Būt vai nebūt latviešiem pēc 100 gadiem

Pēdējā laikā daudz tiek runāts par bēgļiem, kurus vajadzētu izmitināt Latvijā, tajā paša laikā liela daļa Latvijas iedzīvotāju ir izbraukuši no valsts un strādā un dzīvo ārzemēs un tas skaits turpina pieaugt. Vidēji uz vienu sievieti ir 1,4 bērni, tādēļ nav grūti izreķināt kā tas viss izskatīsies pēc gadiem 20, 50 un ilgāk. Kādas būtu jūsu vīzijas vai redzējums par Latvijas tuvāko un tālāko nākotni?

Vaukskis (2015-06-07 23:49)      Es domāju, ka latvieši nākošo simt gadu laikā pārtautiskosies un kļūs par citā mēlē runājošiem/domājošiem ar retiem izņēmumiem. Gribētos, lai kā tauta saglabātos arī vēl tad, taču citādiem nekā šodien, bet reāli domājot šoreiz būs cauri, jo pat valodnieki prognozē, ka gadsimta laikā izzudīs apmēram puse no pašlaik pasaulē esošajām valodām, respektīvi, to lietotāji. Kas gan ir latvieši bez valodas ? Jā, mums ir tradīcijas, karogs, bet ne visi to atzīst, lieto un godā tā kā to dara valodas gadījumā. Valoda un vēl arī zeme ir vienojošais elements, bet arī zeme drīz vairs piederēs tikai mazai daļai, jo tā ļoti daudzos gadījumos tiek pārdota svēstautyiešiem, jo tā ir izdevīgāk ! Es ar to nevienam nepārmetu, bet tikai konstatēju, jo kā ir, tā ir. Tā kā šogad sāksim uzņemt imigrantus no Rietumiem, respektīvi, āfrikāņus un Tuvo Austrumu cilvēkus, tad ar laiku šis process vērsīsies plašumā un ticamāk, ka, ja jaunie iedzīvotāji gribēs integrēties lielajās pilsētās, kurās parasti mēdz dzīvot imigranti, tad vēlēsies iemācīties krievu valodu, jo latviešu valoda esot grūta un tai ir daudz šaurāks pielietojums, kaut vai skatoties televizoru un sērfojot internetā. Līdz ar to latviešu procentuālais skaits atkal noslīdēs zem 60 % un turpinās kristies, kamēr daļai tautības ieraksts paliks tik formāla lieta, ka nevarēs noteikt, vai latvietis pēc dokumentiem prot latviešu valodu vai tas ir, piemēram, marokāņu izcelsmes latvietis, kurš runā tikai arābu un krievu, varbūt angļu valodā, bet kautkādā veidā dabūjis ES, ne obligāti Latvijas pilsonību, jo pēc 100 gadiem varētu pietikt, ka Tev ir jebkuras Eiropas Savienības valsts pilsonība, kuru Tu automātiski vari izmantot jebkurā no bloka valstīm līdzīgi kā tagad eID karti. Latvietes, kuras apprecēsies at jaunajiem (i)migrantiem, darīs to labprāt un kaut gan bērni pirmajā paaudzē runās un rakstīs latviski, viņi vairāk sāks interesēties dzīves laikā par tēva etnisko dzimteni un ienesīs mūsu zem

Torpedo (2015-06-08 00:25)  4 4 žēl, protams, ka tā - mums daudz lielākas perspektīvas kā tautai bija saglabāties PSRS, kad bija robežas ciet un laukos kolhozos dzīvoja daudz cilvēku un valsts tur uzturēja n-tos visu paaudžu deju un dziesmu kolektīvus. Nu, par visu ir jāmaksā dārgi, arī par to, kas bija lēts. Tauta bēg kā žurkas no grimsoša kuģa

Samila (2015-06-08 00:43)  4   Nesaprotu, kādēļ par to būtu jāuztraucas? Un tie 700 bēgļi uz kopējā fona ir kā piliens upē.

Drole (2015-06-08 01:06)    2 Marokaani LV ar desu neiemaaniisi. Kaapeec vinjam buutu jaasalst un jaamaacaas krieviski, ja saulainajaa Francijaa var lieliski iztikt ar franchu valodu, jo Marokaa 70% iedziivotaaju lasa un raksta franciski?

MJooun (2015-06-08 02:00)    4 Multikulturaala sabiedriiba nav nekaads jaunums Eiropaa, pat nerunaajot par citiem kontinentiem. Nez kaapeec liekas, Latvijaa to iipashi saapiigi uznjem..jo buutiibaa, ir tak sava valsts valoda, kultuura...kamdeelj taada nolemtiiba, ka cittautieshi nu noteikti negribees integreeties?? Jaa...ja pashi sevi neciena, kaa var gribeet, lai citi ciena?! Ar shaadu attieksmi sanaak, Latvijai vispaar vajadzeetu buut izoleetai no apkaarteejaaas pasaules...kaa...viens jau te cilaa PSRS modeli! Bet realitaatee...? Probleema, iespeejams, ir ljoti dzilja iesaknjojusies, ko varam ari sheit pat noveerot...provinciaalisms...un visa taa hernja par izbrauceejiem..da nu....Nav tas nekaads patriotisms.

JurisK (2015-06-08 02:20)      Jaa, taada iespeeja pastaav, bet tai nav nekaada sakara ar migrantiem, bet gan ar pateerinju. Pateereetaajsabiedriibaa nav patriotisma un nav tautas - ir konsumeeri. Tas ir daudz smagaak par internacionaalismu un visi proletaarieshi savienojieties. Tas ir labpraatiigi. Un iipashi graujoshi tas iedarbojaas uz provinciaaljiem, kaadi ir lielaakaa dalja Latvijas iedziivotaaju. Mazpilseetas inteligjente ar lepnumu piemin savus beernus, kas nu dziivo Londonaa. Un tauta shuumeejaas, ka vinjas prezidents runaa sveshvalodaa ar akcentu! Zeme jau paliks tepat, varbuut nedaudz apppluudiis, arii sauksies taa pat, bet par tautu - buus smagi. Ja kas - man nav nekas pretii, ja peec 100 gadiem Sveetaa gara tornii karogu pacels un dziedaas Dievs sveetii Latviju moris:) Zini nu, kaadi izskatiijaas latvieshi pirms vairaakiem simtiem gadu, kaads celjotaajs tos peec izskata pieliidzinaajis Amerikas indiaanjiem.

Vaukskis (2015-06-08 04:27)  1   Samila, tas ir tikai sākums ! 700 bēgļi šogad, pēc tam pierunās 700 bēgļus nākošgad, bet tad jau būs pavisam viegli uzņemt, jo būs jau pierasts un attapsies brīdī, kad tie tiks nosūtīti šurp plašā straumē !
Drole, iemānīt iemānīsi gan, kādēļ tad Zviedrijā viņu ir pa pilnam ? Ja neatceries, tad pirms pāris gadiem tur pat izcēlās pamatīgas sadursmes imigrantu apdzīvotajā Stokholmas priekšpilsētā. Vai Zviedrijā klimats daudz labāks nekā Latvijā, vai tur ikdienā cilvēki komunicē franciski ? Taču nē, izšķirošais ir desa un ES to daļēji dos, daļēji liks segt Latvijai, lai tikai kādu daļu "aizfurķītu" tālāk uz Savienības nomalēm. Krieviski marokāņi šeit iemācīsies, jo viņi tomēr redzēs, kur ir nonākuši- lielajos Rīgas, Daugavpils, varbūt arī Liepājas mikrorajonos pārsvarā mitinās slāvi un apkārt skan krievu mēle, viņi piešausies tai, lai varētu labāk iejusties vietējā sabiedrībā, jo līdz ar to viņi varēs arī saprasties ar vairumu latviešu.
MJooun, nu necienam vai ne īpaši cienam sevi, bet reāli uztveram, kā tas varētu attīstīties, jo mums jau pietiek problēmu ar desmitiem gadu ilgušo imigrantu no Austrumiem ieplūšanas. Pēc pavēles jau cienīt nesāks un vienreiz vadzim jālūzt !

Lucy (2015-06-08 09:18)    1 Jā būs,arī pēc 500-1000 gadiem būs-būt Latviešiem,esmu pārliecināta.

av2 (2015-06-08 09:29)    3 buuss, bet taas buus siikums par ko domaat....

dogville (2015-06-08 10:23)    3 Maza,nenoviidiiga,kashkjiiga tautinja,kaa nezaale-neizniiks!

boony (2015-06-08 11:07)    3 Nu gan , čali, tu esi pārlasījies kremļa melu propogandu . Pirms pieciem gadiem mūs biedināja ar ķīniešu masveida invāziju. Vai tā notiek? Tagad ir spēki, kas biedina un tracina tautu ar āfrikāņu invāziju. Kamēr Latvija būs viena no nabadzīgākajām ES valstīm, te sveštautiešu masveida invāzijas nebūs, ko gan viņi te darīs ja vien 500 km no mums ir dāsni pabalsti un haļavas dzīve. Bet šodienas latviešu izaicinājums - ir kļūt par turīgu tautu ar saimnieka domāšanu savā zemē

edding (2015-06-08 11:25)  1   Samila, nav gan piliens upē, jo tās tautas vairojas ar gaismas ātrumu. Tev ka juristei būtu jāzina, ka ir tāds jēdziens- ģimenes apvienošanās un vel citas nianses.
Vienīgais, kas mūsu tautu var glābt, ir alkatīgie biznesmeņi. Viņi maksā tik zemas algas, ka par tādu pat nēģeris negribēs strādāt. Tad ir cerības, ka līdz ar latviešiem izbrauks no valsts arī āfrikāņi, toties vietā sabrauks no plašās krievzemes, kur 100 eiro alga skaitās diezgan laba un kuriem pārāk grūtas galvas, lai iemācītos kādu svešvalodu, bez kuras citur, izņemot Latviju dzīvot vairs nevar. Protams tiem, kuri dzīvo >500 km uz Austrumiem.

mieru_tikai_mieru (2015-06-08 12:05)  1 1 Latvietību nenodrošinās kaut kāds uber milzīgs bērnu skaits, bet gan - kultūra ģimenē. Arī viens bērns ir pietiekošs ieguldījums tautas nākotnē, ja vien tas ir krietns, godīgs un labsirdīgs cilvēks.

dogville (2015-06-08 12:14)  4 1 Viens beerns var izaugt tikai par egoistu.

fandango7 (2015-06-08 15:11)      gobi tuksnesis.....vienaga vieta kur labataji var izdzivot

neiet (2015-06-08 16:27)    2 Jūs paši sevi "nograuzīsiet"

planerdelta (2015-06-08 18:36)    1 Kaa nosaukums "latvietis", noteikti buus, 100 gadi jau nav daudz. Peec 300 gan vairs nebuus.
Kaadi buus latvieshi Latvijaa peec 100 gadiem: noteikti lielaakaa dalja buus jauktaam asiniim (kas pozitiivi, shoreiz taas nebuus masveidaa ar krievu piejaukumu,kas jau dod ceriibas).Izskata zinjaa, logjiski atshkjirsies no latvieshiem shodien. Runaas vairaak nekaa 2 valodaas, jo dziive piespiediis.
Man buutu citaadas dabas jautaajums: cik latvieshi (procentuaali) dziivos Latvijaa? Domaju,ka shis procents buus sameera zems.

Closing_Time (2015-06-08 20:00)    1 gan jau ka paliks daži, uzstāsies Rīgas Cirkū ar programmu vietējiem iedzīvotājiem : kīniešiem, krieviem, vāciešiem : " Latvju bāleliņu dancings". Vai izmirs, kā lepnie līvi. Vairoties ta nejēdz, tikai kniebties.

jozolsen (2015-06-08 20:19)      Palasi par lībiešu vēsturi..Ir ar ko salīdzināt...Vēl jau var palasīt Prūšu vēsturi..Neka jauna..
Manai vecmāmiņai bija 5 bērni...No kuriem 3 bija pa 2 bērniem un 2 pa vienam bērnam..Pagājušā gadsimta tendences

limonija (2015-06-08 21:09)      Kaut kā diezgan vienaldzīgi - kas pēc 100 gadiem būs...:) Varētu padomāt, ka šodien kāds baigi skumst par izmirušajiem prūšiem, kuršiem, zemgaļiem, līviem, - iedams savās ikdienas gaitās(pieraud pāris nēzdogus ik dienas):D

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu