Reliģija

Reliģija - jautājumi un diskusijas

Reliģija ir vai nav tumsonība? (42)
Kā gan var būt dievticīgs cilvēks ,ja viņš ikdienā pārkāpj bauslību. Ja pašas ticības pamatā ir ielikts grēks-"Tev nebūs kārot!" Vai kristiešu propoganda nav tā ,kura popularizē melus un ir pilna ar pretrunām? ...
Johaidi kaut ko jauc! Visi zina, ka Ādamam bij´septiņ´ dēli! Kaut kam jau mēs visi ticam Dievam, velnam, naudai, īstai mīlestībai vai Pitagora teorēmai un katram ir kāds pamatojums tam kāpēc viņš tic. Atliek vien izvēlēties ko savu un ticēt tam. Kamēr tu vnk tici, visi liks tevi mierā, bet ja sāksi kā Torpēdis te kaukt pēc Padomijas, tad nāksies sastapties arī ar citādiem viedokļiem. Dievam ar reliğiju nav sakara. Tās ir pretējas lietas - intelekts un tumsonība. Reliģija ir cilvēku šizofrēnijas produkts, svēto rakstu improvizēšana pa savam un zaimošana. Es nedraudu, kas es vispār lai draudētu vnk informēju, ka cilvēkiem mēdz būt katram sava patiesība un viņi katrs to aizstāv pa savam. Bet tevi, autor, konkrēti es vnk nesaprotu. Tad vienā teikumā tu apgalvo, cik tumsonīgi ir ticēt bībeles pretrunīgajiem faktiem, bet jau otrā sajūsminies par Stankēviča runu. Tad runā kaut kādu bezsakaru par čiuļiem domādams čangaļus. Tu man atgādini to Godzemes ķoniņieni, kura sodus gribēja maksāt koka sprungulīšos un runāja, ka tā esot šizofrēnija, lai gan kaut kādu pamatojumu tajā visā varēja saskatīt. Uz zemes ir ļoti daudz ticību un reliģiju, to novirzienu, turklāt tās arī attīstās un mainās. Tās apvieno cilvēku uzvedības modeļus, vairāk vai mazāk izskaidro, ko drīkst un ko nedrīkst....Starp šīm mācībām ir ļoti daudz pretrunu, piemēram, izveidojās Lutera sekotāji. Mērķis visām reliģijām ir virzīt cilvēkus attīstības virzienā, jeb nenoiet no ceļa. Diemžēl, radīja arī ticības karus un vēl arvien izraisa karus. Muļķīgi ir šie strīdi, patiesība ir tajā, kas kopīgs visām šīm mācībām, pārējais tikai rada nevajadzīgus strīdus. ··· Reliģija: Reliģija ir vai nav tumsonība? lasīt visu diskusiju (42 atbildes) –»
Ticība Dievam! (48)
Kā latvieshi tic Dievam: Ejot regulāri bazniicaa? Lasot un paarlasot Bibeli un zinot to burtiski "no galvas"? Dievs ir visur, taapec lugshanas un sarunas ar Dievu var būt jebkur? Par īstu lauliibu atziistot tikai lauliibu, kura ...
Bībeles zināšana no galvas nenozīmē ticību Dievam.Arī Oļiņiete bez Dieva vārda dienu nesāka....:D Cik latviešu - tik variantu. Nav tādas latviešu ticēšanas prakses. Katrs pie atziņām nonāk pats. Lasot, izzinot, piedzīvojot, jūtot... Varbūt ir daļa cilvēku, kas uzskata, ka tieši viņi tic vispareizāk. Bet tādi "pareizie" ir visapkārt arī citās jomās. manam skolotājam reiz jautāja, vai viņš bieži iet uz baznīcu. Man ļoti iepatikās viņa atbilde, jo es labprāt gribētu teikt, ka tā ir mana. Viņš teica: "savu baznīcu es nēsāju līdz." Tieši tāpat ir ar Dievu. īstais ir tas, kuru mēs nēsājam sev ikdienā līdz, nevis tas, kuru publiski atceramies kaut kādās konkrētās dienās. Ticu, bet neveelos jebkaadas bazniicas starpnieciibu vai Biibeles maaciibas. Tikai es un Dievs vai Visums vai Peerkonjteevs vai kaa nu kursh to apziimee, tikai tad, kad es to gribu ... un ja vispaar gribu. Savos komentāros Limonijai tu jau pats atbildēji uz jautājumu par kristīgo tradīciju LV... tādas nav. Tāpēc tik viegli arī varēji nomainīt luterānismu pret katolicismu, jo patiesībā jau nepiederi nevienai šim tradīcijām. Un šī paša iemesla pēc sieva nez vai būtu pārgājusi luterānismā, jo viņai (domājams, kā vairumam itāļu) tā ir tradīcija. Nu ja ne viņai pašai, tad ģimenei noteikti.

Lussilla: "romieši sākumā kristiešus spīvi apkaroja."
Nu tas tā vienmēr notiek rodoties kam jaunam.
Pamatos protams ir jūdaisms. Kas Romā transformējās kristietībā, bet Tuvajos austrumos Islamā. Un tieši tāpēc kristietība un islams tik ļoti konfliktē; ka savos pamatos tās ir ļoti līdzīgas reliģijas.
Starp reliģijām (un ari visās citās sfērās), kam nav neka kopīga nav ari (interešu) konflikta.
··· Reliģija: Ticība Dievam! lasīt visu diskusiju (48 atbildes) –»
.. ateisti, kas tic, ka dieva nav, un neticīgie, kas netic pat tam .. :D (9)
Šodien netā var lasīt šādu ziņu: "Lai gan lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata sevi par kristiešiem, tajā pašā laikā esam astotajā vietā to valstu starpā, kur ir lielākais iedzīvotāju skaits, kas nesaista sevi ar ...
Ņemot vērā, ka (sen)latviešiem un igauņiem šo reliģiju uzspieda 12.-13.gs. krusta karos (jā, jā - tie bija tādi paši krusta kari kā Palestīnā), tad nekāds brīnums nav.... Garlībs Merķelis, rakstot par latviešiem 18.gs. beigās (nieka 215 gadi pagājuši), atzīmē, ka latvieši slepus joprojām piekopj savus senos rituālus, pat mirušos glabā mežos, nevis baznīcas kapsētās... Raksturīgi, ka baznīcai šeit pat nācās lielākajiem kristīgajiem svētkiem pieņemt latvisko saulgriežu nosaukumus - Ziemassvētki un Lieldienas. Tikai ar šādām viltībiņām komplektā ar sodiem (pēršana, sieksta) šos pagānus varēja piedabūt svinēt viņiem nesaprotamo mazā žīdēna dzimšamas dienu un jau pieugušā jūdaistu sludinātāja nāvi un augšāmcelšnos....
Arī čehiem katolicisms bija virskungu (vāciešu un austriešu) reliģija, tāpēc laikam neiedzīvojās, lai arī Čehijā ir liels daudzums patiesi skaistu baznīcu.... izlikās, ka tic - ne velti Jaroslavs Hašeks austriešu ierēdņa tēla mutē ieliek vārdus:"Das ganze Tschechische Volk ist eine Simulantenbande"! :D :D :D
Vobšem, sanāk, ka Torpedo no Baltijas ir vissaprātīgākais cilvēks pasaulē, kas vismazāk pakļaujas dažādu brīnumu solītājiem, bet drosmīgi skatās skarbajai realitātei tieši acēs... ;) Ja tu netici dievam, tad tu noteikti ticēsi kādam citam sūdam, to pat nenojaušot - piemēram absurdām viltus "liberālisma" idejām... Tad ir jautājums - kas ir labāks? Latvieši savas zināšanās par dievu,dievībām ,par dabu ,par procesiem dabā un cilvēku dzīvēs bija daudz tuvāki Dievam nekā kristietība un citas reliģijas.
To arī tautas dziesmas un dainas parāda
domaaju, ka pts svariigaakais ir lai cilveeks speetu atsskkirt labo, no llaunaa. Un visas ticiibas, kas piesauc kaadus tur savus sveetos ir....taads siikums , ka pat runaat nav veerts. Un ja veel nnem veeraa, ka deell VISAAM ticiibaam ir tik daudz miljonu cilveeku izniicinaats, tad labak buutu pakluseejussi.. ··· Reliģija: .. ateisti, kas tic, ka dieva ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Cik ilgi turpināsies reliģiskie kari? (48)
Man jau sāk likties,ka reliģija ir stulbākā lieta,kas mākslīgi radīta uz zemes un kurai akli ticot tiek(un tika kopš pirmsākumiem)slaktēti cilvēki.
Bezcerīga tēma...Ja manis vadītajās vēstures stundās tīņiem gluži labi pieleca, ka krustneši bija vnk laupītāju paveids, kas savu laupītkāri prata smuki pasniegt(un Jēzus Kristus tur galīgi nav pie vainas), tad pieaugušos "pārmācīt", kuriem savulaik ir iedzīts kā ar āmuru, ka krustneši te nāca tikai un vienīgi "kristīt ar uguni un zobenu", nevis sagrābt svešus resursus un teritorijas...Sorry - nav jēgas turpināt. Muslimi arī vienmēr ir karojuši un veidojuši milzīgus kalifātus - gan viduslaikos, gan vēl pēc tam - jaunajos laikos. Starp citu - Eiropa ļoti daudz ieguva Austrumos no viņu zinātniekiem krusta karu laikā- iemācījās garšīgāk gatavot(ar garšvielām), mazgāties ar ziepēm, lietot smaržas, ārstēt brūces utt. Nu šodien kari neko pozitīvu nevar nest, tikai un vienīgi resursu pārdale...Tāda laikam cilvēku daba.
Jozolsen - kļūdies attiecībā uz komunistiem - arī viņiem materiālie labumi vienmēr gauži patikuši un patīk vēl joprojām;) Tikai tāpēc savu sērgu izplatīja, ne jau ideOloģijas kā tādas dēļ...
Cilvēkam ir kaut kam jātic, citādi viņš sāk slaktēt pats sevi.

p.s.
Pēdējo gadsimtu lielākajiem kariem nav nekāda sakara ar reliģiju.
Torpedo - skati manu iepriekšējo komentāru(2015-01-09 20:32) Nu nekaroja kristietības vārdā - tas bija iegansts karošanai, bet cēlonis - laupītkāre.
Par t.s. raganu dedzināšanu viduslaikos - galīgi garām, jo raganu dedzināšana galvenokārt notika JAUNAJOS LAIKOS - 16., 17.gs., kad baznīcai jau vara sāka slīdēt laukā no rokām, tāpēc arī tā ārdījās:) Varaskāre un mantkārība visu karu pamatā, un lieciet vienreiz reliģijai mieru...Jēzus saka - "daudzi nāks un manā vārdā darīs briesmu darbus"...Viņš nav licis nevienam tos darīt.
Bet Tu, jozolsen, mierīgi pieņem islāmu un ievies sev tās četras sievas, ja vari tik daudz uzturēt, jo strādāt viņas nedrīkstēs:D Un zemgaļi cīnījās nevis pret kristietību, bet gan pret iebrucējiem;) Leiši bija gudrāki - pieņēma kristietību paši, un krustneši bija spiesti likt viņus mieŗā(ko viņi gan nedarīja), leišus paglāba savienība ar poļiem.
P.S.Leišu ciltis un leišu valoda - vēsturiski termini, nebrauciet man virsū, ka lietuviešus apvainoju:)
salvis73,

1) Starp nogalināt "reliģijas vārdā" un "sekojot reliģijas Rakstiem/uzstādījumiem" ir ļoti liela atšķirība. Tu nevari spriest par filozofiju vai konceptu no gadījumiem, kur tā tiek izmantota nekorekti (kā iegansts);

2) Vai esi padomājis, cik cilvēku ir nogalināti, cīnoties brīvības, demokrātijas un neatkarības vārdā? Vai tas automātiski šos jēdzienus padara nevērtīgus/nevēlamus?

3) Ja tu reliģiju sauc par "mākslīgi radītu", tad nosauc kaut vienu filozofiju vai domas virzienu, kas tāds nav. Vai zinātni nav radījis cilvēks? Vai ateismu, naturālismu utml. nav radījis cilvēks?

4) Pieņemsim, ka rītdien no Zemes pazudīs visas reliģijas. Tu domā, ka dzīve būs mierīga un rožaina? Palasi Nīči - viņš ir gudrs vīrs, kuram bija ko sacīt par laikmetu, kurā "mēs nogalinājām Dievu".

5) Attiecībā uz tavu piemēru par "Raimi". Ja kāds cits savu Dievu sauc par pareizo, tad, tavuprāt, tas esot murgs, savukārt tava ticība "kaut kam" gan ir pareiza. Tu perfekti izmanto to (savas ticības ekskluzivitāti), ko pats mēģini noliegt.

P.S. Ja kāds to vēl nav pamanījis, tad šis uzbrukums nav jautājums par karikatūrām vai tml. Tas ir jautājums par to, ka viena civilizācija (austrumos) mēģina iznīcināt otru civilizāciju (rietumos). Un šim aspektam konteksts ir daudz plašāks par reliģiskajiem uzskatiem.
Neba nu velti Breivīks pamazām kļūst par norvēģu nacionālo varoni.
Diemžēl.
··· Reliģija: Cik ilgi turpināsies ... lasīt visu diskusiju (48 atbildes) –»
Reliģija un ekonomika? (24)
Vai Jūsuprāt ekonomiskā izaugsme/valsts attīstība (joprojām) IR saistīta ar reliģiju, kas valda attiecīgajā reģionā (mūsdienās)? Spriežot pēc datiem Latvijā tikai 50% cilvēku reliģijai ir nozīmīga - ja procents ...
Protams, ka ir saistīta un arī nozīmīga... :) protams ka ir pozitivi noziimiiga. protams!
labklājība ir tieši saistīta ar racionālo un morālo sabiedrības stāju. vienas vai otras esamība vai trūkums tieši ietekmē ne tikai vispārējo, bet arī personisko labklājību. kamēr šīs vērtības ir augstas, labklājība tiek akumulēta un nodota nākamām paaudzēm, kad šīs vērtības mazinās vai zūd, vērtību uzkrāšana mazinas vai apstājas pavisam un iekpriekš uzkrātās tiek tērētas, lai segtu morālo vērtību krituma efekta radīto materiālo deficītu. mūsdienu ekonomiskā situācija pasaulē ir brīnišķīgs uzskates materiāls.
Viennozīmīgi ! fargo precīzi to definēja. Neredzu nekādu īpašu saistību. Arī "morālās sabiedrības stājas" saistību ar reliģiju ne. ··· Reliģija: Reliģija un ekonomika? lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Kā bērniem stāstīt par Dievu (89)
ja bērns jautā, kā viņam paskaidrot, ko nozīmē jēdzieni "Dievs", "grēks", "paradīze" utt. tad, ja vecāki neapmeklē baznīcu, arī bērnu turp neved un bērns kristīgo mācību skolā neapgūst
Iegādājies Bērnu Bībelīti.....iesācējiem. Manuprāt, vislabāk to izdarīs bērnu svētdienas skoliņā, caur rotaļām stāstiem. "Mani beerni nav kristiiti,bet izaugushi cilveekiem ar pietaati pret citaadi domaajoshajiem."
Labi.
"Beerniem ir arii interesantaakas nodarbiibas par zombeeshanu sveetdienas skolaa."
Pieņemu, ka šī ir tā pietāte pret citādi domājošiem? Saucot atšķirīgu kā tavu audzināšanu par zombēšanu? Ar tādu pašu "pietāti" arī bērni tagad dzīvo?
saki: ir kas, kas vada mūsu ceļus, neatkarīgi no mums + nedari otram,ko nevēlies,lai darītu Tev+ Dievs ir mūsos un mūsu enerģijā/ticībā jebkam:)..ar baznīcu Dievam maz sakara:) Lidz dievam katram pasham janonak! ··· Reliģija: Kā bērniem stāstīt par Dievu lasīt visu diskusiju (89 atbildes) –»
Kādu baznīcu ieteiktu ticīgam cilvēkam ? (73)
Vienā no tēmām tika nonicinātas tradicionālās baznīcas Kādu baznīcu izcēlēties un kāpēc ?
Kristietiiba mums atnesa civilizaaciju, pasargaaja no latvju tautas nodeveeja Nameja un vinja ragavaam ar nocirsto letinju galvaam, deva pirmo Latvijas valsti - Liflandi vai Livoniju. Zeltiites aprakstiitais tik naakamo latvju zemju okupantu propaganda. Baznīca vispār manā skatījumā ir starpnieks starp cilvēku un Dievu.
Izveidota priekš tam, lai palīdzētu valsts varai kontrolēt lielas stulbu cilvēku masas (jo agrīnajos laikos policistu katram nevarēja pielikt, bija vajadzīgs kāds represīvais instruments, ar ko baidīt)
Uzskatu, ka izaugušam (filozofiskā un vēsturiskā ziņā, ne fizioloģiskā) cilvēkam baznīca vispār nav nepieciešama.
Ja jūti vajadzību pēc Dieva - vari "griezties pa taisno", bez starpniekiem.
Bet baznīcas (gandrīz visas) vēstures gaitā sevi ir parādījušas ne no tās labākās puses (krusta karagājieni, inkvizīcija, pedofilijas skandāli, abšaubāmi finansiāli darījumi)
No visām "klasiskajām reliģijām" man vistuvākā ir luterānisms - liberāla, nav agresīva, pieticīga. Neatbalstu katoļus un pareizticīgos, jo šīs baznīcas ir ieslīgušas greznībā, bet "Kristus savu pēdējo kreklu atdeva trūcīgajiem".
Finālā viena frāze, kas man patīk - "Dievs visiem viens, tikai provaideri dažādi"
Vo, vo ... man Aglonā tās pašas emocijas pārņēma ...
No vienas puses - greznība, zelts, dārgas automašīnas, bet kad redzēju vecu sirmu tantiņu, kas knapi varēja paiet, iemetam ziedojumu urnā 10 Ls (kas viņai noteikti nozīmēja to, ka šomēnes viņai būs jāēd plika maize, jo desai vairs nesanāks) - man palika šķērmi :(
Pats esmu kristīts kā luterānis, uz baznīcu aizeju labi, ja reizi pāris gados uz Ziemassvētkiem un patīk tas, ka luterāņu baznīca (vismaz tā, uz kuru es eju) ir maza un pieticīga, da i par mācītāja ienākumiem esmu +/- lietas kursā.
Savukārt viens pazīstams, augsti stāvošs un informēts šīs jomas "speciālists" man privātā sarunā atklāja, ka visas "neformālās reliģijas", jeb tas, ko mēs saucam par "sektām", patiesībā esot foršs bizness - izdomā savu baznīcu, noformē kā "reliģisko organizāciju", sapulcini "lohus", absolūti nekontrolēta finanšu plūsma, VID un citas struktūras praktiski neaiztiek ...
Klasisko kofesiju mācītāji par tādām naudām varot tikai sapņot ...
A viņš tā kā pats nesaprot, kam tic? Iesaki Saeimu tad jau. Man skiet, pofig...ja jau gribi piesleegties...iipashas atskjiriibas nav, kuram tieshi broker kantorim...vai...massu atziitam egregoram...kas pasham skiet tuvaaks? ··· Reliģija: Kādu baznīcu ieteiktu ... lasīt visu diskusiju (73 atbildes) –»
bazniica ir lielaakaa firma pasaulee :( nesperu tur savu kaaju, bet tas nenoziime, ka Dievam neticu Ar Tevi viss būs kārtībā! Diagnoze: Ar vien` progresējošs veselais saprāts! ;)
Ja ir interese - es atlaižu grēkus (lētāk un labāk nekā barznīcās vai pie sektantiem)! Pa atsevišķu samaksu varu sastādīt personiskos 10-20 baušļus!
Cenas adekvātas.
Baznīca ir tikai smali izstrādāts biznesa plāns. Ticībai nevajag vidutājus. Moderna pasaule, nav svētdienās jāiet uz baznīcu, grēkus var izsūdzēt internetā:) nav dziedāts. ··· Reliģija: Ja es neizjūtu vajadzību iet ... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Kam mēs ticam? (34)
Vieni tic kādai no reliģijām, citi tikai zinātniski pamatotiem faktiem, citi medijos paustajām ziņām, citi tam, ka netic nekam, vēl citi - tikai un vienīgi savai pieredzei. Kam jūsuprāt ir vērts ticēt? Vai ticat, ka ...
Es neticu pat sev:)) vakarā roku nolieku zem vaiga,bet no rīta pamostoties.....ta nez kā gadījusies,vecītim uz sāna:))) reliģijas vajadzīgas tikai garīgi vājiem cilvēkiem kā kruķis, lai kkā kultos pa dzīvi. Pašpietiekms cilvēks tic tikai sev Un arī tad ne vienmēr Ticu visam, kas tiek pārliecinoši pierādīts un atbilst manam veselā saprāta modelim. Labs jautaajums!
.......viennoziimiigi, neesmu religjiozs.....kaadas ticiibas fanaats, bet kaut kas.....varbuut ticu miilestiibai, ne tikai.....sorry, nav laika izpluust..vai tam ari noziimes.....
Katram tiek pēc viņa ticības. Ir neapgāžami fakti un ir mistiskas lietas, kas nav ar aci saredzamas, bet ticu, ka kāds redz vai jūt kaut ko, ko es vai kāds cits neredz, bet man nav pamata neticēt.
Ir skaidrs un es ticu, ka ir kaut kādi augstāli spēki, kas mūs vada - citi to sauc par Dievu, citi - kosmosu vai visumu, kāda starpība. Kamēr ticam, tikmēr dzīvojam, strādājam utt.
··· Reliģija: Kam mēs ticam? lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Kā kura kristīgā konfesija skatās uz dzeršanu? (15)
Kā kura kristīgā konfesija skatās uz dzeršanu, smēķēšanu, ārpuslaulības dzimusakariem, pārēšanos (resnumu)? Vai tas ir liels grēks? Zinu, ka luterāņi diezgan iecietīgi skatās uz dzeršanu un dod baznīcā dzert vīnu, ...
Ja pa lielam - grēks ir dzīvot. Izlasi Jēzus kalna sprediķi - cilvēki praktiski visi būtu vienacaini bezroči ar protēzēm kāju vietā. Reliģijas uzdevums ir kalpot varai, lai bez liekas asinsizliešanas savaldītu pūli. Cilvēks ir bara dzīvnieks, vienmēr instinktīvi, kamēr vien turpināsies civilizācijas attīstība, centīsies pakāpt augstāk, lai ieņemtu labāku vietu bara hierarhijā. Kristietības sludinātā tikumība un savstarpējā mīlestība ir pilnībā nesasniedzamas virsotnes. Un labi ka tā, jo, ja tās tiktu sasniegtas, tad beigtos attīstība. Un, visdrīzāk, sāktos regress. Tai pašā laikā kristīgās vērtības ir vadlīnijas, lai cilvēka iedzimtais grēks(instinkti no zvēru laikiem) neiznīcinātu cilvēku. Visam jābūt līdzsvarā! Šķiet ir tā ,jo lielāks svētulis un baznīcā gājējs ,jo dzīvē lielāks maita. Lucifers nobāl pret cilvēku nešķīstību. Palasi Bulgakova"Meistars un Margarita". Krusta karus kas rīkoja? Raganu dedzināšana uz sārta. Kurš dzīvnieks slepkavo kādas idejas vai vienkārši prieka pēc? Vai ir kāds lopiņš kurš ar varu (spēku) apsēklo mātītes vai pēctečus? Nešķīstāka radījuma par cilvēku vienkārši nav. Vai Tu nespēj uzcept ko jaunu...? Šīs nomuļātās tēmas jau apnikušas... :( ...bah! ....vai obligāti, jāiet baznicā, lai butu godigs?! :) ··· Reliģija: Kā kura kristīgā konfesija ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu