Ko tie krievi spiež mūs runāt krieviski?

Ltv7 žurnālists Ignatjevs no raidījuma "točki nad i" gribējis piespiest nacionālā apvienības pārstāvi viņa raidījumā runāt krieviski. Un kad NA pārstāvis atteicies runāt krieviski, tad liedzis viņam dalību raidījumā. Kāpēc pa LTV1 svešvalodās runājošajiem var palikt titrus apakšā ar tulkojumu, bet krievi nevar. Un kad beidzot tas beigsies. Ja te ir Latvija un valsts valodā ir latviešu, tad skolām, televīzijai un avīzēm jābūt latviski un ja krievi grib ko krieviski, tad lai taisa svētdienas skolas krieviski, paši sponsorē savas avīzes utt. Cik var ar viņiem auklēties. Viņi ne tikai paši nemācās, viņi vēl spiež latviešus runāt savā okupantu valodā.

quimera  12 7 Un angļu valoda tevi nekas nespiež?
Divkosīga tu

neratni_stasti  4 11 Manuprāt, konkrētais strīds ir par kaut ko pavisam citu - par naudas taupīšanu LTV. Tas ir valsts uzstādījums, ka Latvijas televīzijā ir jābūt raidījumiem arī krievu valodā. Būtu normāli, ja, nākot uz raidījumu, latviešu ļaudis runātu latviski, un tālāk TV sagādātu tulkojumu. Taču tas dārgi izmaksā. Lai taupītu finanses, LTV spiež ļaudis uzreiz ekrānā runāt krieviski. NA sacēla šumu un tagad Delfos par vainīgu tiek pataisīts bez maz vai žurnālists, lai gan visam kāja aug no naudas taupīšanas LTV, par ko ir atbildīga televīzijas vadība un visi tālākie uzraugi virs tās, kā arī pati NA iekš Saeimas, kas dala naudu no budžeta uzturamajām iestādēm.

AivarsN  3 5 Latvijas austrumu reģionos Ltv vispār nav uztverama. Viņi tur spiesti skatīties kaimiņvalstu televīziju.

EIZHENIJA_FINKA  3 6 Piekrītu, mums tā gribētos, bet realitāte ir nedaudz cita.
Atkārtosos :pāra simc gadus atpakal valsts valoda bija vācu, tad bija krievu, nesen bija latviešu, tagad - nevar saprast franču būs, jo angļi kedu parāva, vai nebūs. Nevar saprast, uzreiz laicīgi sākt mandarīnu valodu mācīties, vai ?
Jā, un ja nu tas miljonārs krieviski sāks ar tevi runāt ?...:)

EIZHENIJA_FINKA  5 7 Ja viņiem ir vieglāk aizbraukt, nekā iemācīties, tad tā tam arī būs būt. Skumji, bet fakts.

marmorakaraliene  10 11 Un ļoti slikti, ka latviešu jaunieši nerunā krievu valodā! Es lielāku problēmu saskatu kārkluangļu būšanā - paskataties, kas notiek publiskajā telpā - ūžas! Viena angļu valoda - nosaukumos, uzrakstos, terminos!

Kurts69  6 12 ir valsts valoda, ir likumdošana. Tās ietvaros arī jādarbojas. Krievi protams gribēs runēt krieviski, jo tas ir vieglāk, plus daudzi nav atmetuši cerību, ka varētu atgriezties "Vecie, labie" laiki. Statistika rāda, ka šobrīd Latvijā krievi ir apmēram 26% un izteikta tendence ir samazinājuma virzienā.Tāpēc arī SC ir tā uzvilcies, jo jūt, ka iespējas tikt pie varas ar katru vēlēšanu ciklu sarūk. ne jau aiz laba prāta šogad Ušaks tik daudz latviešus sarakstam pa priekšu bīda. Runājot par konkrēto gadījumu, ja viss rakstītais atbilst patiesībai, tad žurnālists sarīkoja prastu provokāciju un rīkojās neprofesionāli.

Chris1986  5 6 nu, pilna rīga tak ar visādiem splendidpalace, ka nevar nemaz saprast, kas tur iekšā. Iedomājos, ka kāds pieliktu izkārtni "buločnaja" vai "traktir", kas tad būtu par nacionālsistu brēcieniem! :D Labie angļi un sliktie krievi - labais un sliktais policists, bet abi grib panākt tikai vienu

Kurts69  2 6 to marmorakaraliene, ja vecāki pieļauj iespēju, ka bērns varētu studēt vai strādāt ārpus dzimtā miesta, ja ir doma par labi apmaksātu darbu, tad bez angļu valodas nekas nesanāks. Atļaušos ārkārtīgi apšaubīt, vai krievu valoda būs nosacījums labas izglītības vai darba atrašanā. Ja vien par labu darbu neuzskati strādāšanu veikalā kasē. Tūrismā krievus nomaina eiropieši, loģistikas bizness ar Krieviju ir nīkulīgs un vispār izskatās, ka varētu aprauties. Citās jomās mums krievu valoda darbā ir vajadzīga ārkārtīgi reti. Vajag domāt izsvērti, kāda velna pēc latviešu jaunietim tērēt laiku mācoties krievu valodu, ja tās vietā var apgūt vācu, franču vai spāņu, kas viņam nākotnē var vairāk noderēt? Latvijā jaunatne var lieliski iztikt ar latviešu valodu, jo nu jau reti kurš krievs nesaprot latviski. Pēdējie nezinātāji drīz jau būs atmetuši kedas. Zviedrijā un Somijā angļu valoda ir visur jau no bērnības un kaut kā nav dzirdēts, ka tas būtu radījis kādas problēmas. Nevajag jaukt divas atšķirīgas situācijas - angļu valoda Latvijā nekad nav bijusi un nebūs savstarpējās saziņas valoda, jo mums nav angļu kopienas. Turpretī krievu kopiena mums ir, tieši tāpat kā kaimņvalsts ar spēcīgu spiedienu uz Latvijas kultūrvidi. Tāpēc atslābsti, gan jaunieši labāk zinās ko viņiem vajag.

Chris1986  5 6 Starp citu, lasīju pētījumu, ka labie angļi savās kolonijās ir noslepkavojuši vairāk cilvēku, nekā Hitlers ar Staļinu kopā ņemti. Nav tādas labās un sliktās tautas - ir tikai katra savstīgās intereses. Un ne jau NATO te aiz lielas latviešu mīlestības nāk iekšā. Ko tas tie angļi un amerikāņi pēc kara pa savā radiobalsīm mudināja mežabrāļus nepadodies un gaidīt, līdz viņi nāks palīgā, skaidri zinot, ka neviens no viņiem nekaros par Latviju?

Lenita  1 3 Jauniešiem tiešām problēma ar krievu valodu- zinu to no savējiem. Savukārt, angļu valodas zināšanas ir ļoti labas. Interesanti, ka esmu dzirdējusi viņus atstāstām, ka ar krievu tautības jauniešiem dažkārt mēdz sarunāties angliski (ja krievi nezin latv. val.), jo abas puses zin angļu val.
Angļu valoda ir nepieciešama, noder jebkur pasaulē. Šeit dzīvojot pamazām jau arī tā krievu val. iemācās. Un, jo vairāk krievu jauniešu būs spiesti izmantot citu valodu saziņai, jo mazāks krievu val. īpatsvars nākotnē. Vismaz ceram uz to!

Luusila  1 5 (C):"ja krievi grib ko krieviski, tad lai taisa svētdienas skolas krieviski"

Viņi taisa. Tikai ne jau svētdienas skolas, bet ceļ šeit jaunas privātskolas, par kādām mums tikai pasapņot.
Savukārt par runāšanu svešvalodās- ja cilvēks valodu pārvalda perfekti, un viņam ir vienalga, kādā valodā izteikties, tad neredzu problēmu. Taču, ja līmenis ir tāds, ka jāstostās, jāmeklē piemērotais vārds, tad man pašcieņa neļautu tādā veidā publiski žagoties. Arī gadījumos, kad man pieprasa(!) runāt krieviski, es spīts pēc pēkšņi vairs nemāku. Ja redzu, ka sarunbiedrs ciena manu valodu, kas ir arī valsts valoda, tad varu piekāpties,- nav problēmu.

runcizs  9 9 Nemācīties lielas valodas ir vienkārši tupi. Bet aprobežotība ir mūsu valsts un, nav ko slēpt, arī tautas politika. Angļu valoda ir biznesa valoda, un tā ir jāmāk, ja gribi kaut ko vairāk darīt, nekā māla pīlītes un koka karotes gadatirgos tirgot. Taču, globāli ņemot, Rietumeiropai latvieši ir vajadzīgi ne vairāk, kā čakls un lēts darbaspēks, neviens tur mūsu "Nokias" negaida. Krievija, patīk tas kādam vai nē, ir liela valsts ar lielu ekonomiku. Un, tai vietā, lai saprātīgi un racionāli izmantotu savu ģeogrāfisko pzīciju, kā tiltu starp austrumiem un rietumiem, mēs ar milzu iedvesmu šo tiltu graujam nost, aizokeāna onkuļiem par prieku. Bet Krievija sadarbību ar Eiropu attīstīs, neatkarīgi, ko tas sīkais šunelis pie Baltijas jūras kvankšķ, kamēr mēs sēdēsim pie sausas naftas trubas, tukšiem dzelzceļiem un aizklapētām bankām.
Un nafig kādam mācīties latviešu valodu, ja tā ir izmirstoša valoda? Kādas priekšrocības golbālā mērogā šīs valodas zināšanas dod? Nekādas! Ekonomika neattīstās, cilvēki brauc prom, emigrantu bērni latviski vairs runā tikai mājās, vecākiem un omītei par prieku. Vēl divas paaudzes, un no Latvijas tikai kultūrvēsturiskais mantojums būs atlicis (ja kādu tas interesēs)...

marmorakaraliene  3 7 /iebaksta ar pirkstu tekstā/
runāju nevis par to, ka ir/nav starptautiska saziņas valoda, bet gan par to, ka ar anglicismiem tāpat tiek pārkāpts valsts valodas likums! Vai arī angļu valoda ir izņēmums?

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu