Uzvaras pieminekli - nojaukt vai nē?

nojaukt, nenojaukt? jā, nē? kāpēc?

adalaide      Ou,veic aptauju ;)
Man netraucē tas piemineklis,lai jau paliek.
Kāpēc? A,nojaukt vnm. var paspēt un tai vietāk kaut ko nevajadzīgu uzsliet.
Turklāt,tās runas par nojaukšanu,tādas politiskās " spēlītes" ,tā teikt " asumam" ,un lai novērstu tautas uzmanību.

Brazzers    1 skaidrs ka nenojauks, bet ļoti vajadzētu. neaizmirstiet ka tur pulcējas cilvēki kuri ir naidīgi noskaņoti pret Latvijas valsti, kuri balsoja par divvalodību, tur arī apgrozas kads židelis, kurš vaukšķēja par Latgales autonomiju. Pārāk jau toleranti pret esat pret drazu, vai pareizāk sakot...līkas vēl tas muguriņa latviešiem savā zemē. un neaizmirstie kas ir išakovs un ko viņš dara, sludina, kāda ir viņa "misija".....tomēr nojaukt!!

Alison  3   Uzskatu, ka tas piemineklis ir jāatstāj. Tā ir arī MŪSU vēsture, un, lai cik tas briesmīgi kādam arī neizklausītos - tie ir mūsu cilvēki (kā brazers saka - naidīgi noskaņotie), kas tur iet un mītiņo. Diemžēl kādam ir ļoti izdevīgi savās politiskājās spēlītēs te visus šķelt un kūdīt vienam pret otru, jo tad mēs savā starpā plēšamies, un aizmirstam, kur ir reālā ļaunuma sakne. Tagad vēl arī - redz, piemineklis ir jānojauc. It kā vairs Lielā Tēvijas kara upuru nebūtu bijis. Vai arī - mēs piesmejam viņu nāves. Nu nē, es noteikti esmu pret nojaukšanu.

Ivans_neBargais      Darboņi, laikam, sāk gatavoties vēlēšanām. Sacelt kārtējo nacionālo ļembasu ir vieglāk nekā panākt kautko ekonomiskās situācijas uzlabošanai valstī.

violinn      Tā ir vēsture.
Es domāju, ka tas piemineklis nevienu netraucētu, ja tur nenotiktu vērienīgie tusiņi maijā, kad labāk ir tajā apkārtnē nerādīties. Lielam baram uzradusies milzīga pašapziņa, nacionālisms, šovinisms, šnabis, var izpausties nejēgā un tad ir maz sakara ar kritušo pieminēšanu. Pie tam, ar katru gadu spēcīgāk. Vai tur ir piemineklis pie vainas? Nedomāju.
Ja tā dziļāk. Tas ir domāts tiem miljoniem puišeļu un vīru, kas krita karā, tika kā lielgabalgaļa izmantota un nekādas izvēles jau nebija. Lai arī sanak, ka okupantu puišeļi, bet viņi arī bija cilvēki. Tagad ap šādu pieminekli var slēpot ziemā, vasarā ari laikam bija kādas aktivitātes. Ir kaut kur citur tā? Piem. Salaspilī? Nav. Tātad pats piemineklis ir vienkārši piemineklis. Es atceros to dienu, kad sestdienā vajadzēja obligāti strādāt, lai būtu kā savs ""ziedojums"" šī pieminekļa būvei.
Ir viena lieta, ko esmu sapratusi tiekoties ar krievu cilvēkiem, ne šejienes krieviem. Nelien tuvumā kara tēmai, nekādos apstākļos, viņiem tā ir svēta lieta, viņi ir uzvarētaji un šajā ideoloģijā dzimuši un dzīvojuši. Ja mēs tagad atļaujamies brutāli pieķerties tai klāt...nu tad paši vainīgi. Pat bail iedomāties par sekām, tā vairs nav spēle. Igauņi vienu mazu puišeli aizvāca no Tallinas centra, nu i dabūja demolēšanu un tas nebija Uzvaras piemineklis kāds tas ir pie mums. Krieviem jau viss vienkārši, pieķersies klāt, kur viņiem nepatīk, atkal kaut ko atradīs tajā prece, ko mūsējie eksportē, tas jau nav nekas jauns un nezināms. Ražotāji, transportnieki toč cietīs. Vēl jau tāda lieta kā gāze...plašs spēļu laukums, tā teikt.
Ja īsi jāatbild, tad es saku, nevajag to pieminekli kustināt. Ir vēsturiska liecība un ir. Arī kā mākslinieciskais tā laika brīnums vai bieds, bet tā ir vēsture.
Godīgi sakot, pabrīnos par NA tuvredzību un puicisku prātu. Kaut gan...viņi jau nekad nav izcēlušies ar gudru, iespējams, viltīgu un plašu spēli. Īsi, populistiski, es teiktu spītīgi iz

tiu    1 Alison, tu par daudz patētisku noti paņēmi!
Tur ir vēstures izkropļojums - ļoti vienpusīgs!
Jau pašā būtībā - uzvaras piemineklis! Mēs neuzvarējām karu! Tas ir svešas valsts piedēklis ar ideoloģisku mērķi - nostiprināt šeit savas pozīcijas!
Tas nav piemineklis kritušajiem - un pie tam mums kritušo pietiek abās frontes pusēs.
Bet par nojaukšanu - tas ir politisks jautājums. Vai varēsim izturēt krievijas pressingu, jo reakcija sekos!

violinn      Jā, bet betona bluķis jau nav ideoloģijas uzturētājs. Tie ir cilvēki. Nu novāks to betonu, izzudīs ideoloģija? Domāju, gluži pretēji. Tak laikulaikos zināms - aizvāc līderi, filtrē informāciju, gudras metodes.
Vēl. Gribi viegli kontrolēt procesus valstī - sarīdi tautas, uztaisi etnisko naidu. Paši sevi znīcinās vienā rāvienā un paši saviem spēkiem ilgi nespēs attapties.
Es nesen biju Kiprā. Līdz šim nebiju iedziļinājusies tās valsts vēsturē. Tā ar bija, turki un grieķi aizgāja tik dziļā naidā, ka tagad tur ir turku karaspēks, militārie posteņi, ziemeļpuse nošķirta, kuru neviena pasaules valsts par valsti neatzīst. Bet turku kontrole tur ir un armijnieki ar plintēm rokās arī. Lūk šis nu ir tas, ko es nevēlētos pie mums piedzīvot.

Alison      Nu nezinu, tiu. Man ģimene sencīšiem tāds Romeo un Džuljetas stāsts - mammai tētis krievu kara lidotājs, tēvam - latviešu leģionārs. Tā kā es personīgi frontēs nevienu nedalīšu - visi tuvi. Līdz ar to saprotu arī dažādu cilvēku sāpes.
Un ar pieminekli galvenā problēma ir tā, ka notiek galīgi neadekvātas manipulācijas un provokācijas. Politiskas, ļoti netīras spēlītes. Un cietēji - atkal būs tie, kas uzķersies uz pamestajiem populistiskajiem āķiem.
Ja mēs paši kļūtu cilvēcīgāki, un savā starpā tolerantāki, tad ar mums tā spēlēties nevarētu.

znxjbm1      Nojaukt! Nav mūsu piemineklis un mums tas nenes nekādu labumu.

liidziiga      Betona bluķis ir uzlikts ar mērķi radīt vietu, kur propagandēt šo ideoloģiju un kalpo par idejas nesēju, ko vajadzētu aizsargāt, ja mēģinātu nojaukt!
Bet pati doma par uzvaru nu nekādi nesaistās ar Latvijas lomu otrajā pasaules karā!
Tāpēc jau šis piemineklis pats par sevi kalpo par sabiedrības šķēlēju un naida cēlāju!
Jūs taču redzat, kas tur notiek 9.maijā!
Pie tam, tas ka rīgas mērs atļaujas piedalīties tā saucamajās mazākuma akcijās, arī ir apkaunojoši! Viņš ir politiska un sabiedriska figūra, kuram jāpārstāv visas sabiedrības intereses, nevis publiski jāatbalsta Latvijai naidīgi pasākumi.

Tuuurists      Nevar kāds naktī kādu smago ar spridzekli tur aizmirst, un ba-bāc ........un gali ūdenī ...... un politiķi ir ar tīrām rokām....

itata      Es piekrītu tiu. Tajā vietā varētu ierīkot noteikti ko daudz labāku. Tie nav nekādi kapi...vai piemiņas vieta. Tas ir kaut kas, kas sevi ir izdzīvojis, Ja to varētu pārvietot kaut kurp prom, vispār ideāli, lai tur -prom kaut kur arī liecina par to visu vēsturi.

Zeltiite      No savas vēstures mēs nevaram izvairīties, ignorējot kaut ko tikai tāpēc vien, ka mums kaut kas nepatīk. Tāpat nevaram nerēķināties ar savas valsts iedzīvotāju daļas viedokli, tikai tāpēc, ka mums atkal kaut kas nepatīk. Pārāk daudz ne sanāk. Vieglāk ir to reducēt uz 1 ne- nelīst Rīgā, ja dzīve šeit nav saprotama un pieņemama. Ja ne- gribas studēt vēsturi un saprast procesus sabiedrībā, politiku, manipulācijas ar tautas masām, vienkārši negribas pašiem domāt un analizēt. Joprojām pietiek pavicināt sarkano lupatiņu - krievi nāk ;D Vai tiešām viņi pēc 20 gadu neatkarības ir vainojami Latvijas lauku stāvoklī? Varbūt, tomēr, paši bāleli un tautumeitas?

Lucy      To mostru sen vajadzēja uzspridzināt,bieds ne piemineklis.Turēt tādu pilsētāi kur vinreiz gadā ar vagoniem no krievijas saved cilvēkus,lai tik tur būtu lielāks pūlis+ sponsorē šā,kā,tā kremlis.
Lai savāc sev viņu un laimīgi tur tusē.Man viņš nav vajadzīgs,es ar riebumu viņām braucu garām.Okupatnu piemineklim še nav vietas!!!
Laikam nav par ko pakasīties,ir uzsākta jauna kampaņa,lai izsauktu kārtējās ugunis,kam tas vajadzīgs,nesaprotu?

raima      Kā jau te iepriekšējie minēja- nav ko lieki bakstīt lapseņu pūzni. Mans utopiskais priekšlikums- maija sākumā ļaut viņiem Uzvaras pieminekļa tuvumā ampelēties cik un kā tīk, novilkt stingru robežu ārpus parka teritorijas un tad gan ņemt ciet pēc visiem administratīvajiem un citiem pārkāpumiem pēc pilnas programmas (labs policists pat telefona stabam var sastādīt protokolu). Nav ko normāliem ļaudīm šai laikā tur līst, viena pagale nedeg. LTK beidzās 1945.g. Cik no tiem, kas tiešām karoja vēl ir dzīvi? Fiziski spējīgi tur aiziet? Šaubos vai cilvēkam, kam pāri 75 gadiem (1945.g. bija 7 g.) šī mītiņošana ir svarīga. Pārējie ko dzirdējuši iekarst par lietām iekaršanas pēc. Tad lai novārās savā sulā, nolaiž tvaiku.

Ar cieņu izturos pret abās pusēs reāli karojušajiem, to laiku piedzīvojušajiem. Lai tas piemineklis stāv kā piemiņa padomijas rindās kritušajiem, liecība laikam, kad tika uzcelts.

Mava_feikais_profils      Vēsture ir vēsture. Kā jau pareizai teica violinn un Alison - no tās neaizbēgsi un to neignorēsi. Es vēl savulaik pat rublīti ziedoju tā pieminekļa būvei :)

Mums šis piemineklis ir tāds "divdomīgs", bet krieviem tā ir asiņaina vēsture un reālas sāpes. Līdz ar to arī svēts. Parunājieties kādreiz ar krieviem, kas dzīvo ārpus Latvijas, tad labāk viņus sapratīsiet. Piemēram ar tiem, kuri pārdzīvoja Ļeņingradas blokādi.

Jā, tur mēdz salasīties Latvijas iedzīvotāju "nelojālākā" daļa. Bet tādi šeit ir, nekur no viņiem neliksies. Tāpēc respektēsim viņu viedokli - un lai viņi svin to, kas viņiem svēts.

bosmens      dzelzsbetonam jau tāpat drīz beigsies termiņš....un vēl pēc 10 gadiem visi svinētāji arī būs pierakti

miglina      ...es uzskatu, ka piemineklim jāpaliek, jo v;esture paliek vēsture un paši vien esam vainīgi....pievēršam pārāk lielu uzmanibu tam, kas tur notiek maijā, ja mēs neliktos ne zinis....radio, TV......tad nekas ar laiku tur vispār nenotiktu

tiu      Padomijas rindās kritušajiem ir brāļu kapi tajās vietās, kur fronte gāja pāri! Tās arī ir piemiņas vietas!
Tā vieta, kur stāv šis it kā piemineklis uzvarai, nav saistīta kaut kā īpašāk ar kara laiku, kā jebkura vieta rīgā. Ja nu vienīgi gandrīz blakus torņakalna stacijai, no kurienes izveda simtiem tūkstošus latviešu uz sibīriju. Un tās bija šīs uzvaras sekas! Tādā ziņā komplekts ir diezgan pilnīgs!
Bet par Zeltītes šauro pieri mēs te jau ilgi visi pārliecinamies. Nez kāpēc iedomājusies, ka dzīvošana Rīgā viņai piešķīrusi kādu iemeslu uzskatīt sevi par pārāku.
Te daudzi dzīvo Rīgā, arī es, tomēr nav ienācis prātā, ka tas būtu kas īpašs.
Kaut kā tomēr uz sirdsgudrību vairāk paļautos, ne uz deklarēto dzīvesvietu.

Zipper      Es par pieminekļa kārtīgu apsaimniekošanu, un apkārtējās teritorijas labiekārtošanu. Varētu ierīkot simpātisku vietu, kur patīkami aiziet. domāju šī brīža attieksme ir redzama, gan pieminekļa pakājē, gan apkārt.. Labāk būtu, ja kādam tiešām tas piemineklis rūpētu.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu