Vai Zolitūdes traģēdijas vaininieki jūsuprāt saņems pelnīto sodu?

Esot bijusi aptauja, kur lielākā daļa atbildējusi negatīvi uz šo jautājumu(lasīju šodien tvnetā). Es nebūt nealkstu asiņu, bet te runa ir par principiem - tāds notikums nedrīkst palikt bez sekām(īstajiem vaininiekiem, kuri vēl jānoskaidro)...

sju4 (2015-01-27 23:14)      ...ir tāda filma "Durak."krievu val...Varētu teikt,tieši par šo tēmu... par sistēmu,kā tas notiek..skarbi,bet patiesi..Iesaku noskatīties..

Edg (2015-01-27 23:16)    4 Tas jau uzreiz bij skaidrs kad sētnieks Vaņa ir vainīgs jo nebija laikus rudens lapas noslaucījis no jumta.

Bet patiesībā es ceru ka kādu tomēr ieliks spīlēs, jo šito nevar ne noklusēt, ne noslēpt un ari atpirkties ir pagrūti. Tiesa jautājums ir un paliek vai būs īstie, vai atkal tikai pārmiju bīdītāji. Ne velti leiši ir paņēmuši 12 dārgakos advokātus, tur naudu nežēlos. Bet kad vajadzēja upuriem samaksāt, tad cēli ar lielu pompu sīknaudu kaisīja.
Taču mani visvairāk uztrauc tas kādi likuma panti tiks pielietoti un noziegums klasificēts. Ja slepkavība (ar) bez iepriekšēja nodoma, tad tas būtu jau tuvāk patiesībai.
Bet ja tikai kā kautkāda saeimas samudžināta būvniecības likuma pārkāpums - tad ir jāatzīst ka tiesiskums šinī valstī ir galīgs čau. Jo par šito maksimums trīs gadi valsts maizē var dabūt.

sju4 (2015-01-27 23:27)    1 Manuprāt šī traģēdija ir notikusi vairāku cilvēku bezatbildības vai nolaidības dēļ,tādēļ grūti atrast vienu,dažus vainīgos :)Atceros kāds celtnieks,kurš piedalijās vienā no lielveikalu tapšanā Rīgā,teica ,ka viena sija balstās tik uz 5cm.vienā galā...Diez cik ilgi turēšot to jumtu? Un bail esot iet uz to tirdzniecības namu...Kaut kā tā :]

Prelucita (2015-01-28 00:18)    1 Gribas ļoti cerēt, ka šī nu būs tā konkrētā reize, kurā netiks meklēti "vinovatiji kozli otpuščeņija grehov",...bet gan tiks sodīti īstie vainīgie. Bezatbildība un nolaidība ir sodāma padarīšana,...nezināšana, pieredzes trūkums un neprofisionālisms savā arodā, nav attaisnojums noziegumā- masveida slepkavība.

v_s_o_p (2015-01-28 00:45)  1 6 Vaininieki ir Rīgas pilsētas attīstības departaments un Maksimas drošības dienests.. Pirmie tadēļ ka deva dobro murgainai celtniecībai(patiesība projekts ka tāds ir ārprāts), otrie, tādēļ ka pārkāpa drošības noteikumus..Ja signalizācijas devēji skaļi paziņo par draudu esamību, drošības dienestam būtu jārīkojas saskaņā ar drošības noteikumiem

SaintSin (2015-01-28 00:46)    1 Būtu interesanti uzzināt, cik lielā mērā objektu drošību samazina mākslīga reālās tāmes samazināšana par 20%?

fandango7 (2015-01-28 04:27)    1 kas var but reals.... perkama un pardodama valsts

3teevadeels (2015-01-28 06:39)    1 Njā, interesanti... Spriežot pēc publiskajā telpā izskanējušās informācijas, par grēkāžiem uzskata projektētājus un būvinženierus, toties maksimas lomu, neevakuējot cilvēkus, pagaidām neuzsver.

hefny (2015-01-28 07:08)  1 4 īstie vainīgie ir austākie ierēdņi,būvfirmu priekšnieki,būvvalsū priekšnieki,kuri pieļauj "smērēšanu"kā arī īpatnējie sahēmotie iepirkumi,kur valda patiesa miskaste! kā var nosist cenu zem pašizmaksas,-tad nemitīgi lipināt ko klāt,tad vēl ierēķināt nelegālopaņemšanu uc.
tas ir gan ar vilcieniem,gan Ušakova nemitīgajā naudas šķērdēšanām talonu,karšu uc brīnumu naudas izšķerdēšanai,Rīgas Dome iR atbildīga gan par Rīgas ceļiem-nekārtībām uz tiem,autobusu-trasporta cenu uzskrūvēšanu,ostas teritorijas nesakārtotību , cetņu uztjūnēšanu,kā arī par ušakova vēlmi celta un atļaut monstrus-ā āgenskalā-it kā rekonstrukcija-koka apbūves vietā-milzu monstrs dzīvokļiem un itkā birojam,un atkal monstrīgs tirdzniecības placis!ekonstrukcija nenozīmē-nojaukt un uzcelt monstru, bet gan ATJAUNOT ESOŠO!-par to ātiesā ušakovs.!tāpat kā gadiem ilgu sadarbību ar kremlI-okupantu svētku svi´nēšan-sarkano fašitu dienā!eļiem-nekārtībām uz tiem,autobusu-trasporta cenu uzskrūvēšanu,ostas teritorijas nesakārtotību rĪGAS dOME-uŠAKOVS UN rĪGAS bŪVVALDE,KĀ ARĪ rĪGAS NAMU APSAIMNIEKOTĀJU SASHĒMOTIE PLĀNI,NAUDAS KĀŠANA SAVOS MAKOS!

Postremo (2015-01-28 08:42)      intresanti, kaapeec tad lai nesannemtu? Ir kas projekteeja, ir kas KONKREETI - viens cilveeks, kas taisiija apreekkinus,un raseeja visu to , ir kas ceela to vissu, ir kas KONKREETI atllava kraut veel ko uz taa jumta. Es teiktu, it kaadas 3 liidz 5 KONKRETAS personas, kuras , ja normaali cilveki, visu atlikusso muuzzu mociis sirdzapzinaas paarmetumi , par nogalinaatajiem cilveekiem. SLEPKAVAS !
Bet ko nelems ties, hmm, nedomaaju, ka kaads ies REAALI LV KKURKKII KOPAA AR CITIEM SLEPKAVAAM seedeet, jo viss ir noticies ibj. nelaimiigu "sakritiibu" rezuultaataa.Tur par iisu 1 cm metaala, arii metals par ssvaku tos 10% , un uz jumta skraava 100 kg par daudz, un veel netiissaam uzlija pamatiigs lietus, un signalizaaija...nu ko signalizaacija, taas tak vienmeer cell viltus paniku 99% gadiijumu. Taa tas viss tiks pasniegts. :( Trust me !

aroganis (2015-01-28 09:07)  2 1 Kādas sekas??? Ar cēloņiem jācīnās. Sāc ar sevi-
1.brauc tik ātri, lai Tavs sargenģelis paspēj Tev tikt līdzi;
2.negāz žulti uz citiem, ja neesi kristāltīrs;
3.nemeklē vainu citos, bet apskaties ko pati vari darīt lietas labā;
4.dzīvo šodienai, jo rītdiena var nepienākt;

uttt

Lucy (2015-01-28 09:48)  1 2 Pēc būtības sākot ar ahitektu ,būvinžinieriem,arī būvvaldei visiem licence nost un jāsēž būtu,pie mums tas nebija,nebūs,tip saņēma ciet,ir izlaisti brīvībā..
No otras puses cilvēku nav un nepacelt augšā...

Samila (2015-01-28 09:52)    1 domāju, ka saņems.
tikai būs grūti noteikt to, cik kurš vainojams... :(

dogville (2015-01-28 09:55)    3 Vainiiga SISTEEMA,un,sisteema nekad ne par ko neatbild,jo ir pie varas...Noskataties Zvjagjinceva Leviafanu!Domaajat filma par Krieviju?!Nee,tas ir adapteets amerikaanju scenaarijs par cilveeka nieciibu sisteemas priekshaa!Iztiesaas,kaa vajag kaadam tur augshaa,Nav jau pirmaa reize...

Deisa (2015-01-28 10:21)      Ko gan nozīmē - pelnīto sodu. Kaut kas kaut kādu sodu jau saņems, kāds par nolaidību, pavirši veicot sev uzticētos darbus, kāds par parakstīšanos tur, kur parakstīties nevajadzēja utml. Bet, kā jau lucy saka, mirušos jau tas augšā neuzcels. Kādam noteikti pelnīti varētu likties, ka nozieguma izdarītājus sodīt adekvāti - atņemot dzīvību, kā tas notika ar traģēdijas upuriem. Un noteikti daudziem pēc sodīšanas šķitīs, ka sods pārāk vājš, jo nāvessodi mums nav atļauti.

Deisa (2015-01-28 10:46)      Vispār jau vainīga ir visa sabiedrība, tā pati, kas ievēl valdību, kas attiecīgās kļūdas arī pielaiž. Vai sabiedrība saņem pelnīto sodu? It kā jau saņem, nav te dzīvot viegli, taču viss tāpat turpinās - tāpat lielākoties ļaudis domā primāri par sevi, par svešiem galva nesāp.

ankoridzha (2015-01-28 12:50)    1 Visviegāk ir vainot visu sabiedrību. Es, piemēram, nejūtos vainīga citu bezatbildībā un paviršībā. Vai tikai šeit nav dzīvot viegli, citur nekas tamlīdzīgs nenotiek? Gan jau saņems sodu, tikai sabiedrībai vienmēr liksies, ka par maz.

raima (2015-01-28 13:39)      Pilnībā piekrītu Aroganis viedoklim 2015-01-28 9:07

Drausmīga apstākļu sakritība. Bojā gājušos dzīvē ar tiesu un sodiem neatgriezīs. Kam ir sirdsapziņa, tam bez visiem sodiem smagi. Mēs nezinām kā jūtās, ko pārdzīvo iekšienē iesaistītie. Un labi, ka nezinām- pašiem vieglāk.

Un vēl- ne vienmēr ir tā kā izskatās. Ir man mans viedoklis par kādu krietni senāk notikušu nelaimi saliekot kopā sākotnējo informāciju. Ne viens, ne otrs no toreizējiem naidniekiem pie atbildības netika saukts, abi turpina savus darbus, bet bija bojāgājusī un cietušie, kas atradās darbā vai saņēma pakalpojumus. Ilgu laiku šai ēkā negāju.

kuks10 (2015-01-28 14:29)    1 Man simpatizē senās Romas likumi,kas pēc savas būtības bija vienkārši un labi saprotami,bet te letlandijā ,kur apkārt ir aitas un ar nolemtības sajūtas vergi-oi,oi,saņem pēc nopelniem citā dzīvē,vai citur..!?))Lieku,ka nekas nebūs un tie daži tika paņemti skata pēc,jo pie lauvām ,kas sēž RD un R@R neviens tanī virzienā pat neklepos..!!!)))

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu