Pārvietošanās svētku laikā.

Izlasīju ASV pētnieku prognozi par Covid-19 izplatību Latvijā. Cerams, ka notiks pēc labākā scenāriju. Tā kā Rīgā un Jūrmalā vislielākais saslimušo skaits. Vai būtu pareizāk ieviest šajās pilsētās stigrākus pārvietošanās ierobežojumus? Vismaz pa svētkiem apgrūtinošāku iebraukšanu un izbraukšanu.

Chris1986  2 3 Nu, pēc tā paša matemātiskā modeļa aprēķiniem, uz ko atsaucās arī Merkele, ka Vācijā būs 75% saslimošo no 70 miljoniem iedzīvotāju - Vācijā mirušajiem bija jābūt vairāk kā viņi zaudēja 2. pasaules karā 2020-04-09 15:11

Izvele  3 7 Sīkā, kas tie pa suņa murgiem? Varbūt arī mājas durvis daudzstāvenēs vienkārši aizslēgt? Tas būtu tikpat labs ieteikums. 2020-04-09 15:22

dabasmiilis  9 6 Nav jāklausās asv pētnieku vārdos , tieši tā pat kā asv ģenerāļu sacītajā , tie aiz gara laika pīlītes pūš , kaut kāda jau strādāšanas imitācija jāveic ,lai saņemtu atalgojumu.

Nav jālaiž visādi inficēti nato darboņi valstī un jāierobežo vietējo klaidoņu klaiņošana , tad nebūs jāskaita inficētie un mirušie.

Rīgai sen jau bija jābūt aizklapētai ciet ,nebūtu tūristi izvazājuši pa visu valsti.
2020-04-09 15:33

fargo  7 14 nav karantīnas, viss ir par vēlu. es biju par karantīnu, bet reālu. šitas, kas notiek, ir bezjēdzīga butaforija un kaut kāds sasulojies sviests. es tagad nevaru ar ričukiem braukt ar sievu un kinderu, tāpēc ka... karantīna? bet... bet mēs vienalga visi kopā visu laiku, plus vēl vecvecāki. tad, kāda vispār jēga? ja puse mazpilsētas vienalga vibrē apkart katru dienu no plkst. 6.30 līdz 21.00+? tolks kāds?
karantīna ir karantīna, šī ir bezjēdzība. es vairs nepakļaušos nekādām muļķībām, lai mani liek cietumā. tas tagad ir principa jautājums. es veikalā esmu ar 20-40 cilvēkiem, bet izejot no veikala man ir karantīna?
saproti, ir saprātīgi ierobežojumi un ir tizli, bezjēdzīgi, idiotiski un tupi noteikumi, no kuriem jēgas ir apaļa, rozā, spalvaina nulle.
kad visi, kas pabijuši infekcijas perēkļos ir veiksmīgi atbraukuši atpakaļ, kā mūsu mazpilsētā, tagad aizrauti uz valsts infektoloģijas centriem, pēc tam, kad nedēļu majačījuši apkārt pa pilsētiņu, tagad... karantinēt kaut ko? ja mēs neesam slimi, tad imūni vai vismaz pietiekami rezistenti.
2020-04-09 16:04

anis  2 6 Vispareizāk būtu pašiem saprast/prasties... Ja aitas barā nesas vienā virzienā,tad līdz tikai nošaušana! Nebūsim aitas un darīsimies ar apdomu.
Suņa murgos varēs priecāties,kad drudzī tie pienāks...
Valdība mēģina izdot rīkojumus apelējot pie iedzīvotāju veselā saprāta-kad izmantos drakoniskus mērus,tad būs ar"pipku" par nepaklausību!
2020-04-09 16:04

Epifanija  8 3 Mazās bodītes vajadzēja aizstellēt ciet, ne lielos tirdzniecības centrus, kuros ir vieglāk izvērtēt 2m attālumu vienam no otra un atstāt to uz katra paša sirdsapziņas, ne mazās, kur viens otram kārtējo reizi atkal kukuragā un davai satiksmi regulē, domādami, ka ejot uz mazākām bodītēm tur neviena nebūs - ha! 2020-04-09 16:23

Letija  11 6 Domāju, ka ierobežojumiem jābūt stingrākiem, kaitina šitie visi repatriācijas reisi, kas bija un būs.
Jā, ļoti, ļoti žēl, ka nepaturēja apsargātā karantīnā visus atbraucējus.
Varētu būt daudz lielāka policijas kontrole, sodi - reāli piemēroti lieli sodi.
Visi tie jaunieši, kas pulcējas baros - viņi taču ir ieraugāmi uz ielas diezgan labi - ziņot par tādiem un nekādus brīdinājumus, bet lai reāli izjūt sekas.
Principā būtu labas iespējas iegrožot visu, ņemot vērā, ka latviešu raksturs ir visai noslēgts.
Ar bažām tiešām ir jāgaida šīs svētku dienas!
Varētu atvērties valdībai beidzot acis plašāk un ierobežojumus noteikt plašāk!!!
2020-04-09 16:31

rokons    8 Sargies pats, tad dievs tevi sargās..........arī no vīrusiem, iespējams. 2020-04-09 16:31

CoCoSan  4 7 Nez uz kurieni ir tik liela vajadzība pārvietoties Svētkos, ja pat baznīcas slēgtas 2020-04-09 16:50

Letija  6 7 Jāsāk izmantot pārtikas piegādi uz māju - atkritīs vismaz infekciozie veikali.
Tie, kas mediķi - nedrīkst pavirši izturēties pret visa veida aizsargtērpiem, respiratoriem.
Diezgan daudz var darīt paši - aizmirst par sabiedrisko transportu, veikaliem, 2 m nav nemaz slikta prasība, tas nozīmē, nečupoties, nesvinēt.
Un kāpēc ir jānesas brīvdienās uz kaut kādiem tūristu objektiem!
Jums Latvija par mazu jeb pārapdzīvota? Meži, pļavas, tak miljons vietu, kur aizbraukt!
2020-04-09 16:53

riebekle  5 10 Vakar biju darbā Rīgā, pēc darba aizdevos pie kolēģes ciemos, iepriekš to, protams, saskaņojot ar viņu. Abas iesmējām par to, ka principā viņa varētu nemaz mani iekšā nelaist un izsaukt policiju, jo ciemošanās taču nav atļauta. :D
Par karantīnu man līdzīgs viedoklis kā fargo - par vēlu karantinēt, tagad atliek vien lēnām un pakāpeniski visiem izslimot.
2020-04-09 16:55

janisb    1 Nesen beidzās MK sēde, nekādi papildus pārvietošanās ierobežojumi netika pieņemti. Attiecīgi nebraukt, netikties šobrīd ir tikai rekomendāciju līmenī ja nav jāsēd (paš)karantīnā. 2020-04-09 16:57

Luusila  6 8 Repatriācija- ok, lai būtu. Kāpēc nevarēja visus atbraucējus salikt tukšajās viesnīcās, bet pa vienam, lai neduras ar nažiem kā leiši? Par izmitināšanu lai maksā valsts, pabalstot viesnīcniekus (tam tak esot naudiņa izdalīta), un ēdināšanu 3x dienā arī lai maksā valsts, pabalstot ēdināšanas biznesu. Kāpēc nevarēja?
Tālāk. Kam vīruss, tam dod slimības lapu. Kontaktpersonām jāsēž mājās, ir vai nav vīruss, bet slimības lapu nedod. Kā attaisnot darba kavējumu, ja nu darba devējs izdomā atbrīvoties no darbinieka (ņemot vērā samazinājušos ražošanas apjomus, piemēram),un izmantot kā pamatu neattaisnotus darba kavējumus? Fakts, ka valdība aicinājusi tik fufukaka nerīkoties, taču negarantē, ka tā nenotiks.
Vēl tālāk. Ārstiem aizliegts pieņemt pacientus, ja šie ikurāt nav ar dzīvību apdraudošām vainām. Klapējam ciet slimnīcas, doktorātus, privātprakses. Ko iesāks pēc tam ar tiem, kas neārstēti iedzīvosies hroniskās vainās? Viņķele attaisnosies, bet tas faktiski ir noziegums pret cilvēci.
Un tad šie krīzes pabalsti. Nupat jau soctīklos varēja lasīt kādas kafejnīcas darbinieces izmisuma brēcienu, ka viņai izmaksāti ...18 eiro. Būs interesanti vēlāk palasīt, kurš un vai vispār ir ko jēdzīgu atbalstam saņēmis. Un nevajag te demagoģiju, ka paši vainīgi, ja nav krietns zutenis zem matrača pabāzts. Ja mērķis ir iznīcināt zemāko slāni, tad vienkāršāk ir pielikt pie sienas, nekā badināt un neārstēt. Tikai nezin, kas būs tie, kas darīs tos neprestižos darbus pēc tam...
2020-04-09 17:41

Rando1974  5 1 neprestižos darbus pēc tam..darīsi tu, jo citu nebūs, kas tos dara. 2020-04-09 17:58

Ilita  9 4 Normāli, ka pamazām aizliedz ambulatoros pacientus!
Domāju, ka ārsti jau nu būtu jāsaudzē (akūtos gadījumus taču pieņem!)!
Hroniskas vainas nerodas vienā dienā, ne arī mēnesī.

P.S. Uzkrājums dažu mēnešalgu apmērā jau nu tā kā nebūtu jāuzskata par kaut ko neiespējamu un utopisku.
2020-04-09 18:16

neko    16 Karantīnas mērķis nav izskaust slimību, tas nav iespējams un tāda iespēja pazuda jau decembra beigās/janvārī kad nezināms saslimušo skaits izklīda pa pasauli bez kādām iespējam viņus identificēt. Identificē tikai smagos gadījumos. Visa tā oficiālā statistika; tik slimo, tik mirušo ir vienkārši veselības sistēmas noslodzes rādītājs, kam nav nekāda skara reālo slimnieku skaitu konkrētās valstīs. Vācieši runā par ~80% gadījumu bez simptomiem, kas nav apzināti, citi saka tādu nav vairāk par 50%. Lietas būtu tas nemaina - neviens nezin cik tieši viņu ir bet skaidrs ka ļoti daudz un nu jau ir visur.
Visu šo pasākumu mērķis ir izslimot pamazām, kontrolēti un nepārslogojot slimnīcas ar smagajiem gadījumiem. LV šis mērķis ir sasniegts un situācija tuva ideālai - masveida smago gadījumu, kam vajag mediķu palīdzību, pieauguma nav.

Neko vairāk LV šinī situācijā jau sākotnēji izdarīt nebija iespējams. Es teiktu ka pārspīlē ar ierobežojumiem, jo veselības sistēmas kapacitāte ir lielāka, bet ekonomiskās sekas tam visam jau ir un būs vēl smagākas.
Vislielāko putru ir ievārījuši politiķi nespējot saņemties un tieša tekstā pateikt netīkamo ziņu, ka izslimot nāksies un tas vis ir tikai tāpēc, lai process notiktu kontrolēti. Neviens ārsts nekad nav solījis ka vīrusu izdosies izskaut - tas jau sen nav iespējams. Mērķis ir viņu kontrolēt.
2020-04-09 18:40

Jurij__1962    7 fargo, uz 99% viss šis ir balstīts uz cilvēku apzinīgumu, nav tik daudz policijas lai kontrolēt mūs visus, nesaslimi, paldies dievam, bet mūs prāsa samazināt kontaktus līdz iespējamam minimumam, vajag paciet - es ticu tam ko teic mediķi 2020-04-09 19:06

MrJones  10 12 Kam! ..veel jaanotiek, lai beidzot atveertos acis,,.....?? NAV Covida..........nav.....! Par visu shito h*rnju veel var diskuteet,,.kas, kam tas ir izdeviigi,,..kaadaa sakaraa..un kur novediis,....bet juus ne par to iespringstat!
Labi. Nav jaatic,....konspiraacijaam,,...vai nepietiek ar to, kas ikdienaa notiek apkaart..? Paveero,,...paanalizee,...savelc paraleeles,,....it sevishkji, tepat fakti sejaa!!
Visi bljin staigaa stresaini,,...j*banie 2 metri,,....Fargo pareizi saka, nekaadi 2m tur neko neizskjir!! Speeleejot liidzi shito Cirku, mees atbalstam genociidu!
Tas atgaadina anekdoti,,...
Divas govis aplokaa sarunaajas, viena otrai saka,,..
cho ta saimnieks baigi barot saacis,...
nevediis uz nokaushanu..?
Otraa,,....nee neee,,...es konspiraacijaam neticu!!
.......
Kur vispaar paliek cilveeku pashcienja...?
Tos pashus,,.no aarvalstiim, kas atgriezhas,,..nodirst, stuchiit....?.....Ooooo jaaaa....covid-19.....covid-19.....99% zinjaas....?! Veel massu mediji pieprasa 1.6 miljonu kompensaaciju,,......tas ir piiiiiiiiiizdzec vnk.,
.........
Tfu.
2020-04-09 19:25

Julianna  6 8 Neko. -- nespējot saņemties un tiešā tekstā pateikt nepatīkamo ziņu-- kaput kapitalismam. Tad lūk, šādā mērkaķu mazošanās veidā un atdalot pa 2 metri un baidot ar tjurmu risina ekonomikas sabrukšanu. savā ziņā tas ir planētas generālmēģinājums. varam gatavoties, nāks vēl trakāki kovidi. šis tāds slabaciņš. slikti pļauj. it īpaši bijušos komunismā dzīvojošos. Patika palasīt Fargo, Riebekles viedokļus. Pilnīgi piekrītu, ka vīrusu nekad neizskauss.Gripai vakcīnu izdomāja 50 gados aizgājušā gadsimta,tad ko te 70 gadus potē, kā pļāvis, tā pļauj. Cilvēkus muļķo, ka būs vakcīna. nu kādam tas varbūt psiholoģiski palīdzēs. 2020-04-09 19:32

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu