Ētika Zolitūdes traģēdijas lietā

Dienās notika tiesa Zolitūdes traģēdijas lietā. Šajā sakarā izskanēja 2 sāpes:
1) Zolitūdes traģēdijas lietā acīmredzamas netaisnības pusē, aizstāvot atbildētājus, ir nostājušies trīs Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes zināmi pasniedzēji, arī šīs fakultātes dekānes un prodekānes vīri. Ko tas māca studentiem?
2) Aicinājumu atnākt uz tiesas sēdi FB nošēroja 155 reizes, apskatīja 15 tūkstoši. Atnāca 10 cilvēki... Sabiedrība esot vienaldzīga...

Interesanti, kādas domas oho raisās?
PS Runā, ka kāzās un bērēs ap 60% pāru iepazīstoties, par tiesām nezinu :)))

violinn      PS Kā reiz maniem kolēģiem vasaras periods tāds sausāks... :)))) / citāts - Samila /
Varbūt, ka šis te nostrādajis.
Ētika? Diezgan maz šodien sastopama.

barss5      Kāda ētika? Jau uzreiz pēc traģēdijas tika pareģots, ka šī lieta, pirmkārt, tiks ievilkta līdz bezgalībai un visi patiesi vainīgie visus galus saspraudīs ūdenī, otrkārt, tauta sen jau visu ir aizmirsusi...tieši tik vienkārši. Jāpiekrīt Artusam Kaimiņam un "Suņu būdai" - esam pasīvi un bez jebkādas atbildības sajūtas pret saviem līdzcilvēkiem.

mieru_tikai_mieru      1+2) kāds sakars staigāšanai pa tiesām ar vienaldzību? Ko reāli tāds cilvēks no malas, kas ieradies uz tiesu "kā skatītājs" var ietekmēt? Ko no tādas sēdes iemācīties? Kā notiek tiesas process? Nav vērts. Un iepazīties tiesā - teorētiski jau var, tikai daudz lielākas iespējas iepazīties ir tehniskās apskates stacijās, būvmateriālu veikalos (ja esi sieviete) un stādu audzētavās (ja vīrietis).

3) šovasar Latvijā ir noslīkuši 118 cilvēki, gk vīrieši reproduktīvā/darba spējīgā vecumā. Tas ir 2 Maximas. Un cik zinu - nekādas tiesas nebūs. Tas ir godīgi?

dogville      Eetika un LV tiesu sistemaa?!...nu nesmiidiniet.

JurisK      Nosaukt par vainīgiem pirms tiesas nedrīkst nevienu! Tas par to, kurš kuru aizstāv. Pie tam - tas ir to cilvēku darbs, par to viņiem naudu maksā - aizstāvēt apsūdzētos. Iet uz tiesu kā izrādi? Priekš kam? Cilvēkiem bez sajēgas juridiskās lietās un procesos tā ir reti neinteresanta, es tā domāju. Gan jau būs tur kāds žurnālists, cerams, ka gudrs un godīgs, tas tad ar pavēstīs rezultātu.

Veejshmatos      Pēdējās tiesas, kurās piedalījos, bija īsts balagāns. Parodija par tiesu sistēmu.
Es tiešām nevēlētos redzēt klātienē šo tiesu, ja pastāv kaut mazākā varbūtība, ka tas atkal būs balagāns.

Deisa      Nu un kāda jēga pa tiesām vazāties, sevišķi, ja lielākā daļa tajā laikā seglo darba zirgu? Lai parādītu, ka nav vienaldzīgi? Un interesanti, cik ētiski ir ierobežot brīvu izvēli, par ko turēt sāpi, par ko ne, par ko interesēties, par ko ne? Un vai studenti ir aunu bars, kuru absolūtā autoritāte ir pasniedzēji? Ētika, ibio... Ar ētiku neviens garā un miesā vesels cilvēks paēdis vien nebūs.

dafnids      1) nauda šobrīd diemžēl spēcīgāka par ētiku :( uzskatu, ka tav pieļaujama šāda pasniedzēju rīcība. bet kas to var ietekmēt? tādi pat vad(l)ība? visreālāk būtu studentiem (voiņi ir tie uz ko vēl var cerēt) boikotēt šo pasniedzēju lekcijas... tad tam pievērstu uzmanību sabiedrība, mēdiji
2) nošērot vēl neko nenozīmē... mēs esam gausi visā... ja būtu kāda kampaņa, ka var iet, klausīties, tas pat ir jādara, būtu par dažiem vairāk. bet vispār info jāizplata tiem kas vairāk vai mazāk iesaistīti, tiem arī lielāka interese
Un vēl piekrītu mieru_tikai_mieru par 1+2

p_p      2) mandomāt, neētiski ir iet uz tiesas sēdi, ja tajā neesi iesaistīts pats vai tuvie cilvēki - kā uz cirku vai teātri!

1) tas māca, ka :
a. katram ir tiesības uz aizsāvību;
b. apsūdzētais nav vainīgs, kamēr viņa vaina nav pierādīta.

neratni_stasti      Manuprāt, ar ētiku te nav nekāda sakara. Visiem ir tiesības uz advokātu. Valsts garantē tikai minimālu aizstāvības palīdzību, ja gribi ko krutāku, jāalgo pašam. Ko nu kurš spēj noalgot, tas nu tam arī ir. Ņemot vērā, ka mums tirgus ir šaurs, nav iespējams nodrošināt, ka advokāti tikai čupojas savā starpā un nav rados ar kādu citu juristu profesiju pārstāvjiem (prokuroriem, tiesniešiem, mācībspēkiem).
Sabiedrībai būtu vērts sēdēt tādā tiesas sēdē, ja būtu aizdomas par tiesas negodprātīgumu. Tad vajadzētu novērotājus. Bet mums ir demokrātiska valsts, tiesas spriedumus var apelēt, attiecīgi - kāpēc stundām sēdēt tiesas sēdēs, ja ir paļāvība, ka tiesa arī bez manas klātbūtnes spēs tikt galā pati?
Mani arī vairāk satrauc to cilvēku skaits, kas iet bojā uz ceļiem, vasarās - lecot neapdomīgi upēs u.tml. tur kaut kā mums neizdodas panākt pietiekamu sabiedrības uzmanību, vērību un neapdomīgo nosodījumu. Bet kā reiz vajadzētu! Jo tas tieši ir jautājums, kur būtu nepieciešama aktīva sabiedrības līdzdalība.

barss5      Lūk, Samila, parakstos zem katra vārda, īsi un kodolīgi

janisb      Kāda tiesas sēde, ja lieta vēl nav pabeigta?
Katram ir tiersības saņemt kvalitatīvu juridisko palīdzību
Tiesai ētikas nav, tikai likumi, un labi ka tā
Bet tās civilprasības, par kompensācijām, nav nekāda tiesa, tā ir vēlmē uzvārīties, kas visdrīzāk beigsies ar lielu aplauzienu gribuļiem.

limonija      Paskatieties uz tiem vienaldzīgo pūļiem, kas omulīgi Maximās stumj pilnus ratiņus - labi zinot, kāda attieksme šajā uzņēmumā kā pret savu darbinieku, tā arī klientu dzīvībām(signalizācijas nesakārtošana, nereaģēšana uz to, "pasaku" stāstīšana publikai pēc drausmīgā notikuma)...Bet mājām tik tuvu, un bērni taču dienišķos čipšus prasa...viss aizmirsts un pārklājies putekļiem....Neeju šajos veikalos un neiešu arī turpmāk. Un mani radi un draugi arī neiet. Vai citu veikalu trūkst?

jozolsen      ĒTIKAI pretī privātīpašums un katra egoisms..Vai ir ĒTISKI būt ētiskam uz citu rēķina?!!!

bitite27      Kolektīvā atbildība-neatbild NEVIENS un NEPARKO!Tas pie mums darbojas ilgi un efektīvi!

romija_      Ētikas pamatā ir saprātīgums. Nevienā māčību iestādē tāds priekšmets netiek mācīts, tātad šajā jomā nav zināšanu. Cilvēki nezin, kas ir labi un kas ir slikti. Skolā ētika netiek mācīta. 7.klases Ētikas grāmatā vairāk māca par etiķeti un labām manierēm.

limonija      romija_ (2014-08-21 11:49) viedoklis - nefleitē, lūdzu. Pati personīgi esmu mācījusi šo priekšmetu, un manas stundas bija ļoti iecienītas(pēc audzēkņu teiktā). Un programmu var veidot pedagogs pats - nav jāmāca tikai etiķete.

romija_      limonija :) ar to arī sākas tas stulbums, ka katrs skolotājs var mācīt un izdomāt
programmas :( uzdodot skolotājiem jautājumu - ko nozīmē, ZINĀT? reti, kurš var atbildēt.

Daudzi skolotāji pat nezin kas ir matemātika, gramatika, fizika, ķīmija... ja zin, tad tikai tā, virspusēji. Diemžēl, virspusējas zināšanas nedod vajadzīgās zināšanas.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu