Vai esat laimīgi un apmierināti ar savas dzīves materiālo pusi?
Interesējos par tehnoloģijām un par Ķīnas līderību šajā ziņā ir dzirdēts ļoti daudz. Izlēmu papētīt Ķīnas politiku un sāku ar prezidenta Xi Jinpinga rakstu, runu un interviju grāmatu, kuru izdevusi viena no Ķīnas oficiālajām izdevniecībām. Gribēju saprast, kā tiek veidota un skaidrota Ķīnas politika un ekonomika, kas sevi apliecina itin veiksmīgi.Un jau ar pašiem pirmajiem teikumiem Jinpings saka, ka valsts mērķis ir piepildīt pilsoņu vēlmi pēc labas dzīves - viņš uzskaita labāku izglītību (kurai Ķīna, starp citu velta attīstītām valstīm līdzīgu proporciju no IKP), stabilākas darbavietas, vairāk ienākumu, uzticamāku sociālo nodrošinājumu, labāku veselības aprūpi un labākus mājokļus, skaistu vidi. Tādi, lūk, ir valsts un politikas mērķi Ķīnā.
Un tagad esmu nesaprašanā - kāpēc Latvijas politika nerunā par šādiem mērķiem?
Mans vienīgais skaidrojums ir tāds, ka Ķīnā joprojām ir lielas ļaužu masas, kas nav tikušas pie izaugsmes labumiem un tāpēc labākas dzīves gādāšana ir saprotama. Taču Latvijā lielais vairums jau visu to ir dabūjis - ir stabilas darbavietas, ir labi ienākumi, ir pieejama izglītības un veselibas aprūpes sistēma - viss ir taisni prieks, neko vairāk vēlēties nevar. Var būt tikai uzlabojumi šur un tur, bet lielā mērogā Xi Jinpinga sludinātie politikas mērķi Latvijā nav aktuāli...
Bet kā ir īstenībā? Ko ļaudis par to saka?
Drole (2018-05-01 01:12)
1
kāpēc Latvijas politika nerunā par šādiem mērķiem?
Kad LV buus tikpat autoritaars rezhiims, tad arii tiks izkarinaati oficiozi propagandas makaroni - "valsts mērķis ir piepildīt pilsoņu vēlmi pēc labas dzīves, bla bla bla".
"The following make the government authoritarian:
Forming political parties is illegal in China - you cannot create a political party. Nor can any other political organization seek political office, lobby the government for redress or represent opposing viewpoints than those of the ruling communist party.
Freedoms of speech, assembly and religion are all severely curtailed in China. - People cannot make statements which are in opposition to the government, nor can they criticize the government without risking detention or imprisonment. Groups such as labor union cannot assemble without special permission or in many cases,at all. Falun Gong, religious group is outlawed in China. Other religious are closely monitored or restricted.
The flow of currency is tightly controlled in China - Investors cannot easily take profits out of the country or make certain investments without government permission. The government, not the free market, sets the exchange rates of currency." (C)
andrisz (2018-05-01 01:22)
1
3
p.s. Ja man būtu jāatbild uz savu jautājumu, tad atbilde būtu - nedzīvoju slikti, bet būtu labi dzīvot labāk. Bet cilvēka laime nevar būt pilnīga, ja jāredz blakus esošo cilvēku ciešanas. Nu kaut vai nesenā ziņa par piespiedu piedziņām miljardiem eur apmērā pret Latvijas iedzīvotājiem, kaut vai Latvijas nabadzības līmenis 28% apmērā, utt., utt.
p.p.s. Mani vairāk interesē Ķīnas ekonomiskā politika, kas ir pietiekoši konvencionāla, lai to varētu īstenot gan nabadzīga demokrātija, kāda ir Indijga, gan arī turīgākas demokrātijas. Pilnīgi skaidrs ir tas, ka Xi Jinping neko nesola pienest uz paplātes, viņš sola smagu darbu. Bet tajā pašā laikā Ķīnā smagais darbs atšķiras no Latvijas darba. Ķīnā ir industrijālā politika par investīcijām infrastruktūrā, zinātnē, inženierijā, automatizācijā un darbavietu automatizācijā, bet Latvijā nekā tāda nav. Ķīna apzināti investē un veido politiku, lai tās uzņēmumi būtu pasaules līderi tehnoloģijās un lai tehnoloģijas ieviestu darbavietās, bet Latvijā viss tiek atstāts tirgus pašplūsmā. Un realitāte ir tāda, ka joprojām cilvēki liek zivtiņas ar rokām, saiņo konfektes ar rokām, atrktirumus šķiro ar rokām un ko tik vēl nedara un lepni kar klāt tam visam zīmogu "roku darbs".
Ļoti ceru minētajā grāmatā uzzināt ko vairāk par industriālo politiku Ķīnā un likās saprātīgi pajautāju - vai arī Latvijai vajadzētu industrijālo politiku un vai jūs saredzet kādus iespējamos ieguvumus no tās savā vai savu tuvinieku un paziņu dzīvē. Protams, liela nozīme ir arī industriālās politikas limenim. Jāsaka, ka Ķina mērēķē uz pasaules līderību un izcilību, neko mazāk.
anis (2018-05-01 01:24)
1
Varu teikt- apmierināts! Tas nenozīmē,ka neko nedaru ,lai būtu apmierinātāks...
Nu ,un par Ķīnu- pirms brīža arī mums solīja drīzu komunisma iestāšanos... Nupat ķīnieši sagandējuši savu zemi attīstības vārdā,tāpat kā Krievija un Eiropa.Tik Eiropa jau brīdi kā nākusi pie prāta un sāk renovēties,bet kā būs citur?...
neko (2018-05-01 01:29)
1
Nu izpratnes par labāku sociālo nodrošinājumu ir dažādas. Sākot piemēram to sociālais garants Ķīnā ir ģimene un viņiem nav valsts pensiju. Bet valsts rūpējas par to, lai ģimenes pašas sevi nodrošinātu. Nu arī atteikšanās no valsts kontrolēts plānveida ekonomikas viņiem nāca tikai par labu.
Drole: nu tas par valūtas kursiem ir tikai formalitāte. Visas valstis tā vai citādi kontrolē savas valūtas.
Kāda atšķirība kas nosaka kursu, ja tas +/- atbilst reālajai valūtas vērtībai.
Drole (2018-05-01 01:48)
3
>>> "Every year China’s State Council devotes its first official policy document to agriculture. This year’s Document No 1, as it is known, laid out a strategy — and expanded party control — over rural economic development. .. As a Communist state, it cannot simply allow farmers to decide how to use arable lands in case it is diverted for commercial purposes."
https://www.ft.com/content/fe86f76c-1215-11e8-8cb6-b9ccc4c4dbbb
--
Teemas autoram der apsveert kjiinieshu valodas apguvi - kjiinieshi klusi, bet agresiivi paarpeerk zemi un iipashumus Rietumos.
neko (2018-05-01 02:23) 3 Nu bet lauksaimniecībā Eiropā jau ir tieši tas pats, striktas kvotas un zemes lietošanas nosacījumi. Aizliegts it kā nav, bet solis labi vai kreisi no Briseles vadlīnijām un sankcijas tevi izputinās. LV tas vēl īsti nedarbojas, bet ja Spānijas zemnieks savā tomātu laukā sadomās gurķu iesēt visticamāk viņš no saviem īpašumiem varēs atvadīties, jo būs pārkāpis pāris desmitu regulu.
Tessa (2018-05-01 06:11)
7
8
cenšos nekomentet tas temas, kuras esmu izteikti blonda, bet es nevaru iedomaties andri ze normala posidelka pie alus kausa un šašlika vai varot zivju zupu pec copes. kur var bezgala daudz smieties, muljkjoties vai interesanti striideties.
man ir saprotams, kapec esi tads kads esi, it ka muljkjis nav, bet bezgala nugjisks, nu pasakiet man, kursh cilveks briivdienas un skaista laika, romantistiski dardot perkonam, ceps vienos naktii shito visu?
kvarts (2018-05-01 07:55) 2 2 Es esmu pilnībā apmierināts. Latvijā vispār cilvēkiem ir ļoti, ļoti daudz naudas.
av2 (2018-05-01 07:57) 1 1 ir ok.
riebekle (2018-05-01 08:26) 2 Jā un nē. Man ir vairāk nekā bija gadus 20 atpakaļ, bet mazāk nekā man gribētos. Un gribas jau vienmēr vairāk. :)
derevnja10 (2018-05-01 08:30) 1 It kā sūdzēties nebūtu nekāda pamata. Tomēr gribētos strādāt LV, nevis kaut kur pasaulē. Tik šim sapnim izskatās nav lemts piepildīties. Manas profesijas pārstāvji šeit nav vajadzīgi.
ube (2018-05-01 08:31) 1 Ir labi.
runcizs (2018-05-01 08:34)
1
Pēc tēmām spriežot, autors oktobrī dikti uz saimas namu sataisījies un tagad cītīgi testē dažādas ēsmas elektorāta pievilināšanai :D
Labās ziņas: domāju, ka 95% ja ne ir gluži neapmierināti ar savu materiālo stāvokli, tad uzlabot gribētu noteikti: mājai vēl vienu stāvu klāt, jaunāka modeļa džipu, mīļāko ar garākām kājām un lielākiem pupiem, atvaļinājumu šikākā kūrortā, utt.
Ne tik labās ziņas: ar Jinpinga (vai kāda cita autora) grāmatiņas vicināšanu (līdzīgi, kā amway ievadlekcijās Kiosaki tiek vicināts pa gaisu) vien būs par maz. Lai vismaz 5% vēlētājus sakasītu, ir jābūt plānam, vienkāršos nepaplašinātos teikumos, kā tad tam pussprāgušajam Baltijas tīģerim dopingu iegrūdīsiet...
elsa (2018-05-01 08:34) 3 Nelasot visu to palagu , konkrēti par jautājumu- ja cilvēks ar visu ir apmierināts , trūkst motivācijas tālākai izaugsmei un tas degradē. Tātad , lai turinātu savu augšupeju , vienmēr der kāds izaicinājums.
VECA_PIEPE (2018-05-01 08:39)
1
6
Pie pilna saprāta domājošs homo sapiens nav spējīgs būt pilnībā apmierināts ne ar savu materiālo, ne ar savu garīgo nodrošinājumu- tas ir normāli, ja cilvēks ir nepārtrauktā pilnveidošanas procesā un sevi pakārto sasniedzamiem/nesasniedzamiem mērķiem tuvākai un tālākai priekšdienai.
Pilnīgi apmierināts un laimīgs ar sasniegto var atļauties būt tikai muļķītis- tā ir viņa privilēģeja.
ube (2018-05-01 08:56) 4 ....vai filozofs. 😀
fargo (2018-05-01 09:14)
1
laime nedrīkst būt cilvēka eksistences mērķis.
jā un atrast par lasīšanas un ievērības cienīgu pēdējo dekāžu autoritārākā komunistiskas valsts vadītāja oficiozo grāmatu priekš manis ir dīvaini, bet zinot autora uztveri, likumsakarīgi. līdzīgi asv un r-eiropas pseiointelektuāļi slavēja psrs, pat staļina laikos. mazliet velāk lasīja mao bēdīgi slaveno grāmateli. un tomēr, nav pārsteidzoši, cilvēku velk pie tā, kas viņu patiesībā saista.
Jurijs55 (2018-05-01 09:21)
"Ķīnā joprojām ir lielas ļaužu masas, kas nav tikušas pie izaugsmes labumiem"
Vēl pārīt nabagājā Ķīnā šodien pie visiem iedomājamiem dzīvē "labumiem" tikuši vairāk cilvēku nekā viss specīgākā, visbagātākā ASV.
08:39 Pie pilna saprāta domājošs homo sapiens nav spējīgs būt pilnībā apmierināts ne ar savu materiālo, ne ar savu garīgo nodrošinājumu...Pilnīgi apmierināts un laimīgs ar sasniegto var atļauties būt tikai muļķītis
2 galības : Tibeta munki un Rotšildi, pirmie laimīgi, otrie nē, tāpēc ka tiem nekad nebūs gana. Garīgi, Tev tūvāk pēdējie.
Jurijs55 (2018-05-01 09:22) 1 "pārīt" vietā - ""aizvakar"
VECA_PIEPE (2018-05-01 09:29) 1 Ube, arī filozofam vislaik kaut ko vajag, jo viņam nekad nepietiek filozofēt un plānot filozofēšanu. Ja viņam to atņemtu, tad ar viņu būtu kirdiks un visu tas tiešākais. Ārprāts!
anis(2018-05-01 10:38)
Jā,neko,tādēļ jau pastāv Briseles diktāts, lai biznesa vārdā nesagandētu visu un visus!
Kādēļ tad attīstās visādi bio un tiešās piegādes? Lai būtu kaut...
nākamās atbildes
Atbildes 1 līdz 20 (kopā 31) | nākamās >> |