Par ko jūs esiet pateicīgi Padomijai?

Par ko jūs esiet pateicīgi saulainajai bērnībai Padomijā? Es par to, ka man iemācīja ienīst jebkāda veida netaisnību, kad cilvēks izmanto cilvēku savās interesēs - gan to, kā bagātie izmanto nabagos, gan to, kā sievietes izmanto vīriešus

burleska  5 6 Tas bija astoņdesmito sākums, kad stāvēju pēc paciņas sviesta divas stundas rindā. Neatcerētos, ja nebūtu tajā laikā rakstījusi dienasgrāmatu. Nav gan īsti par bērnību. 70. beigās bija trakas rindas veikalos, atceros, jo klases biedram, kas aizrāvās ar filmēšanu, ieteicu to nofilmēt. Viņš apjautājās, vai es nesīšu kotletes uz cietumu. Mēs sapratām, kas par tādām lietām var draudēt.

fargo  5 3 "Un nabaga Ansis Atols Bērziņš nīkst cietumā kamerā ne jau par uzskatiem, bet par to, ka piedalījās demolēšanā un nepakļāvās tiesas lēmumam. Ja nu kas, tad domāju, ka viņu tomēr vajadzēja apžēlot, mazliet par daudz viņam par šito trāpīja."
to viņam piesprieda, lai citiem būtu bail akārtot varoņdarbus. apžēlot gan nevajadzēja, bet ar ilgāku nosacīto vai simbolisku sodu un nosacīto gan pietiktu.
bet žēl, ka rietumeiropas grautiņu dalībniekiem nedod ieslodzījumus. bet nu paši vainīgi tos atkritumus saaicinat un tik pārvēlēt valdības, kas to veicinaja vai pieļāva.

rokons  6 4 Droši saku, ka bija slikti, kaut pats spēju sitēmas vājās vietas izmantot, lai dzīvotu daudz maz normāli, un būtu drošs, ka kriminālatbildība neiestāsies.
Ir viegli atsaukties uz lauku ļaudīm, kas patiesi reāli strādāja no gaismas līdz tumsai. Vispirms kolhozam, tad savai piemājas zemei.
Bija kolektīvie izbraucieni uz galvaspilsētas teātriem, kas skaitījās smalks pasākums. Kādus 5 žiguļus gadā ar kolhoziem piešķīra, tik daud naudas jau gadu gaitā sakasīja.
Līvānu māju ar varēja uzcelt. Un tas bija viss...............griesti.
Šodien arī viss ir slikti bet.............griestu nav.
Un tā ir atšķirība

joens  2 9 Manos laukos 80-ajos galvenā problēma bija, kur likt naudu, cūkas ta neēd(c). Māja uzcelta (arī bērniem), mašīna nopirkta, kolhozs regulāri ved uz teātri/koncertu, dažas reizes gadā ceļojumos pa plašo pēeseres (mani vecāki tikai tā apceļoja Kaukāzu un Vidusāziju). Protams, tur pretī bija darbs 2 maiņās - kolhozā un savā saimniecībā (kas bija milzu atspaids gan pārtikas programmai, gan līdzekļiem mājai un mašīnai).

grieta_85  3 7 tad nauda nebija Dievs, un procentuāli vairāk ļaužu salīdzinot ar mūsdienām, precējās aiz mīlestības.

Arma  5 8 Padomju Latvijâ, manuprāt, kultūru un darba tikumu saglabāja tie cilvēki, kas bija dzīvojuši pirmskara Latvijā. Viņi arī to nodeva tālāk saviem běrniem. Tie, kas pēc 2.pasaules kara śeit ieradās krietni pazemināja kopējo kultūras līmeni. Tāpēc, neskatoties uz tik daudziem Padomijas slavinātājiem, ko šeit lasu, joprojām uzskatu, ka stulbu prasību tolaik bija daudz vairāk nekā šobrīd. Un iespēju salīdzināt ar dzīvi citur - nekādu. Ja jau visas preces bija tik labas, tad nesaprotu, kāpēc visi tā dzinās pēc importa lietām un maksāja bargu naudu, lai tās dabūtu? Viss jau atkarīgs, kurā pilsētā dzīvoja. Rīdziniekiem bija daudz labāka apgāde. 1978.gadā, kad piedzima mans jaunākais brālis, tad līdz gada vecumam viņam pēc ārsta zīmes izsniedza 10 olas mēnesī, mazo krējuma burciņu nedēļā, vienu sviesta paciņu un pāris saldo sieriņu mēnesī. Tas bija Tukumā.

grieta_85  8 4 sliktais-latvija tika aizdirsta ar krieviem. Šodien latvieši sabiedriskās vietās uzvedās tikpat prasti kā krievi! Ja sāk sāpēt galva, atliek vien pāris stundu paciesties lidaparātā , lai piezemētos sapuvušajās kapitālisma citadelēs, kur tomēr ir kaut kāda zināma kārtība, kā arī tiesības ar akcentu uz godīgajiem pilsoņiem.

runcs51  5 7 Collands,ja jau tev tajā ´´brīvajā´´ Latvijā liekas tik labi,kāpēc tad atrodies Zviedrijā ,nevis šeit...man riebjas tie uz āremēm aizmukušie smerdeļi,kuri mēģina mācīt šejieniešus dzīvot....grieta85,tu neesi ne ar ko labāka par tiem krieviem,kurus tu noniecini-drīzāk sliktāka-vairāk atgādini iedomīgu stulbeni...

WYWH  3 5 simts komentāru un viedokļu te jau izteikts. es tik pielikšu savu par vienu jomu - izglītību. jā, man arī šķiet, ka toreiz jāmācās bija kārtīgi ne pa jokam. kalām fiziku, augstāko matemātiku utt utml. arī ļeņinisko komunismu, bet ne par to šis :) ... taču šodien skatoties uz visu to rodas viens liels jautājums, - kāpēc ar visu to it kā labo izglītību viss bija tādā pakaļa? kāpēc bija tāda atpalicība tehnoloģijās un ražošanā? varbūt tā izglītība galu galā nebija nemaz tik laba? tik tāda ilūzija, bet ne īsta vērtība...

un tik nevajag tagad kādam teikt, ka sistēma neļāva izmantot šīs izglītības augļus. jo ja jau sistēma neļāva to izglītību izmantot, tad arī sistēma nebija nemaz tik laba. pretēji kā dažs te tagad fano par to...

coldlands  5 3 Runciti, kura vieta tavas plānas smadzenītes izlasīja, ka es slavēju Latviju?
Ne mulkiti, es salīdzināju iekārtas, un tagadējā man vairāk iet pie sirds.
Tāpēc izlasi kārtīgi manus komentārus, sasprindzinu savas mazas smadzenītes, un tad izsakies. Labi?!

joens  1 3 Izglītība bija laba, pielietojuma tai nebija, to apliecina visi kaut ko protošie, kas pēc robežu atvēršanās aizspurdza uz zemēm, kur viņu zināšanām ir/bija pielietojums. Tepat oHo gadu gaitā esmu tādus saticis, kas savos "jaunajos ciemos" drīzāk ir starp "pirmajiem puišiem/meitām", ne kaut kur pa vidu. Arī no pēdējo viļņu emigrantiem (kam daudziem vairs nav padomju izglītības) zinu ļaudis, kas arī tur ir "baltie cilvēki".

WYWH  1 2 20:13 arī pie tagad sliktās izglītības būs pietiekoši daudz ar gana augstu IQ kā arī centību mācīties, kas ierakstās un ierakstīsies pasaules apritē un varēs atrast darbu jebkur. mana doma bija vairāk par to, ka masveidā šī it kā labā izglītība neko nav devusi.

vai skatoties vēl no cita lenķa - ja tā izglītība visiem bija tik laba, tad nokratot sistēmu, kas tai traucēja pielietojumu, mums uzreiz vajadzēja uz tās pamata baigi attīstīties un visus apsteigt. nenotiek

tās tādas ilūzijas, kurās dzīvojam par to labo izglītību. bet kam reālu sasniegumu nav. tāpat kā nevajag dzīvot kaut kādās ilūzijās, par to ka varētu būt bekona vai sviesta lielvalsts kā tur kādos Ulmaņlaikos

studentka  7 5 Mani pārsteidz tas, ka kāds vēl jūtas pateicīgs padomijai. Nu varbūt kādi 30,gadu dienaszagļu pēcteči ir arī pateicīgi. Par ko man būt pateicīgai, ja padomija manus vecvecākus padarīja par nabagiem un bezmaksas vergiem, lai pēc tam man bērnībā būtu bezmaksas sūdīga veselības aprūpe?Vai par to, ka dubulto morāli ieaudzināja jau kopš bērndārznieka vecuma?Vai par to, ka padomija atņēma maniem vecvecākiem mājas, bet man nebija pat cerības iegūt savu mājokli? Pat, ja man vīrs bija celtnieks, iedeva vienu istabiņu kojās, un baroja ar cerību, ka varrrbūt pēc gadiem 10-20 būs?

studentka  4 6 Fuj!! Man prieks, ka tas murgs ir beidzies un maniem bērniem, mazbērniem tas nav jāpiedzīvo. Tagad varbūt nav vieglāk materiāli, bet brīvības un iespēju ziņa-visas durvis vaļā uz visiem vējiem.Toreiz godā bija tikai Viss, kas pēc "gostiem"-standarta domāšana, standarta dzīvokļi, stndarta katūna ķiteļi-nu fuj!!Tas, kas cilvēka dvēselē mīt-brīvības mīlestība, inovācijas, radošums-tas viss tika visādos veidos apspiests.

AivarsN  5 3 Kāpēc PSRS neattīstījās tehnoloģijas? Tās neatļāva attīstīt. Staļina laikā ierobežojumu nebija,bet kad nāca pie varas Hruščovs,visi labākie tā laika projekti tika apturēti,bet nez kāpēc tūlīt pēc tam tika turpināti ASV. Piemēram aizsargstādījumi un apūdeņošanas sistēmas,aukstā kodolsintēze,alternatīvie transporta līdzekļi un to dzinēji,ESM,mobilais telefons tika izggudrots un sekmīgi izmēģināts,ja nemaldos,jau 1956.gadā,ledusskapja ražošana,kurš neizmantoja elektrību,arī tika pārtraukta neizskaidrojamu iemeslu dēļ. Arī šodien zinātnes un tehnoloģiju attīstība tiek turēta stingros rāmjos. Par neatļautiem atklājumiem un tehnoloģiju ieviešanu,ir samaksājuši ar dzīvību daudzi izcili ārsti,inženieri,zinātnieki,ir likvidētas rūpnīcas. Pat tāds gigants kā Toyota,nevarēja atļauties ieviest alternatīvos dzinējus un tāpēc niekojas ar dārgiem hibrīdiem. Ne viss šajā pasaulē ir tā kā izskatās. Tāpēc nav jēgas strīdēties par nebūtiskiem sīkumiem.

Rouzita  2 5 ņjus, kuri tad būtu gatava tagad aizlidot uz saulaino padomiju un tur dzīvot ? Pūkainu taciņu!
Smadzeņu skalošanu aizmirsāt,rindas pēc pārtikas,apaviem utt., talonus cukuram aizmirsāt, dzelzs aizkaru, specpārtikas veikalus veterāniem, utt..?
Bērnībā man bija labi- tas manas ģimenes nopelns.

AivarsN    4 Ja jau pat abas Vācijas nav spējušas apvienoties un daudzi ir par to lai mūri atjauno,tad jau Latvijai ir pavisam niecīgas izredzes kļūt par pilnvērtīgu ES dalībvalsti. Vai zināt kaut vienu bijušo Varšavas līguma valsti,kurai būtu izdevies kaut vai pietuvoties pirmo ES dalībvalstu līmenim? Kur ir tā problēma? Vai sociālismā visi slinkumā palaidušies?

Ellocka  2 3 Vai tad tagad smadzeņu skalošnana nenotiek? Turklāt, vēl daudz primitīvāk, caur mūsu svētajām nacionālajām jūtām un nav pat jāpiepūlās, jo tiek pieņemts un sagremots it viss. Aizmirstot, ka patiesība nav viena un ir kaut kur pa vidu, nepajautājot sev, kam un kāpēc tā patiešām izdevīga. Neatceros kaut kādu mazattīstītu sabiedrību sev apkārt, kur es vienīgā gaumīgā čaklā inteliģente, ne tad ne tagad. Vidusskolā arī pa vasarām pelnīju 300 rubļus mēnesī, gan rokoties arheoloģiskajās ekspedīcijās. Bija forši - vienā tādā tagad Daugavas loki.

Rouzita  2 2 Nomira badā tie skaistie laiki, ehh :D

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu