Maximas boikots. Aprobežotība vai degradācija ?

Varbūt ne viens, ne otrs bet kaaut kas vēl ļaunāks ? Varbūt tā ir vienaldzība pret līdzās esošajiem ?

lasminaxxl (2013-12-10 11:49)      Tagad visas domas tik ap Maximu vien , bet līdzīga situācija ir vēl citās vietās , tieši darba ziņā . Man paziņa kādu laiku strādāja DROGĀS , vienkārši aizgāja , jo tur darba apstākļi arī briesmīgi. Tad jau vajadzētu boikotēt visus veikalus , lai reiz ieviestu kaut kādu kārtību , attieksmi pret darbiniekiem un normālas algas .

MaryClaire (2013-12-10 11:50)      boikotēju. man nevienam nekas nav jāpaskaidro, kāpēc
pie tam man vienalga, vai tā ir aprobežotība vai degradācija.
/man ir vienalga, ko jūs par mani domājat, jo par jums es nedomāju vispār!/

Lucy (2013-12-10 11:57)      attapās vēl-viens:)))
neesmu manijusi,ka baigi boikotētu,jo garām braucot var redzēt,ka tur tāpat stāvvietās autiņi,ir gan mazāk,bet ir.Vakar pie pirmdienas dienas bija neredzēti daudz auto pie Spices vakarā,bija jāriņko lai atrastu kur nolikt,tātad tomēr boikots ir tiem maxsi veikaliem.Man maxsi nekad nav bijios favorit veikals,bet reizēm tomēr iegriežos,jo ir pa ceļam.

Deisa (2013-12-10 12:06)      Ne aprobežotība, ne degradācija - vienkārši savas subjektīvās attieksmes paušana sakarā ar notikušo. Nekāds boikots nebija izsludināts, kad jau daudzi pēc notikuma pauda nostāju, ka uz šī tīkla veikaliem vairs nebrauks. Boikotēšana tāpēc, ka citi tā dara, nu tad es arī - tā gan ir vēlme sevi pievienot "pareizajiem", vēlme apliecināt sabiedrībā, ka man taču citi rūp, es neesmu vienaldzīgs. Kāpēc speciāli jāparāda? Nu, iemesli dažādi mēdz būt. :)

Digits (2013-12-10 12:13)      Man jau patīkas, ka boikotē :D Maxima mans tāpatās kā ļoti daudziem ir mīļākais veikals dēļ zemām cenām un lielā sortimenta. Tā kā - jo vairāk kāds boikotēs, jo vairāk viņi laidīs zemē cenas, lai vispār kko pārdotu, jo pārtika jau ātri ir jārealizē, un jo lētāk es varēšu iepirkties. Tā kā - lūdzu, esiet čaļi un boikotējiet vairāk! :D

erucanob (2013-12-10 12:25)      Es jau pēc salātu mazgāšanas epopejas kā sāku boikotēt,tā turpinu.

silvery (2013-12-10 12:34)      Gan aprobežotība, gan degradācija..... Vai kāds ir padomājis par tiem cilvēkiem, kas strādā Maximās, par piegādātājiem, preču ražotājiem?.........u.t.t.

Tessa (2013-12-10 12:43)      boikots butu,ja darbinieki savas CV sasutiitu katrs uz kadam 10 vietam. gan kads veikals atsauktos. un tad saktos masveida darbienieku aizieshana. nevis tas,ka kads tur neieperkas.
ar to neiepirkshanos iegriezh jau visvairak pardevejiem ar ta jau mazajam algam un razhotajiem,ne Maximai.

Sakijaa (2013-12-10 12:43)      Atļaušos paust arī savu viedokli.
Un tas ir šāds - maximas konkrētais veikals ir tāds pats cietušais kā pircēji, kas tajā atradās. Sagrauts, izpostīts un bez dzīvības. Un tagad, tāda guļoša, tiek "sista" arī visa šī veikalu ķēde - ar vārdiem, emocionālo un psiholoģisko spiedienu.
Vai tas ir pareizi, nedomāju. Jo, ja raugāmies no tīkla attieksmes pret darbiniekiem, tad tas jau ir cits jautājums un nav ciešā saistībā ar notikušo traģēdiju (it sevišķi ņemot vērā, ka praktiski visās nozarēs ir šāda/līdzīga attieksme pret strādājošajiem). Tā ir Latvijas kopējās sistēmas atbildība - mainīt attieksmi pret līdzcilvēku/padoto - izskaust necieņu, neiedziļināšanos, bezjūtību.

Daudz tiek runāts kā būtu jārīkojas - bet, ja pajautāsim katrs pats sev - vai skanot signalizācijai mēs dotos laukā no ēkas?? Tagad, jā (ceru, ka "jā")!!. Bet pirms tam? Paskatītos apkārt un rosītos pa plauktiem tālāk. Kā visi. Vai veikala vadītāji un kasieri bija citādi kā mēs paši, nē - bez šāda veida pieredzes un zināšanām kā rīkoties.
Bet ja runājam par pašu ēku - vai maxima (tīkls) pati ir atbildīga par to kādā kvalitātē tā tika celta?? Ja mēs kāds nopērkam māju, mēs taču uzticamies profesionāļiem, kas to (tikko) būvēja, projektētājiem, kas visu saplānoja, jo viņi taču ir gudri un savas jomas speciālisti!! Un kuram no mums ienāktu prātā, pērkot jaunu, tikko celtu māju, pieaicināt speciālistu pārbaudīt nesošās konstrukcijas?!

Te tikai vēl ir jautājums - kāpēc maxima pati sevi jau no pirmās dienas nepozicionēja - esam cietušie. Pieļauju, ka atbilde varētu būt - iesaistīto cilvēku bailes no atbildības uzņemšanās. Neprofesionāli PR speciālisti! Un, netaktisks un neiejūtīgs cilvēks gadījies pie vadības... vai kaut kas tamlīdzīgs.

_Krasula_ (2013-12-10 12:44)      Ja autoram šajā traģēdijā būtu gājis bojā kāds tuvinieks vai paziņa, diezin, vai arī tad taptu šāds jautājums?
+MaryClaire

MaryClaire (2013-12-10 12:50)      man jautājums tiem, kas uztraucas par maxima darbinieku algām - laikam esmu palaidusi garām informāciju, ka kasieru un pārdevēju algas ir atkarīgas no konkrētā veikala apgrozījuma. nopietni tas tā ir? jā tā, tad piekrītu - cieš darbinieki ar jau tāzemoatalgojumu. bet ja alga ir mazliet virs minimālās, un ja darba palicis mazāk [tā, starp citu, bija viena ļoti būtiska rūpe sūdzībās - pārāk daudz darba un garas stundas, kurās tiešām ir jāstrādā bet pēc loģikas - ja pircēju ir krietni mazāk, tad arī darba taču mazāk!!!]

bet ņemot vērā, ka mans "pienesums" tāpat nekad man bijis būtisks šī tīkla veikalu apgrozījumam, tad turpināšu uzskatīt, ka rīkojos pareizi un saskaņā ar savu pārliecību

Marihuana (2013-12-10 12:58)      Jā, maksimas tīkls ir atbildīgs par ēkas kvalitāti. Par daudzu ēku kvalitāti, kuras viņiem pieder Latvijā. Jo shēma ir vienkārša: leišu ģenerāluzņēmējs - būvnieks - uzbūvē Latvijā ēku, kuru pēc tam cits leišu ģenerāluzņēmējs - vairumtirdzniecības tīkla īpašnieks - nopērk no sava braļukasa.
Tā kā nevienas X, XX vai 3X bodes pa ceļam nav, sanāk, ka boikotēju gan pirms, gan pēc traģiskajiem notikumiem. Bet viņiem no tā ne silts, ne auksts:)

_Krasula_ (2013-12-10 13:00)      Closing_Time , man nav pamata neticēt, ka Tu zini, kā rīkotos Tavs paziņa, ja viņš vēl būtu starp dzīvajiem.
Šī tēma iepriekš ir tik daudz apspriesta, ka neizteikšu par to viedokli pēc būtības. Bet varu tikai atkārtot, ka Maximas veikalos neiepērkos un vairs nekad to nedarīšu.

Digits (2013-12-10 13:03)      Nu, interesanti, kurā privātā uzņēmumā ir citāda attieksme pret darbiniekiem. Kapitālistam darbinieks ir tikai ražošanas instruments peļņas gūšanai - jo mazāk viņam samaksās un jo vairāk izstrādinās, jo lielāka būs paša peļņa. Tāda vnk ir kapitālisma kā amorālas sistēmas būtība. Nevar prasīt, lai lauva ēstu zāli

dogville (2013-12-10 13:05)      Man riebj pofigisms,kaa taads...taapeec taa ir mana pilsoniskaa pozicija.maximas darbiniekiem,jau istaajusies atkariiba no paverzinaataajiem,jeb Stokholmas sindroms,bet buus labi,ja kaut katram desmitajam no vinjiem acis atveertos.
Veel apbriinoju reklaamu sachakereetos praatus,par, tjipa, leetaam cenaam:DLuudzu,es maaceeshu par 10ls to pashu sortimentu,tikai labas kvalitaates nopirkt Stokjiitii...Pat mamma,pensionaare ar nieka pabalstu,to jau sen ir sapratusi,ka skopais maksa divreiz....

Marihuana (2013-12-10 13:08)      jo mazāk viņam samaksās un jo vairāk izstrādinās, jo lielāka būs paša peļņa. -> Tas nav kapitālisms. Tās ir vergturu iekārtas paliekas. Normāls kapitālists saprot, ka gan autoparks, gan darbaspēks ir jāekspluatē saskaņā ar instrukcijām un regulām. Ir jāpilda degviela un jāraugās, lai nepārdeg mehānisms. Nu vismaz man ir bijusi tā veiksme strādāt pie tālredzīgi domājošiem kapitālistiem, nevis vergturiem.

aplauziens (2013-12-10 13:12)      ...runa jau par attieksmi..............paēdušais neēdušo nesapratīs

Maverick (2013-12-10 13:13)      Neesmu turp gājis un neiešu. Man tie daži santīmi cenā neatsver attieksmi. Labāk mazliet pārmaksāju, bet aizeju uz normālu veikalu.

Bet ir jau aprobežoti cilvēciņi, kurus nespēj pārliecināt ne Centis Ūbele, ne pat šī traģēdija.

Katram brīva izvēle.

Digits (2013-12-10 13:17)      Marihuana, nu, tad tu vnk esi sastspusi lauvu-veģetārieti. Reta veiksme :D A KĀPĒC lauvai ēst zāli nevis gaļu? Cik ilgi viņa tā izvilks? :D

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu