Vai beidzot ir pienācis laiks Universālam Pamatienākumam (UBI)?

Šajā brīdī Trampam būs preses konference, zināms, ka 1 triljona stimulu pakā būs arī pustriljonu (500.000.000.000$) vērti tieši maksājumi amerikāņiem, kaut kas līdzīgs universālam pamatienākumam.

Mans jautājums ir - vai sabiedrība beidzot ir gatava universālam pamatienākumam. Un jaunam sociālam kontraktam, kas sevī ietver:
- Valsts maksā universālo pamatienākumu;
- Biznesi ir ētiski
- Tiek finansēta zinātne, kas attīsta robotus, mākslīgo intelektu un maksimāli ievieš automatizāciju. Cilvēki no tā necieš, jo ir pieejams gan universālais pamatienākums, gan arī iespējas izglītoties un konkurēt par darbavietām, kuras vēl nav automatizētas.

Tās ir iespējas visiem un nav nekādas latiņas tiem, kas grib vairāk - tiem ir visas iespējas strādāt, konkurēt utt.

Ko sakāt pat to?

Lūdzu atbildēt tikai LV un ES pilsoņus - tos ļaudis, kuriem ir tiesības referendumos balsot par šādiem likumiem un kuriem ir tiesības referendumos ierosināt šādus likumus.

nazis  4 2 Skatoties, kas tagad notiek un kāda attieksme ir pret no ārzemēm atbraukušajiem tautiešiem, es teiktu, ka Latvijā sabiedrība nav gatava - "эти мудаки не проголосует" (Gorbačovs par PSRS augstāko padomi, kad bija jālemj par Baltijas neatkarību).
Ir jāizaug veselai paaudzei, lai to pieņemtu. Pašlaik ir labas iestrādes, ja bērnu pabalstus pēc pilngadības atstātu, pēc tam vēl paaugstinātu, un pamazām ... Uz Trampa idejām var paļauties tik pat, cik uz ledus gabalu karstā ūdenī. Kādreiz tas būs tikai normāli.
2020-03-18 18:34

Drole      Naivais, tas ir plaaksteris, lai neuzvirmotu panika... US saak agresiivu testeeshanu ar jaunu metodi un turpmaakajaas dienaas paraadiisies dramatiski cipari.

https://youtu.be/Lg21s8INQXM
2020-03-18 18:50

anis  2 2 Komunisma ideju iespējamības izgāšanos nesen pārdzīvojām. No kā tad finansēs-vergu laiki tā kā beigušies-vismaz oficiāli. Bet ar labu-neviens neļausies... Var jau sapņot,bet vismaz puslīdz reāli! 2020-03-18 19:32

neko  2 6 "Valsts maksā universālo pamatienākumu" - valsts neko nemaksā, tikai pārdala citu nodokļu maksātāju samaksāto.
Nekad neesmu gribējis dzīvot sociālismā. Kā vienreizējs pasākums krīzes apstākļos - lai nu būtu, bet ja ikdienā, tad no tādas valsts jāmūk kamēr var.
2020-03-18 19:40

AbrEgle    2 Mēs sakām, ka no katra pēc spējām un katram par padarīto koncepts jau ir pārbaudīts praksē. Rezultāti nebija iepriecinoši.

Vai godātais jautājuma autors nav domājis par iespēju pārorientēt savu visumā apbrīnojamo potenciālu kāda ētiska biznesa virzienā? Tā būtu lieliska iespēja pašam ar piemēru nodemonstrēt kā šī izcilā sistēma darbojas praksē. Nekas netraucē nofinansēt pāris nelielas robotu rūpnīcas un pusduci mākslīgo intelektu.
2020-03-18 19:57

AbrEgle  1 6 Godātais. Pētījumi ir neapšaubāmi noderīga lieta, tomēr sareizinot jums personiski nenozīmīgos 200 eur ar 12 mēn un kaut vai 1,5 milj. iedzīvotāju mēs iegūstam nieka 3,6 miljardus eur gadā, kurus ētiskajam biznesam būtu jānovirza šīs progresīvās idejas realizācijai, papildus citām izmaksām. Turpmākai priekšlikuma detalizācijai rosinu papētīt arī LR valsts budžetu un īpašī tā ieņēmumu pozīcijas. Kopumā domāju, ka tautsaimniecība daudz vairāk iegūtu, ja enerģija, kura tiek veltīta šis viennozīmigi tālredzīgās domas attīstīšanai tiktu novirzīta kādam necilam fiziskam darbam. 2020-03-18 20:17

klaidone  2 4 Murgainas idejas, kas pilnībā atrautas no reālās dzīves un nekad nekļūs par realitāti. Par laimi. 2020-03-18 20:28

fargo  2 9 tātad, cilvēkiem šai utopijā tiks dota haļava, lai varētu nedarīt neko. un tomēr, pretēji visas cilvēces pieredzei un katra personiskai pieredzei, šāda laiskuma un slinkuma stimulēšana brīnumainā kārtā radīs nevis degradāciju un sēdēšanu pie valsts apmaksātiem televizoriem un datorspēlēm, bet! pie "cilvēkspēju izaugsmes".

tālāk. ja ´visiem´ izdala 1000 vienību jebkādas naudas, tad nekavējoties nostrādā inflācija un šī konkrētā valūta momentā zaudēs šīs 1000 vienības no savas pirktspējas. rezultāts? pēc neilga laika vajadzēs jau izdalīt 2000 naudas vienību, bet devalvācijas likums nostrādās atkal, bet šoreiz jau šī valūta zaudēs 2000 nosacīto vienību no savas pirktspējas. un haļavščiks, cik nabags bija, tik paliks. vienīgā iespēja ir dalīt iepirkuma talonus, kas vienalga ietekmetu devalvāciju, bet ne tik krasi.

labi, bet kas notiek ar darba tirgu, kurā jau tā trūkst strādājošo visās nozarēs rietumos? notiek vēl viena katastrofa, bez hiperinflācijas, nav arī darbaspēka. ko darīt? ir jāimportē vēl vairāk superzema intelekta indivīdi no tuvajiem austrumiem vai āfrikas.

un tam ir vēl citi aspekti, ko pat negribas visus muļļāt.

visneticamākais priekš manis ir tas, ka katrā paaudzē kaut kādā mistiskā veidā dzims un parādas šie idioti ar relatīvi augstu iq, kuri tomēr nespēj un nespēj aptvert viselementārās cilvēku sabiedrības eksistences likumsakarības, sapņojot par savu kārtējo utopiju.

ar ko tas beidzas? katru reizi? asinīm. daudz, daudz asinīm. jo nekas no šīm idejām nav dzīvotspējīgs un ja tās implementē, sekas ir ļoti smagas un vienmēr nonāk līdz totalitārismam.
2020-03-18 20:42

AivarsN  3 4 Nav jau nekāds noslēpums, ka puse budžeta katru gadu tiek nozagts. Būtu tikai normāli, ja to sadalītu uz galviņām, neļaujot pievākt bandītiem. Tikai kas viņus apturēs? Drīzāk viņi vēl vairāk liks maksāt par ,,jumtu", uzliekot kādu jaunu nodokli, vai paaugstinot jau esošos. 2020-03-18 20:42

Drole  2 3 Publikai vajag samesties un nopirkt shitiem slaistiem vientulju salu, kur tie varees netrauceeti meegjinaat iistenot savas sarkani rozhainaas teorijas.

P.S. parasti taas beidzas ar zaabakshnjoreem un zhurkaam eedienkartee

https://youtu.be/7dAmroKyzGY
2020-03-18 23:30

av2    5 probleema ir taa, ka apmeeram puse sabiedriibas, ja buutu iespeeja, pat i nedomaatu ko lietderiigu straadaat. No 10 bomzziem, kad vinniem piedaavaa darbu, labi, ka viens piekritiis ko dariit, lai nopelniitu ar dabu ..reaalu darbu, jo pastiept luudzosso roku ir tik viegli, un lloti ienesiigi. 2020-03-19 02:57

AbrEgle    3 Lieliska ideja par salu! Pēc gadiem 20 mēs brauktu kā tūristi uz Utopiju un varētu apbrīnot tās mākslīgā intelekta vadītās robotu rūpnīcas. Ko tik cilvēki nezidomā aiz gara laika, būtu labāk hokeju vai spēlējuši. Medicīna uz salas arī nebūs nepieciešama - ar gara spēku visu izārstēs, tas ir vēl kādi +10% no IKP ko novirzīt robotiem. 2020-03-19 08:27

Skorbulsnak  1 1 Tas nav viss universal, bet beznosacījumu pamatienākums un shii ideja cirkulee jau vismaz 50 gadus...protams, tas ir viens no iespeejamiem naakotnes modeljiem.. 2020-03-19 08:30

Jason  1 3 Tā kā to pasniedz autors, tas jau būtu kaut kāds komunisms. Kā rāda pieredze, tas nestrādā. 2020-03-19 08:31

AivarsN  2 5 Tik ļauni nav. Cilvēki patiesi laimīgi ir tikai tad, ja var strādāt tīkamu, radošu darbu, radot vērtības sev un visai sabiedrībai. Diemžēl, pastāvošajā iekārtā tas izdodas tikai pavisam nelielai daļai. Vairums ir spiesti vergot kāda cita, vai nelielas ļaužu grupas labā, strādājot netīkamu darbu, nespējot pašrealizēties un nodarot ļaunumu savai veselībai. Šīs sistēmas mērķis ir atraut cilvēkus no dabas, sadzīt pilsētās, lai viņi visu būtu spiesti pirkt par neadekvāti augstu samaksu, bet naudas pelnīšanai, atdotu visu savu laiku un spēkus. Kapitālisma neatņemama sastāvdaļa ir bezdarbs, jo bailes pazaudēt to pašu pieticīgo ienākumu, piespiež turpināt vergot nekurnējot. Garantēts ienākums likvidētu bailes par rītdienu. Katrs tad varētu droši meklēt savām spējām un interesēm atbilstošu nodarbošanos, vai pieprasīt darba devējiem nodrošināt vismaz cilvēka cienīgus darba apstākļus un atbilstošu samaksu.
Tikai mūsu kolonijā, kaut ko tādu ieviesīs pēdējām kārtām.
2020-03-19 08:53

Drole    2 Simptomaatiski, ka komunistu andriitis no visas Trampa "The China Virus" runas bija speejiigs uztvert tikai epizodi par chekiem "na haljavu".

https://www.nationalreview.com/2020/03/joe-biden-is-chinas-choice-for-president/
https://listen.warroom.org/e/ep-53-pandemic-the-ccp-are-gangsters/
2020-03-19 08:56

AbrEgle    1 Man pilnai laimei vēl bez darba vajag regulāru seksu, citādi palieku nemierīgs un nevaru pastrādāt, kā ar to? Tramps vai sociālliberāļi varēs palīdzēt? 2020-03-19 08:57

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu