,
Kratoss-vara. Tātadtautas vara. Tātad tauta ir kā darba devējs, kas uztic savas intereses aizstāvēt ievēlētajiem priekšstāvjiem, tautas kalpiem, uzticības personām. Ko dara darba devējs, ja konstatē ka viņa darbinieks, uzticības persona nepilda solīto? Izsaka neuzticību un atlaiž no darba. Vai mums kā vēlētājiem ir iespēja atsaukt kļūdaini ievēlētus deputātus, kuri nepilda savus priekšvēlēšanu solījumus?...
2018-04-05
Agusta
1
"Vaukskis (2015-05-28 11:16)"
Kur Tu tādas muļķības sagrābstījies?! ASV ieviesa demokrātiju Dienvidslāvijā, Irākā, Lībijā, Sīrijā utt ?! Cik nozombētam "dīvāna ekspertam" jābūt, lai tā domātu un vēl šīs muļķības deklamētu loģiski domājošiem. Un Eiropa tikai cieš no šīs ASV "demokrātijas". Tikai bēgļu migrācija caur Lībijas robežām kādas izmaksas Eiropai rada. Muammars Kadafi jau sen to paredzēja.
Kliķe, kura stāv aiz ASV plānveidīgi pakļauj un iznīcina suverēnu valstu ekonomiku, pārņem politiskos procesus tajās valstīs. Un nevienai pasaules valstij(izņemot Sīriju, Irānu, Z-Koreju un vēl vienu(ne Krievija)) nepieder vairs Nacionālā banka, viss jau ir pārņemts, lai varētu diktēt ASV nosacījumus, un tas arī ir viens no iemesliem kara radīšanai no Tavu draugu puses.
Skaties kritiski ziņas, kuras Tev pasniedz Sorosa kalpi!
2018-04-18
8008 1 T.i. manipulācijas lohotrons plebējiem 2023-06-08 12:37
Ko jus saprotiet ar vardiem "demokratija" (32)
Politkorektums vai demokratijas ipasa forma? (13)