Vai esat laimīgi un apmierināti ar savas dzīves materiālo pusi?
Interesējos par tehnoloģijām un par Ķīnas līderību šajā ziņā ir dzirdēts ļoti daudz. Izlēmu papētīt Ķīnas politiku un sāku ar prezidenta Xi Jinpinga rakstu, runu un interviju grāmatu, kuru izdevusi viena no Ķīnas oficiālajām izdevniecībām. Gribēju saprast, kā tiek veidota un skaidrota Ķīnas politika un ekonomika, kas sevi apliecina itin veiksmīgi.Un jau ar pašiem pirmajiem teikumiem Jinpings saka, ka valsts mērķis ir piepildīt pilsoņu vēlmi pēc labas dzīves - viņš uzskaita labāku izglītību (kurai Ķīna, starp citu velta attīstītām valstīm līdzīgu proporciju no IKP), stabilākas darbavietas, vairāk ienākumu, uzticamāku sociālo nodrošinājumu, labāku veselības aprūpi un labākus mājokļus, skaistu vidi. Tādi, lūk, ir valsts un politikas mērķi Ķīnā.
Un tagad esmu nesaprašanā - kāpēc Latvijas politika nerunā par šādiem mērķiem?
Mans vienīgais skaidrojums ir tāds, ka Ķīnā joprojām ir lielas ļaužu masas, kas nav tikušas pie izaugsmes labumiem un tāpēc labākas dzīves gādāšana ir saprotama. Taču Latvijā lielais vairums jau visu to ir dabūjis - ir stabilas darbavietas, ir labi ienākumi, ir pieejama izglītības un veselibas aprūpes sistēma - viss ir taisni prieks, neko vairāk vēlēties nevar. Var būt tikai uzlabojumi šur un tur, bet lielā mērogā Xi Jinpinga sludinātie politikas mērķi Latvijā nav aktuāli...
Bet kā ir īstenībā? Ko ļaudis par to saka?
anis (2018-05-01 10:38)
1
Jā,neko,tādēļ jau pastāv Briseles diktāts, lai biznesa vārdā nesagandētu visu un visus!
Kādēļ tad attīstās visādi bio un tiešās piegādes? Lai būtu kaut mazliet saprotams,kas un kā audzē.
ULTRA (2018-05-01 10:38) 3 Neskatoties uz to, ka te vairākkārt apgalvots, ka ir pilnībā apmierināti ar ienākumiem, es neticu. Man gribētos vairāk, daudz vairāk. Tādēļ cenšos.
Epifanija (2018-05-01 11:15) 1 ..par laimi mans darbs ir man hobijs, gandarījums ir lielāks par atalgojumu, ceru, ka mans darba devējs šo izlasīs un to spēs novērtēt, pagaidām, kamēr vēl viņam es esmu!:D
olita112 (2018-05-01 13:20) 1 4 Man vienmēr pietrūkusi tā daļa algas, ko atvelk nodokļos, jo nevaru samaksāt tos maksājumus, ko man pieprasa ikdienā....šķiet, ka tas nav īsti pareizi...līdz ar to, gaismu tuneļa galā neredzu(
edding (2018-05-01 13:42) 1 Diemžēl tik garas tēmas nespēju izlasīt. Tieku līdz vidum, jau aizmirsu par ko bija runa sākumā. Pardon.
raima (2018-05-01 14:10) Jā, pieņemu kā ir. Dievs neuzliek cilvēkam lielāku nastu kā var panest.
MrJones (2018-05-01 14:53) Es lasu sho visu un noskurinos,,,....jautaajums par ´´vai ir apmierinaati´´ un tam seko visaadas ideologijas, politika, visa taa h*inja...............-neesmu apmierinaats,,....jaabalansee starp labklaajiibu un vazhaam...!
studentka (2018-05-01 18:01)
Esmu apmierināta.Saņemu tieši tik daudz, lai ikdienā par naudu varētu nedomāt, bet tomēr vēl būtu stimuls iet uz darbu.
fargo viedoklis0 laime nedrīkst būt cilvēka eksistences mērķis-ko tas nozīmē? Tas domāts nopietni vai tas ir sarkasms? Cilvēka esība pati par sevi ir pat ne vienkārši laime,bet svētlaime.
Melisa (2018-05-01 18:14) 1 Kopumā- apmierināta! Gribētos samazināti darba laiku, teiksim- 6, 5 stundas dienā saglabājot esošo darba algu! Neapmierina, pensijas vecums, sievietēm ap 62 gadiem. Trūkst enerģijas uz to laiku.
rokons (2018-05-03 20:48)
Tēma ir par dzīves materiālo pusi.
Ja ienākumi ļauj dzīvot bez rūpēm par regulārajiem izdevumiem, tad tas neizslēdz clvēka vēlmes pēc lielākas rocības.
Tiesa - ir kaut kāda saprāta robeža, kur vēlams apstāties. Ir jau pasaulē plaši izplatītas ziņas par bagātnieku milzu mājām viskur pasaulē, kurās uzturas labi ja nedēļu gadā. Par eksluzīvām jahtām, ar kurām var viegli jūras slimību noķert utt.... Vai tas ir apmierinātības kalngals?
Ja cilvēks spēj saprast, ka zārkā nevilks viņam mugurā divus uzvalkus, var izveidot sev to robežu, kas dod mierīgu attieksmi pret savu materiālo stāvokli.
Visu ar svaru, visu ar mēru :)
Labrador (2018-05-08 23:42) Ja cilveeka meenesha ienaakums ir taads , ka visa nauda tiek izteereeta , nomaksaajot komunaalos , nopeerkot paartiku un pirmaas nepiecieshamiibas preces , nespeejot veikt iekraajumus , tad peec muusdienu standartiem taa ir verdziiba.Cilveeks straadaa taapeec , lai vareetu turpinaat visai ierobezhotu un nereti nozheelojamu eksistenci. Un ta dziivo kaadi 60% Latvijas iedziivotaaju. Latvijaa biezhi arii cilveeki ar labu izgliitiibu ,pieredzi un kvalifikaaciju ,spiesti straadaat par atalgojumu , kursh nodroeshina vien paartiku un jumtu virs galvas.No regjoniem daudzi straadaa Riigaa , katru riitu brauc uz darbu , celjas 4 , maajaas 22 un 30% no algas izteeree , tikai , lai nokljuutu liidz darbam un atpaklj. Citi visai daargi spiesti Riigaa iireet maajvietu , nereti kaadi 4 cilveeki nakshnjo vienaa istabaa.
<< iepriekšējās | Atbildes 21 līdz 31 (kopā 31) |