Aizliegums fotografēt publisko izvadīšanu, Jūsu domas...

Mulsina jaunā tradīcija - aizliegums fotografēt, kura sākās ar cimperlīgās hokejista sievas izlēcieniem. Izvadīšana valstiski - publiskajā daļā, atvērtai sabiedrībai nekā slēpjama nevajadzētu būt! Cik daudz cilvēki laukos vēlētos neklātienē pabūt izvadīšanas procesijā, bet kārtējais aizliegums fotoreportieriem?! Nav runa par ģimenisko atvadīšanos kapsētās, tā tiešām ir jāatstāj tuvinieku ziņā. Vēsturi noslēpt? Cik vēsturisku fotogrāfiju nebūtu, ja šādi būtu rīkojušies agrākajos laikos.

hewy      Un kas tur tik ļoti būtu ko redzēt? Puķes un pavadītājus var gana labi uz ielas redzēt.

janisb    1 Bēres/izvadīšana ir domātas lai atvadītos no mirušajiem, nevis lai kretīni ar mobīlajiem un ziepjiem nēsātos apkārt bildējot un filmējot...

ponytail      Pirms dažiem gadiem traģiski aizgāja bojā mans klasesbiedrs. Bērēs notika intensīva fotografēšana, bildes vēlāk lika draugos un kur tik vēl ne... Lieki teikt, ka ģimenei tas bija diezgan sāpīgi.
Kam tas vajadzīgs? Tak ne jau aizgājušajiem vai viņu tuviniekiem. Bet pārējiem nav nekādas daļas. Vēsture nav bērēs, vēsture ir notikumā, kas pie tā noveda. Un par tā izmeklēšanu un rezultātu publiskošanu būtu jāsatraukājas,nevis par savu perverso tieksmju bāzt šņukuru tur, kur neprasa, neapmierināšanu. Cilvēkiem laukos neviens neliedz nobirdināt asaru vai aizdegt sveci. Lai pieminētu aizgājēju, nav obligāti jāpāršķirsta bilžu desmiti sociālajos tīklos, kas vairāk liecina par neveselīgu ziņkāri, nevis līdzjūtību vai sērām.

Veejsh      Protams. ka šāda veida pasākumi, ar slavenību un emocionālu tipāžu lielo koncentrāciju uz kvadrātmetru, ir medusmaize dažāda līmeņa knipsētājiem. Taču pastāv jau arī tāds jēdziens, kā ētika.

janisb      Pasākumam parasti ir viens divi līgti fotogrāfi, kas to iemūžina, un viņiem ir noteikts ko bildēt ko ne, bet visādi kretīni paparaci (lasīt "fotoreportieri") tik cenšās asaraināku bildi iegūt, jo par to iespējams kāds samaksās. Tās maitu lijas no šādiem pasākumiem vajadzētu ar policiju un likumu tālāk turēt...

dogville      nu kas par murgu..es saprastu,ja aizgaajeejs buutu publiska persona....

JurisK      Ja pasākums nav slēgts, bet publisks, tad aizliegumam fotogrāfēt nevajadzētu būt. Lielākās bērēs parasti ir lūriķi, ,,kapu tantiņas,, saucamās, nu un? Nezinu gan to iemeslu, kāpēc tāds aizliegums pieņemts. Domāju - tas viss spriedzes uzturēšanai, lai žurnālisteļi varētu uzdzīvot uz pilnu klapi.

_Biezaa_oome      Kaa - tautas varonju statusaa? Un kaa tad paareejie bojaa gaajushie autoavaarijaas etc???

Edg      Bezjēdzīgs aizliegums ja paskatās ka šodien katrs mēsls kurš līdzīgs telefonam sevī iekļauj arī fotoaparāta funkciju. Kas liedz ar to darboties? Nav jau uzreiz jāceļ virs galvas lai visi redz bet tomēr kautko jau var.
Es vēl saprastu ja aizliegums ir fotografēt nelaiķus, šinī gadījuma viņi ir ar paneļiem izšķaidīti. Bet man liekas ka šādos gadījumos zārkus vaļā netaisa.

_Biezaa_oome      Neriktiigais - vai runa ir par 54 bojaagaajushajiem? Tad neesi taads muljkjis un sastaadi teemu korekti, lai visu var saprast.

blonde      Bēres nav nekāds šovs. Un ļoti labi saprotu glābēju tuvinieku lūgumu, lai nebūtu fotogrāfēšanas un filmēšanas. Pietiek ar tām bildēm Domam visapkārt. Kas būtu vēl iekšā filmējams?..

a2uc      Kas to var aizliegt? Likums, ko pieņem Saima un izsludina prezis. Šī kārtiba ir strikti noteikta. Visam pārējam var droši spļaut virsū, tāpat kā likumam, ja tas tev ir kaitējoš un netīkams. Glupi pakļauties likumam un oHa bļauriem ir bērniķīgi.

Andrejs1966      Ja tāds aizliegums būtu bijis, tad vēsturei nebūtu arī Latvijas leģiona pulkveža, Bruņinieku krusta kavaliera Voldemāra Veisa bēru fotogrāfijas.

bziks      Negrib lai bilde, tad lai taisa slegtā sķūnī nevis sabiedriski publiskā vietā. Varbūt kāds vēlējās bildet tiesi asfaktu vai stabu, ka ainavu a tur iet cilvēki, ko tad?

Alison      Manuprāt aizliegt fotogrāfēt īsti pareizi nav.
Un fotogrāfēt nevietā arī nav pareizi.

martaarta      Katram ir tiesības uz savu viedokli, ja jau reiz ir aizliegums fotografēt, tad tā ir piederīgo vēlme un tā ir jārespektē!Kādi gan viedokļi, būs jums tādi mirkļi, tad varēsiet fočet uz nebēdu! Vēsture jau nav fotogrāfijās, bet gan atmiņās un attieksmē pret notikumiem!

Spicis      Pasākums publisks, Doma baznīcā, atvadas no 3 ugunsdzēsējiem-glābējiem, kuri gāja bojā dienesta (profesionālā darba) pienākumus pildot, mēģinot izglābt vēl glābjamos... un radinieku uzstājīgs lūgums nefotografēt un nefilmēt. Pirmajā brīdī man radās asiociācija ar lūgumu nevienam nelīst pasākumā iekšā un tupēt mājās. Bet ir tak alternatīva - radiem ieplīvuroties lai uz bildēm un filmām nav atpazīstami (kā Čalovskis - Imantas hakeris - tiesas prāvās).

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu